CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Inwestycje 2011 i 2012

Boisko w "Jedynce"? Tak. Kiedy? Nie wiadomo.

Małgorzata Kaptur: 23.11.2012 r.
Jedynka ma boisko takie jak  20, a może nawet i 30 lat temu. Już wiele razy wydawało się, że się uda, ale zawsze były jakieś przeszkody i kończyło się rozczarowaniem  uczniów i nauczycieli. Czy teraz będzie inaczej? Miejmy nadzieję, że tak. Jest projekt. W wyniku przetargu wyłoniono firmę, która wykona prace zaplanowane w I etapie. 

więcej

INWESTYCJE? Trudno mówić o sukcesie...

Małgorzata Kaptur: 14.12.2012 r.
aktualizacja 15.12.2012 r.
Jaka jest sytuacja w inwestycjach? Czy tak jak pisze MERKURIUSZ, a teraz KURIER inwestycje to pełnia sukcesu i powód do dumy naszych władz, czy poziom poniżej przeciętnej w powiecie?

więcej

Są ławki w Strzelnicy!

Małgorzata Kaptur: 17.07.2012 r.
godz. 8.00
Gminny park Strzelnica doczekał się kilka dni temu "nowych" ławek. Są to ławki, które stały wcześniej na rynku.
29.07.2012 godz. 13.00
Ławka naprzeciw ul. Kolejowej nie na drewnianego siedziska. I jeszcze jedna również. Komu to przeszkadzało?

więcej

Przetargi, remont mostu

Małgorzata Kaptur: 30.07.2012 r.
Od 6 sierpnia rozpoczyna się remont mostu na Kanale na ulicy Mostowej w Mosinie. Potrwa 6 tygodni. To będzie trudny czas dla kierowców...

więcej

Piaskowa? Prawie już gotowa.

Małgorzata Kaptur: 28.09.2012 r.
Prace na Piaskowej w Krośnie nabrały tempa i mają się ku końcowi. Ulica budowana jest z rozmachem - szerokie chodniki po obu stronach, ścieżka rowerowa, nasadzenia.
Przez 10 lat wyrosło w tym rejonie kilka osiedli z zabudową wielorodzinną. Niby wieś, a czujemy się jak w mieście, jak w innym mieście niż to, w którym mieszkam np. ja. Nowi mieszkańcy pewno są zadowoleni z inwestycji, powinni zadbać teraz o to, by odprowadzać swoje podatki w naszej gminie. Nie wiem, czy mają świadomość, że w wielu zamieszkałych od 50 lat miejscach,  ulice są gruntowe - wyboiste i błotniste, choć mieszkańcy od dziesięcioleci zasilają mosiński budżet swoimi podatkami.

więcej

Spotkanie z Napoleonem

Małgorzata Kaptur: 11.08.2012 r.
Napoleon byłby pod wrażeniem...
Jest studnia i jest legenda. Mam nadzieję, że miejsce to poruszy wyobraźnię mosinian. Może powstanie tradycja obchodzenia urodzin cesarza? Napoleon urodził się 15 sierpnia, co zbiega się z uroczystym otwarciem studni. Może nastąpi też renesans zainteresowania epoką napoleońską? Podobno Napoleon odwiedził Mosinę aż 3 razy - w 1807 roku podczas lustracji terenów, w 1812 kiedy maszerował na Moskwę a potem, gdy pokonany wracał do Paryża.

więcej

Przebudowa mostu i korki w mieście

Małgorzata Kaptur: 14.08.2012 r.
Przebudowa trójprzęsłowego mostu przez Kanał Mosiński prowadzona jest już drugi tydzień.
Firma Skanska stara się wykonać prace jak najszybciej. Dziś pracowało na moście 12 osób. Mieszkańcy i firmy transportowe z niecierpliwością czekają na zakończenie robót, ponieważ objazdy są dla wszystkich męczące.
aktualizacja 23.08.2012
Dziś ok. godz. 9.00 od Straży Pożarnej na ul. Śremskiej do świateł przy Jedynce jechałam w korku 22 minuty. Na moście w tym czasie pracował tylko jeden człowiek.

więcej

Most jeszcze niegotowy

Małgorzata Kaptur: 18.09.2012 r.
aktualizacja 19.09.2012 r. godz. 17.30
Od 6 sierpnia trwa remont mostu. Zapewnienia Burmistrza na sierpniowej sesji, że remont mostu planowany jest na 6 tygodni, ale być może firma upora się z przebudową wcześniej okazały się nazbyt optymistyczne. Kiedy pojadą samochody przez most?

więcej

Budowa ulicy Piaskowej w Krośnie - uwagi mieszkańców

Małgorzata Kaptur i R.J.: 15.03.2012
Kiedy pieniędzy jest mało ich wydawanie musi być szczególnie rozważne. Liczą się wszystkie etapy realizacji inwestycji. Najważniejszy jest etap projektowania - projekt powinien być wykładany do konsultacji. Użytkownicy drogi, szkoły, przedszkola są w stanie wychwycić to, co umknie uwadze projektanta, czy urzędnika. Na tym etapie łatwiej nanieść poprawki. Kiedy inwestycja jest zakończona - poprawki są dużo droższe i często niemożliwe do wprowadzenia. Mamy projekt, podyskutujmy...

więcej

Obwodnica za środki unijne? Tak, ale nie w Mosinie.

Małgorzata Kaptur: 14.03.2012

Obwodnica w Mosinie ma powstać. Kiedyś. Jak będą środki. Czyli jak stanie się cud.
Inne gminy zamiast czekać na cud, działają. Proszę popatrzeć na listę beneficjentów - wybrałam tylko gminy powiatu poznańskiego.

więcej