CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Data: 2011-06-20 
Drukuj PDF Wyślij link

Polityka parkingowa w mieście Mosina

Autor: Małgorzata Kaptur 

Na sesji w dn. 20.06.2011 r. Rada Miejska miała uchwalić zasady polityki parkingowej w Mosinie.
Jak jest teraz? Gołym okiem widać, że wszystko zależy od tego, kto jest inwestorem.
Najlepszym przykładem jest ulica Krotowskiego. W ubiegłym roku powstał tam 16 mieszkaniowy blok Family House. Ma on 16 miejsc parkingowych w podziemnym garażu. Trzeba za nie dodatkowo zapłacić 20 tys. zł. Skutek jest taki, że po 10 miesiącach nadal 10 miejsc jest wolnych. Family House widać straciło już nadzieję, że właściciele mieszkań je kupią, więc jest gotowe je sprzedać także osobie, która mieszkańcem tego bloku nie jest.
Gdzie parkują teraz mieszkańcy? Nie wiem. Gdzie będą parkować za rok?
Zaparkują na sąsiednim Osiedlu Parkowym! Tam mają być 2 miejsca postojowe na 1 mieszkanie.

Czy uchwała o polityce parkingowej zapewni inwestorom równe traktowanie?
bip.mosina.projekt_uchwaly_w_sprawie_polityki_parkingowej.pdf

Póki co projekt został na wniosek burmistrza zdjęty z porządku obrad. 

Powyżej Osiedle Parkowe - parking zajmuje sporą część działki, poniżej blok Family House - dom na rogu ulicy Krotowskiego i Mickiewicza - parking podziemny.


KomentarzeAnia
2011-07-06 14:34:49
Nie tylko z tym mają problem w urzędzie....niestety.... A co do parkowania, to będą parkować przy Savi, albo na Budzyńskiej....przed domkami innych ludzi...
monika cybal
2011-07-05 20:03:40
W naszym urzędzie są problemy ze zrozumieniem KPA, ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym, prawa budowlanego etc – te przepisy to jest podstawa. Tworzenie planów zagospodarowania przestrzennego, uchwał lub jakichkolwiek innych obowiązujących norm to zdecydowanie bardziej skomplikowane zadanie i powinno być wykonane przez osoby, które maja dużą wiedzę, znajomość terenu i dostrzegają to co jest dobre dla zwykłego obywatela albo małego inwestora.
monika cybal
2011-07-05 20:01:42
Nowi mieszkańcy, którzy osiedlają się na terenach wiejskich w naszej gminie i wybierają zabudowę jednorodzinną wolnostojącą lub bliźniaki, są jak najbardziej mile widziani. Niezrozumiałe jest natomiast akceptowanie przez Burmistrza pewnych założeń osiedli, które nijak się mają do swego otoczenia. Zgoda Burmistrza na tworzenie szeregowych blokowisk pośród pól i lasów musi budzić niepokój i dlatego nie wiem czy przy obecnym stanie władzy powinny być tworzone jakiekolwiek normatywy lub wytyczne do projektowania dla innych. Kolejne ustalenia mogą być pożyteczne, ale na podstawie już istniejących przepisów, struktura urbanistyczna naszej gminy mogłaby wyglądać nieporównywalnie lepiej.
obiektywizm w naszej gminie
2011-07-05 11:48:28
zależy KTO buduje...
Ania
2011-07-01 19:08:52
Zgadzam się z Wióreckim. Jestem co prawda nowym mieszkańcem Mosiny, ale zbyt dużo bloków koło siebie, to spadek komfortu życia innych mieszkańców: więcej samochodów, większy ruch, więcej dzieci (a przecież żłobka nie ma, a nie wiadomo, czy będą miejsca w przedszkolach za dwa lata).
monika cybal
2011-06-28 22:26:31
Czy odstępstwa od uchwały zdarzać się będą?- Jeżeli tak to zakwalifikowane zostaną jako ‘sprawa prywatna’. Obawiam się, że duży deweloper i tak nie postawi na komfort mieszkania ale na zysk.
wiórecki
2011-06-28 09:14:33
Monika i bardzo dobrze! A po co Mosiniakom nowi mieszkańcy? Mało kłopotów ze "starymi'? Jeszcze powinni uchwalić że na każde mieszkanie ma być ileś metrów placu zabaw dla dzieci, zieleni parkowej, wybiegów dla piesków. Zmienić zupełnie politykę zasiedlania i zadbać wreszczie o komfort tu mieszkania.
monika cybal
2011-06-27 21:43:10
Uchwała jest bardzo wymagająca w stosunku do nowych inwestorów, zwłaszcza przypadek 2 miejsc parkingowych na mieszkanie. Sztywne trzymanie się tych wytycznych w wielu przypadkach uniemożliwi przeprowadzenie inwestycji.
monika cybal
2011-06-27 21:42:57
Uchwała jest bardzo wymagająca w stosunku do nowych inwestorów, zwłaszcza przypadek 2 miejsc parkingowych na mieszkanie. Sztywne trzymanie się tych wytycznych w wielu przypadkach uniemożliwi przeprowadzenie inwestycji.