CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Razem zrobimy więcej!

Wojciech Konieczny, Małgorzata Kaptur: 13.01.2012

Sprawa "spalarni opon" pokazała, że w gminie są obszary, które wymagają kontroli społecznej, wiedzy i zgodnego działania wielu osób. Gmina Mosina potrzebuje  również Twojej mądrości, doświadczenia życiowego i  dobrych pomysłów. Nikt nie może zmienić świata sam. Razem zrobimy więcej!

Chcemy by nasze Stowarzyszenie skupiło osoby krytycznie oceniające rzeczywistość i gotowe szukać nowych rozwiązań dla naszej gminy. Wśród naszych mieszkańców są ludzie wykształceni posiadający wiedzę z różnych dziedzin i chęć działania dla wspólnego dobra.
Chcemy się spotykać i dyskutować o ważnych sprawach, takich jak wizja rozwoju gminy, zagospodarowanie przestrzenne, ochrona środowiska, skutki podjętych decyzji administracyjnych, komunikacja społeczna, itp.

Mamy świadomość, że społeczeństwo naszej gminy jest informowane niedostatecznie i jednostronnie. "Merkuriusz Mosiński" jest wydawany za publiczne pieniądze, ale o tym, co się w nim ukazuje jednoosobowo decyduje Burmistrz. To powoduje, że mieszkańcy gminy Mosina nie mają dostępu do wiedzy o istotnych dla siebie sprawach.

Staramy się informować Państwa na naszej stronie internetowej, która zyskała sobie liczne grono czytelników. Jej popularność jest dla nas zaskoczeniem. Jest dowodem na to, że mieszkańców interesuje coś więcej niż ogłoszenia o imprezach i relacje z ich przebiegu. Liczne grono osób poszukuje informacji o większym ciężarze gatunkowym. Ludzie chcą wiedzieć co naprawdę dzieje się w Mosinie, dlatego wkrótce wznowimy wydawanie naszej gazety "Czas Mosiny". Chcemy, żeby była nieodpłatna i trafiała do każdego domu. Oprócz informacji przygotowanych przez redakcję, będziemy zamieszczać artykuły nadesłane przez mieszkańców.

Apelujemy do wszystkich, którzy chcieliby z nami współpracować w tworzeniu tej gazety o kontakt.
Ponieważ wydanie i dystrybucja pisma to znaczny koszt, będziemy wdzięczni, za każdą kwotę wpłaconą na ten cel na konto Stowarzyszenia.


Zostań członkiem lub sympatykiem naszego Stowarzyszenia.

Zapraszamy do współpracy
 

Wojciech Konieczny - prezes i Małgorzata Kaptur - wiceprezes
 


KomentarzeMałgorzata Kaptur
2012-01-15 21:31:47
W zakładce STOWARZYSZENIE znajdują się wszystkie podstawowe dane, wstawiłam też DEKLARACJĘ. Jeśli będziesz miał jeszcze jakieś pytania -zadzwoń. Pozdrawiam.
Rasel
2012-01-14 22:22:06
Dajcie link do formularza, żebym mógł się zapisać oraz adres na który wysłać wniosek członkowski. Proszę nie zapomnieć o podaniu na stronie numeru konta do opłacenia składek. Pozdrawiam
Iwona P.
2012-01-14 12:50:34
Mam mało czasu, ale postaram się włączyć w ten projekt finansowo, bo zgadzam się, że ludzie nie mają pojęcia o ważnych sprawach.