CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

A - jak AROGANCJA

MK. 29.02.2012

Kiedy pani burmistrz w GMP komentowała udzielenie jej upomnienia przez Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych nie widziała żadnych nieprawidłowości w swoim działaniu, natomiast zauważyła, że  opozycja szuka dziury w całym...

 
 To cytat pochodzący ze 3 str. lutowego wydania Gazety Mosińsko - Puszczykowskiej 
kliknij ->
TUTAJ z wywiadu  z p. Zofią Springer, Burmistrzem Gminy Mosina.

Uściślijmy teraz znaczenie  słowa "arogancja"

Wg słownika wyrazów obcych Władysława Kopalińskiego - arogancja - to butna pewność siebie, hardość, zarozumiałość, połączona z lekceważeniem innych, z impertynenckim, zuchwałym zachowaniem się.

Opozycja śmiała napisać o nieprawidłowościach - toż to obraza majestatu!
Dlatego w opinii burmistrza jest to arogancja. Czy na pewno jest to właściwe słowo?

Chcę zestawić dziś fragment wystąpienia pokontrolnego RIO z wypowiedzią Burmistrza dla Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej. Ocenę całości pozostawiam naszym czytelnikom.

A oto fragmenty wystąpienia pokontrolnego RIO (jeśli chcesz przeczytać w całości kilknij ->
TUTAJ   
D - jak destrukcja - sytuacja charakteryzująca się rozpadem, zniszczeniem czynników decydujących o harmonii, porządku; także: powodowanie takiej sytuacji; rozpad, rozkład, zniszczenie (tak czytamy w Słowniku języka polskiego).Tak, to fakt, że życie burmistrza byłoby przyjemne, harmonijne i uporządkowane, gdyby nie ci co burzą tzw. święty spokój i informują mieszkańców o drugiej stronie medalu.

Rozumiem, że to właśnie miała na myśli pani burmistrz, udzielając tego wywiadu.


Komentarze"Zabić i zjeść"
2012-03-01 13:35:41
"Zabić i zjeść" - nieważne co mówisz i robisz, lecz ważne kto mówi i robi. Niektórym wolno nawet "zabić i zjeść". Nasze żenujące credo mosińskie - "zabić i zjeść". Strzał w "10".
tubylec
2012-03-01 13:15:04
I wracamy do pkt wyjścia. Minister Rozwoju Regionalnego, E. Bieńkowska napisała mu w odpowiedzi: "W związku z powyższym, biorąc pod uwagę fakt, iż przedmiotem projektu jest dokończenie budowy szkoły zlokalizowanej w miejscowości powyżej 10 tys. mieszkańców, należy stwierdzić, iż ocena ww. kryterium dokonana przez instytucję organizującą konkurs została przeprowadzona właściwie i zgodnie z kryteriami wyboru należało przyznać w ramach ww. kryterium 0 punktów. Gdyby tych punktów nie zabrakło pozyskalibyśmy zapewne środki zewnętrzne, a tak 10 mln gmina musiała wysupłać z budżetu... Oczywiście u Nas władza zrozumiała po swojemu odpowiedź :) . W sumie skoro do budżetu wpisuje się grunty już sprzedane, to wydaje się logiczne , że 10 >= 1,1 :) . Można poddać pod wątliwość , czy jak mawia młodzież pod kopuła wszystkie styki działają. Fałszywe postrzeganie rzeczywistości :) ... Ciekaw jestem co zrozumiała ZS w słowach WW "zabić i zjeść " , bo biorąc pod uwagę pomroczność jasną mogła usłyszeć coś jednak innego :) Fałszywe postrzeganie rzeczywistości, szczelna impregnacja na argumenty ,trzymanie własnego zdania, mimo jasnych dowód , że mija się z prawdą , to są cechy pewnego zaburzenia .... Widać ,czarno na białym, w Mosinie prawo stanowi wiadomo kto , swoje prawo i ma gdzieś nadrzędne przepisy.
Podatnik
2012-03-01 11:48:31
Z tego co pisze Pani Małgosia wynika, że mogliśmy dostac nawet więcej niż dwa razy tyle, co wynosi "dyskusyjna dotacja", czytaj dotacja zagrożona zwrotem. Były petycje ze strony rodziców, dyrektora szkoły, żeby tego nie robić. Dlaczego nie pomogły? Odpowiedź - z powodu arogancji burmistrza.
Małgorzata Kaptur
2012-03-01 11:12:40
Warto przypomnieć, że gmina dwa razy występowała z wnioskiem o fundusze unijne - w 2004 ze Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego na budowę, a w 2008 z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 na dokończenie budowy szkoły podstawowej w Mosinie. Dwukrotnie efekt był negatywny. Przyczyna - 0 punktów za lokalizację. W tej sprawie składał nawet interpelację poseł Filip Libicki. Minister Rozwoju Regionalnego, E. Bieńkowska napisała mu w odpowiedzi: "W związku z powyższym, biorąc pod uwagę fakt, iż przedmiotem projektu jest dokończenie budowy szkoły zlokalizowanej w miejscowości powyżej 10 tys. mieszkańców, należy stwierdzić, iż ocena ww. kryterium dokonana przez instytucję organizującą konkurs została przeprowadzona właściwie i zgodnie z kryteriami wyboru należało przyznać w ramach ww. kryterium 0 punktów. Gdyby tych punktów nie zabrakło pozyskalibyśmy zapewne środki zewnętrzne, a tak 10 mln gmina musiała wysupłać z budżetu.
Do tubylca
2012-03-01 10:28:27
No to musimy ciagle, jak Pan pisze, przypominać tym, którzy uważają, że można łamać prawo, jak cel szczytny, że NIE MOŻNA ŁAMAĆ PRAWA - i dotyczy to i mieszkańca naszej gminy, a w jeszcze większym stopniu burmistrza. Szczytne cele można i trzeba realizować zgodnie z prawem. Szkoła wiejska w Krośnie, zamiast w mieście, uzyskałaby dodatkowe środki unijne. Ot cała prawda - zamiast 1,1 mln zł mogliśmy mieć 2 razy tyle bez ryzyka zwrotu kasy, kar i odsetek. Burmistrz juz nie zamąci ludziom w głowach pokrętnym tłumaczeniem, to burmistrz wkroczyła na grząski grunt.
tubylec
2012-03-01 09:24:44
Szanowny Podatniku, w całej rozciągłości masz rację, ale wkraczasz na grząski grunt:):):) Przypomnę , tylko sprawę, w której gmina dostała 1,1 mln kasy na dzieciaki z racji szkoły "wiejskiej" w Mosinie. Pewnie pamiętasz reakcję ludzi, ale przypomnę. Spora grupa na forum uznała, że dopuszczalne jest w tym przypadku łamanie prawa, bo i cel szczytny ( dzieci ) ... Piszę to celowo, żeby pokazać, że burmistrz może rządzić jak rządzi, bo spora część ludzi interesuje się własnym nosem, a to co jest za jego posesją to go delikatnie mówiąc wali. Dopiero dzięki ciągłym (kulturalnym i zdecydowanym) artykułom Pani Małgosi, wiedzy forumowiczów powstaje realny obraz tego syfu jaki nas otacza. Powoli buduje się świadomość ludzi. Pozwolę sobie podsumować świadomość ludzi. Podczas rozdawania ulotek przed wyborami dot. jednego z kandydatów mieszkaniec powiedział do mnie i tu cytat : "Panie , ten człowiek tyle zrobił złego w Mosinie !!!. Zapytałem :" a może Pan podać konkretnie, bo nie wiem ? " i odpowiedź.... " eeeeeeeeee, yyyyyyyyyyyyy, eeeeeeeeeeee , idź Pan stąd "... I dzięki temu ZS może uprawiać taką politykę. Mając na podorędziu MM i tego typu szmatławce, których jedyna wartość to wartość opałowa.
Łukasz Kasprowicz
2012-03-01 09:19:57
Pani burmistrz jest tak nadęta i owładnięta jakąś dziwną namiętnością, że prawdopodobnie traci już kontakt z rzeczywistością i stąd te bzdury, które wygaduje
tu mieszkam
2012-02-29 22:47:57
Opozycja nie musi szukać dziury, bo dziur ci u nas dostatek i błoto po kolana prawie wszędzie. Na rynku jest ładniej, ale czy tam się gmina kończy? Co się burmistrz tak dziwi? Przemysł oponiarski, tabuny TIRów wprowadziła do miasta po cichu kuchennymi drzwiami i dziwi się, że ludzie są niezadowoleni? Co tam radni, ich można zmienić, ale my mieszkańcy jesteśmy niezadowoleni.
Podatnik
2012-02-29 19:44:44
Nieszczęście Burmistrza polega na tym, że ludzie oprócz Merkuriusza i GMP czytają również, co pisze opozycja. Mają rozum i sami wiedzą, kto i kiedy zachowuje się arogancko. RIO pisze, że Burmistrz ma płacić ze swoich pieniędzy na swoje dobrowolne ubezpieczenie, bo wydatkowanie pieniędzy publicznych na taki cel jest niezgodne z prawem - wszyscy to rozumieją oprócz Burmistrza, bo właśnie arogancja nie pozwala Burmistrzowi tego pojąć. Jak również tego, że powinna oddać pieniądze wydane niezgodnie z prawem, bo to były nasze wspólne pieniądze, z których Burmistrz otrzymuje pensję m. in. za to, żeby stać na straży prawa, również przepisów prawa, które określają na co można wydać publiczne pieniądze.
Co to jest OC?
2012-02-29 18:49:05
"Ewentualne odszkodowania trafiłyby na konto Gminy, a nie urzędników. Osoby objete tym ubezpieczeniem nie mogły przecież czerpać z niej żadnych korzyści -jedynym beneficjentem była przecież gmina". Czy burmistrz wie co to jest OC? Chyba nie.
Dość
2012-02-29 18:01:59
wszystkie działania burmistrza nie są skandaliczne, ale wystrczająco wiele, by mieszkańcy powiedzieli DOŚĆ. I szukać wcale nie trzeba, bo to g. samo na wierzch wypływa
Nokaut
2012-02-29 14:50:00
Arogancja i destrukcja, wypisz wymaluj pasują jak ulał do Tej , która w wypowiedzi dla GMP, słów tych używa. Pani Małgorzato ! Porównanie i przybliżenie powyższych tekstów, to zadanie burmistrzowej klasycznego, w bokserskim języku. k.o. Krótko rzecz ujmując: NOKAUT.