CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Strzelecka - blaski i cienie

wpisany przez: Małgorzata Kaptur  2011-05-31,
Aktualizacja: 28.07.2011 r. godz. 07.05

Ulica Strzelecka to największa inwestycja drogowa w ostatnich latach w naszej gminie. Wybudowanie 2,3 km ulicy kosztowało 6 545 974 zł.  Ulica na pierwszy rzut oka prezentuje się okazale. Właśnie trwa odbiór tej inwestycji. Jeśli widzicie Państwo jakieś usterki proszę o kontakt. Tak napisałam w maju.
Dziś  dowiedziałam się z prasy, że są wieksze problemy niż brak koszy, zieleń, czy organizacja ruchu, która nie zadowala wszystkich. 


to jest właśnie opisywane w artykule miejsce

Na 5 stronie Głosu Wielkopolskiego z 28.07.2011 r. red. Paulina Jęczmionka pyta:
 
Jak to możliwe, że Urząd nie pyta, nie informuje właścicieli, bierze cudze i załatwia formalności nie przed wybudowaniem, a dopiero w trakcie budowy?
Ulica Strzelecka, alternatywna droga dojazdowa do osiedli mieszkaniowych w rejonie granicy Mosiny i Krosna pochłonęła 6,5 mln zł. Opiewana w kilku numerach Merkuriusza Mosińskiego, zamiast cieszyć budzi coraz więcej wątpliwości. Jest jaka jest, bo inwestycja nie została dobrze wcześniej przygotowana.
Mogła być szersza, ale zaprojektowano ją na prywatnym gruncie, więc trzeba ją było zwęzić! Trzeba było zdejmować położony już asfalt i chodnik, trzeba było w trakcie budowy ulicy zmieniać pozwolenie na budowę.
Zastępca burmistrza, Sławomir Ratajczak stwierdził, że decyzję wydano w wyniku błędu pracownika. Samorządowe Kolegium Odwoławcze nie po raz pierwszy unieważniło błędną decyzję Burmistrza.
Sprawa opisana w powyższym artykule nie dotyczy tylko państwa Czyż, ale (o zgrozo! ) również innych siedmiu działek.

Czytaj cały artykuł:
www.gloswielkopolski.pl,wladze-mosiny-budowaly-droge-na-cudzym-terenie,id,t.html

Red. Paulina Jęczmionka na str. 2 widzi w sposobie traktowania mieszkańców przez naszą władzę relikt PRL. Prawo własności jest gwarantowane przez Konstytucję. Nikt nie może tego negować. Burmistrz zdaje się o tym często zapominać.
www.gloswielkopolski.pl/panstwo-w-panstwie-to-rzecz-swieta,id,t.html

Sprawa p. Czyż dotyczy również problemów z podziałem ich działki. Pisał o tym Głos Wielkopolski 6.08.2011 r."Właściciele gruntu w Mosinie od kilku lat bezskutecznie walczą z gminą o zgodę na podział ich działki. Mimo uchylenia decyzji burmistrza przez SKO, mosińscy urzędnicy zdania nie zmieniają. I z organem wyższej instancji walczą w prokuraturze." czytaj więcej:

www.gloswielkopolski.pl/fakty24/435929,mosina-spor-o-podzial-ziemi,id,t.html


Poniżej tekst z 31.05.2011 r.

Moim zdaniem, a także mieszkańców uliy Łaziennej i właścicieli firm zlokalizowanych w tym rejonie i ich  klientów - największy problem to niemożność skrętu w prawo w miejscu, gdzie obecnie zrobiono parking na 12 pojazdów. Skręt w prawo dla samochodów jadących z ulicy Mostowej i Wawrzyniaka ułatwiłby dojazd mieszkańcom ul. Łaziennej, początkowego odcinka Strzeleckiej, a przede wszystkim umożliwiłby pełne wykorzystanie nowego parkingu. Powinien to być odcinek jednokierunkowy, wyjazd oddbywałby się tak jak zaplanowano i wykonano.
Proszę porównać 2 odcinki
1- czerwone strzałki - tak dojeżdżano przed remontem
2 - zielone strzałki - obecne rozwiązanie komunikacyjne

12 miejsc parkingowych


Ulica jest długa i urozmaicona, są odcinki węższe (górne zdjęcie) i baaardzo szerokie (dolne zdjęcie).Ścieżka rowerowa znajduje się tylko w części ulicy położonej bliżej Krosna, zaczyna się od Skrytej i biegnie do bloków, raz bliżej jezdni tak jak na zdjęciu powyżej, za szkołą na odwrót, najpierw chodnik, potem ścieżka rowerowa.   

