CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

MERKURIUSZ

MERKURIUSZ u sołtysa lub w sklepie

 Małgorzata Kaptur: 19.03.2014 r.
Merkuriusz trochę się zmienił, m.in. nie publikuje już całych uchwał podjętych przez Radę Miejską, tylko ich tytuły. Nadal jednak  nie informuje mieszkańców o ważnych sprawach. 

więcej

Merkuriusz zapomniał poinformować, że...

Najnowszy numer „Merkuriusza Mosińskiego” (grudniowy) dotarł do czytelników 10 stycznia 2013 roku. Miesięcznik, którego zadaniem jest przekazywanie istotnych dla społeczeństwa gminy informacji nic nie wspomina o tym, że w Mosinie został zlikwidowany Wydział Komunikacji prowadzony przez powiat poznański. Chcesz wymienić tablice rejestracyjne? Jedź do Stęszewa.

więcej

4,5 tysiąca - taki jest nakład "Merkuriusza"

Małgorzata Kaptur: 18.11.2011

Wczoraj odbyło się posiedzenie Komisji Promocji. Informacja Dyrektora MOK-u o imprezach plenerowych 6 i 31 grudnia została przyjęta z zainteresowaniem, bo nie można odmówić pracownikom MOK pomysłów. Jak zawsze - wyrazy uznania.
Spotkanie z redakcją "Merkuriusza Mosińskiego" miało być okazją do omówienie problemów wydawniczych. Okazało się jednak, że jedynym  problemem jest krytyka. Moja krytyka.

więcej

Taniej, lepiej, ciekawiej...

Małgorzata Kaptur: 12.11.2011
aktualizacja: 14.11.2011

Nie kąsa się ręki, która karmi - to powiedzenie zna każdy dziennikarz prasy samorządowej. To się przekłada na sposób informowania społeczności. Narzucanie pewnych tematów, a wstrzymywanie innych, konsultowanie materiałów przeznaczonych do druku z burmistrzem lub wójtem - to praktyka stosowana niestety również w innych gminach.

więcej

MERKURIUSZ musi się zmienić

Małgorzata Kaptur: 02.11.2011
aktualizacja 07.11.2011

"Merkuriusz" musi się zmienić i to nie tylko dlatego, że tego chce opozycja. Pismo za publiczne pieniądze musi odpowiadać oczekiwaniom tych, którzy na jego wydawanie łożą.

więcej
Data: 2011-09-27

Dlaczego jest konieczna uchwała o "Merkuriuszu Mosińskim?

Małgorzata Kaptur;  29-09-2011

Koleżanki i Koledzy Radni!  Nie bójmy się dyskusji o tym jak powinno wyglądać pismo samorządowe w Mosinie...

więcej