CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Problemy

Specustawa, specmetody, specurząd + wyjaśnienia w tej sprawie na sesji

Małgorzata Kaptur: 25.04.2012 r. Wyjaśnienia S. Ambrożewicza i S. Ratajczaka na sesji w dniu 26.04.2012 r.  aktualizacja 2.05.2012
Znam wiele spraw, gdzie urząd próbuje ograć obywatela, pokazać mu, że jego miejsce jest w kącie i nic nie ma do gadania. Oto jedna z nich: WIÓREK: 20 kwietnia 2012 r. bez  wcześniejszego wykupu gruntu, bez poinformowania właścicieli ekipa weszła na teren prywatny, ścięła drzewo i przesunęła ogrodzenie. Następnie zebrała warstwę ziemi i w ten sposób w kilka godzin utworzono nową drogę.

więcej

Ulewne deszcze i ich skutki

Wpisany przez: Małgorzata Kaptur
piątek, 22 lipca 2011 r.

Ulewne deszcze w ostatnich dniach spowodowały wiele podtopień na terenie całej gminy. Woda zalewa piwnice domów. Straż pożarna robi co może, ale nie jest w stanie reagować na wszystkie wezwania. Mieszkańcy wypopmpowują wodę sami, wylewają wiadrami wodę z piwnic, robią przekopy, aby odprowadzić nadmiar wody. Są zmęczeni i rozżaleni. Nie pociesza ich fakt, że w innych miejscach w Polsce jest gorzej. Zastanawiają się czy tak musi być, oczekują, że władza nareszcie coś zrobi, aby uchronić ich przed kolejnymi podtopieniami.

więcej


Zobacz także: