CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Wieś i miasto

Słodkie życie na Osiedlu Miodowym

 Małgorzata Kaptur: 15.10.2013 r.
Wiele osób sądzi, że Osiedle Miodowe w Krośnie najładniejszym osiedlem deweloperskim w naszej gminie. Wkrótce będzie też osiedlem najbardziej usportowionym, gdyż obok dużego placu zabaw powstało boisko ze sztuczną nawierzchnią.  Co sądzicie o takim nietypowym rozwiązaniu?

więcej

Dzień Sołtysa - wszystkiego najlepszego!

Małgorzata Kaptur: 11.03.2012

Wszystkim sołtyskom i sołtysom, a także wspierającym ich Radom Sołeckim z okazji ich Święta  dobrych pomysłów, sukcesów w ich realizacji, szacunku i uznania mieszkańców oraz osobistej satysfakcji.
Sołtys to osoba będąca przedstawicielem lokalnej społeczności, przeważnie wiejskiej. Funkcja sołtysa ma długą tradycję, sięgającą średniowiecza.

więcej

Wieś i miasto

Wpisany przez: Małgorzata Kaptur
niedziela, 17 lipca 2011

Do niedawna w Mosinie mieszkało więcej osób niż w we wszystkich wsiach łącznie. Obecnie na wsi zamieszkuje o ponad 2 tysiące osób więcej niż w mieście.
To wieś właśnie w ostatnim zmienia swoje oblicze na naszych oczach.  Z uwagi na bliskość Poznania osiedlają się na naszym terenie nowi mieszkańcy. Mimo, że mieszkają na wsi, nie utrzymują się z rolnictwa. Wybrali wieś z innych powodów. Są zazwyczaj ludźmi lepiej sytuowanymi, lepiej wykształconymi i bardziej świadomymi swoich praw...

więcej