CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Protest wędkarzy

Jubileusz 75 lecia PZW Koło Mosina Miasto

 Małgorzata Kaptur: 4.08.2013 r
Dzisiaj nad Wartą Koło PZW Mosina Miasto świętowało z rodzinami jubileusz 75 - lecia istnienia. 

więcej

Rolnicy, wędkarze i burmistrz

Małgorzata Kaptur: 12.04.2013 r.
Jest w naszej gminie wiele niezałatwionych spraw. Konfliktu na linii rolnicy-wędkarze można by uniknąć, gdyby zostały podjęte odpowiednie działania. Zaniedbania w kwestii uregulowania dostępu do Warty generują negatywne emocje. Pozwolę sobie zacytować fragment wywiadu, który przeprowadziłam 3 dni temu z prezesem Koła PZW Mosina Miasto, panem Ireneuszem Andrzejewskim.

więcej

PODSUMOWANIE AKCJI

Ireneusz Andrzejewski: 12.02.2013 r.
Informuję wszystkich mieszkańców, turystów, wędkarzy, fotografików, miłośników przyrody, którzy uczestniczyli w naszym proteście składając swój podpis na liście oraz wszystkich pozostałych mieszkańców, że w dniu 11.02.2013 r o godzinie 16.00 delegacja (organizatorzy PROTESTU - Ireneusz Andrzejewski, Zalewski Andrzej, Kordylewski Mirosław, Matuszewski Stanisław, oraz zaproszona radna, pani Małgorzata Kaptur)  została przyjęta w Urzędzie Miejskim przez Panią Burmistrz Zofię Springer.

więcej

WĘDKARZE DZIĘKUJĄ MIESZKAŃCOM

9.02.2013 r.
Poniżej nadesłane przez prezesa Koła PZW Mosina Miasto, p. Ireneusza Andrzejewskiego podziękowanie dla mieszkańców. Prezes dziękuje, a zastępca burmistrza Waldemar Krzyżanowski twierdzi, że wędkarze protestowali na próżno, ponieważ przetarg został odwołany już w środę 30 stycznia. W  środę była sesja, która skończyła się  późnym wieczorem i burmistrz takiej deklaracji nie złożyła.

więcej

Mieszkańcy pokazali burmistrzowi żółtą kartkę

Małgorzata Kaptur: 8.01.2013 r.
Gdyby nie protest mieszkańców właśnie w tej chwili ziemia nad Wartą przechodziłaby w prywatne ręce. Po raz kolejny mieszkańcy gminy Mosina pokazali burmistrzowi żółtą kartkę. Jesteśmy na tej ziemi tylko przechodniami, przed nami byli inni, a po nas przyjdą nasi następcy. To, co im zostawimy zależy od nas. Mieszkańcy musieli wziąć sprawy w swoje ręce, bo władza kieruje się ważnym interesem społecznym tylko wtedy, kiedy jest do tego przymuszona.

więcej

To nie jest teatr, pani burmistrz

Małgorzata Kaptur: 11.02.2013 r.
W. Krzyżanowski na facebooku opublikował wywiad z burmistrzem Zofią Springer, w którym zarzuca się opozycji, że:

więcej

Czy wiesz, że...

Małgorzata Kaptur: 15.02.2013 r.
Stronnicy p. burmistrz twierdzą, że wędkarze nie zebrali dużo głosów. Co to jest 2 tysiące? - powiedział mój rozmówca.
Jak się okazuje więcej mieszkańców podpisało się pod protestem niż oddało swój głos w wyborach na tych 11 radnych, którzy nie poparli walczących o zachowanie dla ogółu działki gminnej nad Wartą.

więcej

Mieszkańcy będą protestować - przyroda nie jest na sprzedaż

8 lutego 2013 r. gmina zamierza sprzedać za 1,5 mln zł. 40 ha gruntu między Sowińcem a Baranowem naprzeciw pałacu w Rogalinie. Działka została wystawiona na sprzedaż, gdyż jest osoba zainteresowana jej kupnem.
Mieszkańcy nie zgadzają się, jedyna działka gminna z dostępem do Warty została sprzedana. Nie chcemy oglądać przyrody przez płot, który postawi prywatny właściciel.
Jeśli Mosina ma być MADE in GREEN nie powinno dojść do tego przetargu.

więcej

Sukces mieszkańców - teren nad Wartą nie zostanie sprzedany

Małgorzata Kaptur: 2.02.2013 r.
Mosińscy wędkarze i mieszkańcy gminy zamanifestowali swój sprzeciw w sprawie sprzedaży gminnej działki nad Wartą. W ciągu 6 godzin zebrano 900 podpisów. Burmistrz oświadczyła, że w poniedziałek oficjalnie poinformuje o odstąpieniu od przetargu.
Wędkarze nie dowierzają i  kontynuują zbieranie podpisów.

więcej

Burmistrz nie dotrzymała słowa

Małgorzata Kaptur: 4.02.2013 r.
Mimo obietnicy danej publicznie - Teleskop z 2.02.2013 r. o wycofaniu się z przetargu i ogłoszeniu w poniedziałek oficjalnej decyzji w tej sprawie, nie ukazał się dziś komunikat na stronach internetowych urzędu. Organizator protestu - prezes Koła Mosina Miasto nie został również o decyzji burmistrza oficjalnie powiadomiony w tradycyjnej formie.

więcej

Trwa liczenie głosów

Małgorzata Kaptur: 7.02.2013 r.
Jeszcze nie wszystkie listy dotarły do organizatora protestu, p. I. Andrzejewskiego. Listy wędrowały po gminie i pozbieranie ich wymaga więcej czasu niż sądzono.  Dziś o godzinie 18.00 było 2 010 głosów.

więcej

Akcja zbierania podpisów - DOŁĄCZ SIĘ!

Małgorzata Kaptur: 1.02.2013 r.
Rusza akcja zbierania podpisów pod protestem przeciwko sprzedaży ostatniej gminnej działki nad Wartą. Korzysta z niej bardzo dużo mieszkańców i turystów.
NIE CHCEMY OGLĄDAĆ PRZYRODY PRZEZ DZIURY W PŁOCIE.
Weź sprawy w swoje ręce i złóż podpis w tej sprawie. Zabierz dowód osobisty.

więcej