CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Przedszkola

Prywatne przedszkole - partner, czy petent Gminy

 Małgorzata Kaptur: 3.02.2014 r.
W gminie Mosina jest aktualnie 5 przedszkoli prywatnych, a w nich około 400 dodatkowych miejsc. Gmina przekazuje prowadzącym te przedszkola dotację w wysokości 75% bieżącego utrzymania dziecka w przedszkolach publicznych.

więcej

Uwaga! Wolne miejsca w przedszkolach dla trzy- i czterolatków

 Małgorzata Kaptur: 22.10.2013 r.
W czasie wiosennej rekrutacji spora grupa rodziców musiała odejść z kwitkiem. Dzieci trafiły do przedszkoli poza gminą, bądź do szkolnych oddziałów przedszkolnych. Już po rozpoczęciu roku szkolnego WUP ogłosił listę przyznanych grantów. Na terenie gminy powstały nowe miejsca przedszkolne. Mimo że oferta jest bardzo interesująca, brakuje dzieci... 

więcej

Prywatne czy publiczne?

Małgorzata Kaptur: 22.11.2011

Chodzi oczywiście o przedszkole. Wybór jest trudny, ponieważ mamy w gminie aż 10 przedszkoli - 5 publicznych i 5 prowadzonych na innych zasadach. W tym roku mamy 40 miejsc niewykorzystanych w przedszkolach prowadzonych przez gminę. To jest fakt, z którego należy wyciągnąć wnioski.
Dlaczego tak jest? Czy warto gminie budować  przedszkola, skoro może to zrobić prywatny inwestor?

więcej

PRZEDSZKOLA - spotkanie

Małgorzata Kaptur: 22.01.2012
aktualizacja: 27.01.2012


24 stycznia w Urzędzie Miejskim w Mosinie członkowie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, dyrektorzy wszystkich istniejących na terenie gminy przedszkoli oraz przedstawiciele Urzędu rozmawiali o funkcjonowaniu mosińskich przedszkoli.

więcej


Zobacz także: