CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Modernizacja linii kolejowej Wrocław-Poznań

Data: 2014-10-09

Ul. Krosińska - Sukces czy porażka?

O tym, że objazd na czas budowy tunelu pod przejazdem na ul. Śremskiej będzie poprowadzony najprawdopodobniej ul. Krosińską wiedziano od dawna. Taką trasę zresztą zaproponowała gmina. Wynegocjowanie położenia asfaltu na tej ulicy przez konsorcjum FCC Construccion SA - władze uznały za sukces. Szkoda tylko, że gmina nie wykonała wcześniej nowego solidniejszego podłoża. 

więcej

Od 19 września objazd w związku z budową tunelu w ul. Śremskiej

 Dziś na stronie urzędu jest informacja, że ustalono objazd ulicami Krosińską, Leśną i Leszczyńską. Będzie obowiązywał do października przyszłego roku. Nastanie ciężki czas nie tylko dla mieszkańców osiedla nr 5, ale również  części Krosna i osiedla nr 3. 

więcej
Data: 2014-09-10

Objazd na czas budowy tunelu w ul. Śremskiej

Przed chwilą otrzymałam odpowiedzi asystenta burmistrza ds. mediów p. B. Lewickiego na moje pytania dotyczące objazdu ul. Krosińską.

więcej
Data: 2014-05-28

A objazdów nadal brak

Za miesiąc ma zostać zamknięty przejazd kolejowy na ul. Śremskiej, a Burmistrz nadal nie wie jak będą wyglądały objazdy.

więcej
Data: 2014-05-23

Już wkrótce prace przy modernizacji linii kolejowej Poznań-Czempiń będą prowadzone w obrębie miasta

Wczoraj w Poznaniu odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez PKP PLK S.A. 

więcej

Modernizacja linii kolejowej - relacja ze spotkania połączonych komisji RM

 Jan Marciniak: 25.02.2014 r.
Wczoraj, tj. 24 lutego w świetlicy w Nowinkach odbyło się wspólne posiedzenie Komisji Inwestycji, Mienia Komunalnego i Ładu Przestrzennego oraz Budżetu i Finansów. Głównym punktem była modernizowana linia kolejowa Czempiń-Poznań.

więcej

Modernizacja kolei w toku

Małgorzata Kaptur: 14.05.2013 r.
Trwa usuwanie toru (z Poznania do Wrocławia) między Czempiniem a Drużyną. Między Iłowcem a Drużyną wycięto 4 ha lasu - w tym miejscu ma powstać przejście dla zwierzyny. Wielu mieszkańców obserwuje postępy prac z okien pociągu. Prosimy o podzielenie się uwagami.

więcej

"Master Plan dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej"

Małgorzata Kaptur: 4.05.2013 r.
Stowarzyszenie Metropolia Poznań aplikuje o środki finansowe  na projekt pt. "Master Plan dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej" (PKM)

więcej

Rusza modernizacja linii kolejowej Czempiń – Poznań

Jan Marciniak: 21.03.2013 r.
Wczoraj członkowie KOMISJI INWESTYCJI, MIENIA KOMUNALNEGO I ŁADU PRZESTRZENNEGO spotkali się z przedstawicielami PKP. Poniżej kilka aktualnych informacji na temat zmian czekających nas w najbliższym czasie.

więcej

Przebudowa linii kolejowej już niebawem

Małgorzata Kaptur, Jan Marciniak : 21.03.2012
aktualizacja: 23.03.2012 - zajrzyj - ciekawe wnioski składane w 2005 r.
21 marca odbyło się posiedzenie Komisji Inwestycji, Mienia Komunalnego i Ładu Przestrzennego. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele PKP  i zaprezentowali plany modernizacji linii kolejowej.

więcej
Data: 2011-05-23

Modernizacja linii kolejowej E-59 Wrocław-Poznań na odcinku Czempiń-Poznań

Wojewoda Wielkopolski zawiadamia o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji linii kolejowej dla inwestycji polegającej na modernizacji linii kolejowej E-59 Wrocław - Poznań na odcinku Czempiń - Poznań od km 131,080 do km 163,400.
Ww. inwestycja wymaga przejęcia nieruchomości lub ich części, w związku z czym sporządzono mapy z projektami podziału nieruchomości przeznaczonych na ten cel. Sprawa dotyczy wielu właścicieli działek.

więcej