CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drogi, ulice i chodniki

Data: 2014-09-08

Mosińskie ulice

W Mosinie jest 200 ulic. Jedne są utwardzone, inne gruntowe. Jednak nie o nawierzchni chciałabym dziś napisać, lecz o nazwach. 

więcej

Gmina Mosina potrzebuje programu budowy dróg

 Małgorzata Kaptur: 13.03.2014 r.
- Kiedy nasza ulica będzie zrobiona? - wszyscy radni słyszą to pytanie bardzo często i bezradnie rozkładają ręce, bo w naszej gminie nie ma harmonogramu. Burmistrz  sam o tym decyduje co, gdzie i kiedy będzie budowane. Tak być nie powinno. W wielu gminach mieszkaniec wie, jakie szanse ma jego ulica na twardą nawierzchnię. Zachęcam do zapoznania się z Programem Budowy Dróg w Gminie Komorniki.

więcej

Szeroko, wąsko, pod wodą...

 Małgorzata Kaptur: 30.09.2013 r.
O chodnikach mozna by wiele powiedzieć - jedne są za szerokie, inne za wąskie. Najbardziej jednak dziwi, kiedy nikną pod wodą. 

więcej

Toniemy w błocie

Małgorzata Kaptur: 3.01.2013 r.
Mieszkańcy dzwonią i piszą maile:
- Czy wie pani, kiedy będzie utwardzona nasza ulica?
- Próbowałem się dostać ul. Ogrodową i o mało co bym już został w jednej z tych olbrzymich kałuż. Ledwo co też wyjechałem po tym błocie...

więcej

DOBRE RADY i POMYSŁY - Czerwonka i rondo

Małgorzata Kaptur: 11.02.2013 r.
Każdy z nas ma swoje obserwacje i swoje pomysły jak usprawnić coś w domu, w pracy, w mieście... Co można wokół nas zmienić, by wszystkim nam żyło się lepiej? Oto przemyślenia  jednej z czytelniczek:

więcej

Kryteria wyboru ulic przewidzianych do utwardzenia w pierwszej kolejności

Małgorzata Kaptur: 16.03.2012
Pan P.W. podesłał link. Dzięki. Wstawiam tutaj, bo szkoda by było, żeby ktoś to przeoczył. Niedawno dyskutowaliśmy o ulicach przewidzianych do utwardzenia w naszej gminie. Ktoś pytał, jak się u nas odbywa typowanie ulic. W Mosinie jest to sprawa zakulisowa, bez czytelnych kryteriów i ustalonego trybu postępowania. W Puszczykowie kryteria są znane.  

więcej

Ile TIR-ów codziennie przejeżdża przez Mosinę?

Małgorzata Kaptur: 31.03.2012
Tak dużo, że trudno policzyć. Burmistrz nie zna odpowiedzi na to pytanie - "ze względów finansowych nie jest monitorowana ilość pojazdów wielotonażowych przejeżdżających przez miasto" - taką odpowiedź uzyskałam niedawno.  Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich raz na 5 lat przeprowadza pomiar ruchu.  Jak widać Mosina nie musi tego sama robić, ale burmistrz powinien mieć wiedzę na ten temat.

więcej

Ulewny deszcz wskazał po raz kolejny słabe punkty na mapie gminy

Małgorzata Kaptur: 4.05.2012 r.
Ulice zamieniły się w bajora a niedawne równanie nawierzchni dróg gruntowych okazało się wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

więcej

Czarnokurz jest oczkiem w głowie burmistrza, a reszta Mosiny i gminy nie może liczyć na wiele

Małgorzata Kaptur, Jan Marciniak:  22.03.2012
W gminie mamy około 300 ulic i ciągle przybywa nowych. W 2010 r. Rada Miejska nadała nazwę 33, a w 2011 roku 12 nowym ulicom. Gmina jest w stanie odwodnić i utwardzić rocznie zaledwie od 2 do 4 ulic. Tym bardziej  dziwi pozbawione jawności i nie oparte na jasnych i powszechnie znanych zasadach typowanie ulic do realizacji.

więcej

DROGI I ULICE - dziś te nowe, ładne i równe

MK: 27.02.2012

Co zostało zrobione w ostatnich latach?  Ile jest do zrobienia? Jeśli za źródło informacji wziąć dostępny na www.mosina.pl plan Mosiny i większych miejscowości, który ma 5-7 lat to  mamy 298 ulic. Wtedy jednak nie zaczął się bjeszcze oom inwestycyjny w gminie. Licząc na wykazie wyborczym z 2010 to w samej Mosinie mamy już nie 142, a 160 ulic. Ciągle wytyczane są nowe, bo mieszkańców przybywa rocznie kilkaset. Pani burmistrz mówiła na ostatniej sesji, że to dowód na to, że Mosina się rozwija.

więcej

Gmina tonie w błocie

Małgorzata Kaptur: 21.02.2012 r.

Roztopy, ulewne deszcze pokazują nam ile jest do zrobienia w gminie. Większość naszych ulic tonie w błocie. Są niestey jeszcze takie miejsca, gdzie oprócz błota i rozległych kałuż dodatkowo panują egipskie ciemności. Tak jest na ulicy Łokietka i Bolesława Śmiałego na Osiedlu Królewskim w Mosinie.

więcej


Zobacz także: