CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Straż Miejska

Zawsze chętni, by pomóc

Otrzymałam estetyczną plastikową kartę ICE od Straży Miejskiej w Mosinie - wypełnię i będę nosiła razem z dokumentami. Są na niej wypisane telefony alarmowe, numery i adresy mosińskich strażników i słowa ZAWSZE CHĘTNI, BY POMÓC... Inna nowość to zadymiarka...

więcej

Monitoring wzmocniony

MK i t-t  1.08.2013 r.
Zakończył się nabór kandydatów na stanowisko ds. Obsługi Monitoringu Wizyjnego Miasta w Straży Miejskiej w Mosinie. Wygrała go pani Julia Myślicka. 

 

więcej

Straż Miejska w Mosinie

Małgorzata Kaptur: 17.02.2012

Wiele osób twierdzi, że Straż Miejska jest niepotrzebna i dużo kosztuje. Czym się zajmuje Straż, ile kosztuje jej utrzymanie i jakie są dochody gminy z tytułu nakładanych przez strażników mandatów?

więcej

Do czego straż miejska jest nam potrzebna?

Rośnie liczba gmin, które zdecydowały się zlikwidować straż miejską. Władze większości z nich tłumaczą to oszczędnościami oraz niewielką skutecznością tej formacji. Najczęściej nie ma tam planów ponownego powoływania straży. 
Kiedyś mosińska straż odławiała bezpańskie psy - teraz robi to firma FALCO, która podpisała umowę opiewającą na 83 600 zł. Śmieci w centrum miasta przy ul. Kolejowej leżały ponad dwa tygodnie. Co zajmuje naszych strażników? Gdzie oni są? 
Proszę mieszkańców o przemyślenia dotyczące straży miejskiej, również te pozytywne.

więcej

Kontrole fotoradarowe w gminie Mosina

Małgorzata Kaptur: 9.08.2012 r.
Od lipca ubiegłego roku w wyniku kontroli fotoradarem nałożono na kierowców ponad 2100 mandatów. Przez wiele miesięcy Straż Miejska podawała na swojej stronie internetowej do publicznej wiadomości grafik kontroli. Teraz tego nie robi. Dlaczego?

więcej

Straż Miejska - sprawozdanie za I półrocze 2012

Małgorzata Kaptur: 23.08.2012 r.
Straż Miejska poinformowała radnych o swojej działalności.

więcej