CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Artykuły czytelników

SKATEPARK w Mosinie

Tekst ze strony http://www.facebook.com/#!/skatepark.mosina
Na pewno słowo skatepark obiło się już o uszy wielu mieszkańcom naszego miasta. Jest to plac z przeszkodami przeznaczony do jazdy na różnego typu rowerach np. bmx czy mtb, na deskorolkach, czy też rolkach itp. Jest to miejsce, o które mieszkańcy - szczególnie ta młodsza ich część, starają się już od prawie dziesięciu lat.

więcej
Data: 2014-05-13

Ogrodniczki z Mosiny i Puszczykowa

Jesteśmy pasjonatkami ogrodów, a także miłośniczkami dobrej literatury.

więcej

Aktualności wierszem

 t-t   12.07.2013
Nasz stały czytelnik przysłał dziś kilka fraszek...

więcej

Wiosna przyszła - czytelnicy rymują

Małgorzata Kaptur: 3.04.2013 r.
aktualizacja: 4.04.2013 - plakat - spacer z ornitologami i miłośnikami fotografii oraz plener plastyczny oraz inne wiersze
Wszyscy mamy już dość zimy. Pani Janina Wiśniewska z Daszewic przysłała mi dziś dwa wiosenne wiersze, więc zamiast polityki posłuchajmy śpiewu skowronka.
Niektórych ten luźny temat poirytuje, ale milcząca większość ;) zgodzi się ze mną, że nie samym chlebem (czyt. polityką) żyje człowiek.
Pozdrawiam serdecznie Pani Janino. Teraz to już wiosna się na pewno pojawi...

więcej

Świąteczne bombki dnia powszedniego

Piotr Wilanowski: 19.01.2013 r.
Jeżeli zależy nam na obecności ptaków w naszym otoczeniu, powinniśmy je zimą dokarmiać. Najlepszym sposobem na to jest tworzenie wokół różnorodnych, rodzimych siedlisk, w których mogłyby przetrwać samodzielnie.

więcej

Kochajmy aktywnie Mosinę, czyli co jeszcze należy zrobić w naszym mieście

Andrzej Zalisz - mieszkaniec Mosiny;  15 lipca 2012 r.
Wśród mieszkańców Mosiny panuje powszechna opinia, że mieszkają we wspaniałej okolicy, wśród pięknych lasów, pól i wód, w krystalicznym powietrzu. I mają rację. Nie bez przyczyny wybudowano już dawno w pobliskim Ludwikowie Sanatorium Przeciwgruźlicze, w którym do dzisiaj chorzy odzyskują zdrowie.

więcej

Wspomnienia z Londynu - część I

Małgorzata Kaptur/ Magdalena Naumowicz-Napierała: 18.02.2012

Mosina to nie tylko problemy i sprawy do załatwienia. Mosina to przede wszystkim ludzie, ci którzy tu mieszkają od urodzenia i ci, którzy osiedlili się całkiem niedawno. Oni są nadzieją dla naszej gminy. Wielu tych "nowych"  poznałam  przy okazji sprawy "spalarni opon". Są wykształceni, mają poczucie własnej wartości, nowe spojrzenie na Mosinę i silną potrzebę zmian. Oni wiedzą, że może, że powinno być inaczej, że chcieć - to móc.
Dzisiaj rozpoczynamy na naszej stronie cykl artykułów pisanych przez  mieszkańców naszej gminy. Pani Magdalena i jej mąż  pochodzą z Poznania, 10 lat spędzili w Londynie, w Mosinie, w rejonie Gałczyńskiego, niedawno wybudowali swój dom...

więcej