z prawej osiedle Harmonia


Komentarzeeye
2011-09-13 11:00:15
szkoda, że droga rowerowa jest z pozbruku - tak się dróg rowerowych nie powinno budować. tylko asfalt, byle nie wylany tak byle jak jak np. leszczyńskiej...
monika cybal
2011-08-07 20:30:22
Podział jest niemożliwy, bo droga jest za wąska – temat wraca jak bumerang we wszystkich przypadkach, kiedy burmistrz nie zgadza się na podział lub warunki zabudowy. Kiedy droga jest za wąska, a kiedy nie, decyduje burmistrz i decydują zapewne argumenty, których używa petent wobec burmistrza. Bo jedni budują przy wąskich drogach a inni nie mogą. Jakich użyć argumentów? Na pewno nie są to przepisy prawa, składane deklaracje partycypacji w kosztach poprawy stanu drogi. W sprawie warunków zabudowy, o które wystąpili moi rodzice, prawo nie ma znaczenia, a złożona deklaracja na partycypację w kosztach poprawy stanu drogi pozostaje bez echa. Burmistrz mówi- NIE i robi wszystko, aby sprawę gmatwać i przewlekać. Ani sprawa Państwa Czyż, ani sprawa moich rodziców nie są wyjątkiem – takich spraw jest wiele. Pokrzywdzonym przez niezgodne z prawem decyzje Burmistrza Gminy Mosina podaję mój kontakt mailowy: monikacybal@yahoo.com
S.
2011-08-06 20:45:36
Sprawa tego zwężenia jest coraz głośniejsza http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/poznan/spor-o-podzial-ziemi-trwa-gmina-wnosi-sprawe-do-pr,1,4814834,region-wiadomosc.html
W
2011-07-30 00:21:09
A co z autobusem lini 691 który miał jeździć tą trasą? Gdzie przystanki itd?
M.Kaptur
2011-07-29 17:38:26
Jeżdżę Leszczynską codziennie,czasem kilka razy i widzę, że większy problem od skrętu w prawo po przejechaniu skrzyżowania (proponowane przeze mnie na wniosek mieszkańców i właścicieli firm rozwiązanie) stwarzają samochody skręcające w lewo na parking koło apteki. Wtedy dotyczy to obydwu pasów ruchu. Wiele razy obserwowałam tam niebezpieczne sytuacje.
Ewa
2011-07-29 11:45:01
Biorąc pod uwagę, o ile wzrósł ruch na ulicy Strzeleckiej po położeniu tam asfaltu, wjazd na ulicę położony tak blisko bardzo ruchliwego skrzyżowania byłby błędem. Hamowanie samochodów zaraz za skrzyżowaniem jest niebezpieczne, bo nawet teraz, kiedy wjazd jest kawałek dalej, już miało miejsce kilka stłuczek wynikających z przyzwyczajenia, że 'przecież tam nigdy nikt nie skręcał'. Swoją drogą, dla mieszkańców ulicy Łaziennej jest to różnica kilkudziesięciu metrów. Nie przesadzajmy!
tubylec
2011-06-13 15:05:43
To ja sobie pozwolę na trochę goryczy . 1. Brak koszy na śmieci, 2. Kompletny brak logiki w ustawianiu znaków drogowych, 3. Znaki ustawione 50 cm od krawężnika na dość wąskim chodniku ( nie ma możliwości minięcia się swobodnie dwóch osób w miejscach gdzie są znaki ) 4. Znaki poziome ( wykonanie "starannie " inaczej . Linie krzywe, poszarpane, i .... po skosie ? ( powinny być równolegle ). Wystarczyło mierzyć od osi jezdni , nie od ulic nieutwardzonych. 5. Napisy ... np. szkoła, użycie odpowiedniego szablonu było zbyt trudne i mamy np. SZKOŁA , a dalej SZKOŁ i urywek nóżki od litery A ) 6. Zatoczka autobusowa w ok. 100 metrów od lasu w kierunku TBS . Mistrzostwo świata . Zwężenie drogi ( brak możliwości przejazdu 2 samochodów. Nie wiem jak autobus ma tam zaparkować zgodnie z kształtem zatoczki ( musiałby wjechać pod kątem ... 90 stopni do osi jezdni ). Wystarczyło wykonać wjazd do zatoczki po łuku ... 7. Chodnik , w niektórych miejscach ( obok szkoły kostka brukowa wystaje do 4-5 mm ) od poziomu, czasem wypadają :) 8. Wysokość krawężników zmusza część mieszkańców do np. układania desek przed przejazdem. Niby drobne rzeczy , to fakt, ale ich natłok powoduje ogólny niesmak. Takie zwykłe niechlujstwo.
T
2011-05-31 20:05:44
Właśnie wróciłem sobie spacerkiem z dworca przez park aż końca do nowych bloków z pustą butelką w ręku i na całej długości (podobnie jak na ul. bocznej) nie zamontowano ani jednego kosza na śmieci. Szkoda.
TS
2011-05-31 14:55:33
Jaki jest ostateczny termin zakończenia prac wynikający z umowy? Ja widziałem projekt umowy w którym była zeszłoroczna data oraz wysokie kary za spóźnienie. Choć faktycznie zrobione b. fajnie, zastanawia mnie troche tylko dlaczego chodnik jest bliżej jedni niż ścieżka rowerowa. Czy to logiczne?