CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Szkoła dla Krosna w Mosinie

Priorytety - szkoła może poczekać?

 Małgorzata Kaptur: 10.12.2013 r.
Dobro najmłodszych czy świetlica wiejska? Kiedy brakuje pieniędzy, ważne są priorytety. Dla nas ważniejsza jest rozbudowa szkoły, dlatego wnioskujemy o zrezygnowanie z budowy świetlicy w Krośnie i przeznaczenie pieniędzy na szkołę przy Krasickiego.
W budżecie na 2014 rok zarezerwowano 2 mln na szkołę i 750 tys. zł na świetlicę w Krośnie ul. Tylna/Piaskowa

więcej

Studnię należy kopać zanim wybuchnie pożar - dwuzmianowość w szkole

 MK: 221.06.2013 r.
Przysłowia mądrością narodu, ale nie każdy chce z tej skarbnicy mądrości ludowej korzystać. Urząd ma w swoim ręku wszystkie informacje i powinien je na bieżaco przetwarzać i w przewidywać potrzeby, zanim powstaną. Nie trzeba było być jasnowidzem, aby do sytuacji demograficznej obfitości w Krośnie odpowiednio wcześniej się przygotować.

więcej

Rozbudowa szkoły - ambitne plany

Małgorzata Kaptur: 14.03.2013 r.
Na posiedzeniu Komisji Edukacji Kultury i Sportu w lutym radni zapoznali się z projektem rozbudowy szkoły przy ulicy Krasickiego w Mosinie. Plany są ambitne. Możliwości finansowe gminy ograniczone. Spowoduje to konieczność rozłożenia rozbudowy w czasie. Dzisiaj trudno jeszcze określić termin ukończenia całości.

więcej

Świetlica z rozmachem

Małgorzata Kaptur: 27.05.2012 r.
Kiedy stara szkoła w Krośnie stała się za ciasna dla 260 uczniów, zapadła decyzja o budowie nowej.  Zlokalizowano ją w Mosinie przy ul. Krasickiego.
W Krośnie nie ma wolnej działki - tak burmistrz mówiła dyrektorowi i Radzie Rodziców. Teraz działka się znalazła! Jest położona w centrum wsi i ma wymiary ok.106x120m. Powstanie na niej świetlica i boisko, bo od kiedy szkoła "wyszła" ze wsi do miasta, mieszkańcy nie mają się gdzie spotykać. W przedszkolu jest to niemożliwe...

więcej

Szkoła dla Krosna w Mosinie - dokumenty

Małgorzata Kaptur: 7.01.2012
Dyskusja trwa. Emocje rosną. Jak doszło do wybudowania szkoły dla Krosna w Mosinie?
Byłam dyrektorem Szkoły w Krośnie w latach 2002-2007. Placówka ta pracowała w bardzo trudnych warunkach. Powstały pierwsze bloki TBS, z roku na rok przybywało uczniów.

więcej

Naginanie/łamanie prawa w Mosinie

Małgorzata Kaptur: 4.01.2012

Sprawa "spalarni" opon, o której dowiedzieliśmy się z Gazety Wyborczej podkopała zaufanie mieszkańców do burmistrza. Pewna młoda kobieta na spotkaniu z firmą Dudek&Kostek w dniu 15 grudnia 2011 r. pytała: "O czym jeszcze powinniśmy wiedzieć? Czy są jeszcze sprawy w gminie o których nie wiemy?" 

więcej
Data: 2010-11-29

Szkoła dla Krosna w Mosinie

aktualizacja: 17.03.2011 r.

więcej