CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Wieża na Gliniankach

Glinianki bez przecinania wstęgi?

MK: 18.07.2013 r.
Było otwarcie, czy nie? Na stronie gminy nikt ani go nie zapowiadał, ani nie relacjonował. Zupełnie inaczej było z ubiegłorocznym otwarciem studni Napoleona, czy wieży widokowej. 

więcej

Akt wandalizmu na Gliniankach

Małgorzata Kaptur: 6.05.2012

Wandale wrzucili kosze na śmieci do Glinianek i powyrywali rośliny posadzone przez młodzież. Mam nadzieję, że zostaną ujęci i ukarani. Nic nie może usprawiedliwić niszczenia wspólnego mienia. 

więcej

Wieża prawie jak stadion narodowy...

Małgorzata Kaptur: 18.02.2012

Wieża stoi, ludzie chętni by z niej korzystać są, ale jest to ciągle niemożliwe. Na wieży pojawiła się solidna tabliczka WSTĘP WZBRONIONY  i  dla pewności łańcuch z kłódką. Dlaczego?
O to będziemy pytać na najbliższej sesji. Mam nadzieję, że tym razem sesja nie zostanie skrócona o punkt: Wnioski i zapytania radnych.

więcej

Bliźniacza wieża w Czmońcu

Małgorzata Kaptur: 31.01.2012

To nie jest nasza wieża na Pożegowie, tylko jej bliźniacza siostra w Czmońcu. Prawda, że podobne? Została oddana do użytku 2 lata temu. Jest 2 metry niższa i nie prowadzą do niej utwardzone ścieżki. Nie ma także w jej pobliżu wiat piknikowych i parkingu...

więcej

Wieża wciąż niedostępna...

Małgorzata Kaptur: 15.01.2012

Korzystając z zimowej, słonecznej pogody, wybrałam się na spacer, planując zwieńczyć go zdobyciem wieży widokowej na Pożegowie. Spotkało mnie jednak rozczarowanie, ponieważ mimo, że uroczystość z okazji zakończenia budowy odbyła się miesiąc temu, a na ostatniej sesji p.burmistrz zapewniła mnie, że 30 grudnia będzie miał miejsce odbiór inwestycji, zastałam tablicę "Plac budowy. Wstęp wzbroniony."

więcej

Czy będzie ciąg dalszy?

Małgorzata Kaptur: 5.11.2011

Cieszę się, że będzie wieża na Pożegowskiej Górze, bo z infrastukturą turystyczną i rekreacyjną w naszej gminie nie jest najlepiej. Do tej pory niewiele udało się nam zrobić.

więcej

Jak dobrze, że jest "Głos Wielkopolski"...

Małgorzata Kaptur: 28.10.2011
aktualizacja: 31.10.2011, artykuł w Merkuriuszu Mosińskim


Jestem stałą czytelniczką "Głosu Wielkopolskiego". Dzięki temu dziennikowi mogę się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o naszej gminie. Dziś zamieszczono tam wizualizację wieży widokowej na Pożegowie.

więcej

Wieża widokowa na Gliniankach

Małgorzata Kaptur;  03-10-2011

Na mosińskich Gliniankach od lat nic się nie dzieje, oczywiście nic w znaczeniu inwestycyjnym.
Ten pięknie położony teren jest latem popularnym kąpieliskiem, miejscem spacerowym i rajem dla cyklistów. Wkrótce stanie tam wieża widokowa. Jak będzie wygladała? Właśnie tak...

więcej