CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Informacja w gminie

Data: 2014-10-20

Brak przejrzystości w Urzędzie. Burmistrz nie odpowiada na trudne pytania

Ważne informacje w gminie chowa się do szuflady. Jednocześnie zalewa się mieszkańca potokiem informacji drugorzędnych, dostępnych i tak na plakatach i na portalach społecznościowych.  

więcej
Data: 2014-08-28

Informacja w gminie nie wszystkich zadowala

W ciągu 10 dni czytelnicy oceniali "urzędowe" informowanie. Zdecydowana większość ze stu internautów uznała, że w tej dziedzinie wiele jeszcze należałoby zmienić. 22 uczestników naszej sondy ocenia informowanie w gminie bardzo dobrze, 9 - dobrze, 25 - słabo i aż 44 - źle.

więcej

Otwarte czy zamknięte?

 Małgorzata Kaptur: 6.09.2013
Wjeżdżając po kilkudniowej nieobecności do Mosiny, zwróciłam uwagę na czerwony baner przy rondzie. W niedawno odzyskanym budynku tzw. Koguciku będą drzwi otwarte. Mieszkańcy będą mogli obejrzeć wnętrze i zaproponować przeznaczenie obiektu. Brawo! Jest zmiana na lepsze - pomyślałam. Nareszcie są konsultacje z mieszkańcami...

więcej

NERWOWOŚĆ W URZĘDZIE - CZYSZCZENIE - BIP - u

Małgorzata Kaptur: 7.12.2011 r.

Biuletyn Informacji Publicznej jest dowodem na przejrzystość działań Urzędu. Pisałam o tym wielokrotnie w moich wnioskach apelując o dokonanie zmian. Zmiany się dokonały! USUNIĘTO WSZYSTKIE INFORMACJE!  dotyczące środowiska. Wszystkie, wśród nich te niewygodne. To SKANDAL!

więcej

Przykłady dobrych praktyk w innych gminach

Małgorzata Kaptur: 18.12.2011 r.

Sprawa "spalarni opon"  nie tylko uświadomiła mieszkańcom  zagrożenie dla środowiska w wyniku błędnej decyzji burmistrza, obnażyła również mechanizm sprawowania władzy w Mosinie.  Utajnienie informacji o tej inwestycji to dowód na brak jawności, przejrzystości, brak jasnych procedur w zakresie informowania mieszkańców.  Zadziwia arogancja władzy,  zrzucanie odpowiedzialności na innych, nie dotrzeganie swojej winy. 
To,  co  się  stało,  musi  skłonić  wszystkich   uczestników   życia  społecznego  w  Mosinie  do   r e f l e k s j i.

Zapraszam na wycieczkę po innych gminach w poszukiwaniu dobrych praktyk.

więcej

Asystent ds. obsługi mediów - poszukiwany

Małgorzata Kaptur: 9.02.2012 r.

Wczoraj Burmistrz Gminy Mosina ogłosił nabór na wolne stanowisko urzędnicze – Asystent ds. Obsługi Mediów. Najważniejsze żeby kandydat miał nienaganną prezencję, wysoką kulturę osobistą, dużą odporność na stres oraz minimum dziesięcioletni staż pracy dziennikarskiej.

więcej