CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

POLEMIKA z prasą proburmistrzowską

Urzędnik rzuca błotem

 Małgorzata Kaptur: 14.04.2014 r.
Ustawa o pracownikach samorządowych - art.  24 ust. 2 pkt 5 zobowiązuje urzędnika do zachowanie uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami, zwierzchnikami, podwładnymi oraz współpracownikami. Ze zdumieniem przeczytałam więc artykuł napisany przez kierownika referatu oświaty w ostatnim "Kurierze". Powstał pod pozorem wyjaśnienia spornej kwestii. Różnica zdań nie upoważnia jednak nikogo, a urzędnika w szczególności, do stosowania ataku personalnego na osobę, z którą się polemizuje.

więcej

13 szabel burmistrza

 Małgorzata Kaptur: 24.03.2014 r.
Pani Burmistrz często pisze i mówi, że opozycja jej przeszkadza w rządzeniu gminą. Pisze, że ma tylko 9 radnych. Tymczasem w ostatnim Kurierze Mosińskim prezentuje całą wierną sobie trzynastkę. 

więcej

Zapytania i wnioski radnych 2011-2013

 Małgorzata Kaptur: 4.04.2014 r.
Pani Burmistrz pisząc pogardliwie o opozycji i przyprawiając jej "gębę" ma w zwyczaju powtarzać, że tzw. opozycja "skupia się wyłącznie na krytykanctwie, nie mylić z konstruktywną krytyką, donoszeniu, szkalowaniu i tworzeniu niestworzonych plotek". "Tzw. opozycja perfidnie i świadomie w pogoni za jednostkowym interesem niszczy pracę na rzecz gminy i na dodatek jest największą tragedią mosińskiego samorządu." 

więcej

Kurier Mosiński manipuluje informacją

Małgorzata Kaptur: 28.03.2014 r.
Na wczorajszej sesji Jan Marciniak poinformował burmistrza i 13 radnych firmujących swoimi twarzami i nazwiskami pismo www.nowoczesna-mosina.pl KURIER MOSIŃSKI o manipulacji faktami dotyczącymi wydatków na promocję.

więcej

Uważnie czytając, lub jak kto woli, łapiąc za słówka, czyli mosińska prasówka

Małgorzata Kaptur: 28.01.2014 r.
Przeglądając mosińską prasę, pomyślałam, że może warto byłoby wspólnie przyjrzeć się kilku informacjom...

więcej

Lubię przecież naszego Sołtysa...

 Henryk Kociemba: 22.07.2013 r.
Naprawdę lubię, jest uczynny w miarę aktywny, pracuje jak umie. Problem tylko z tym, że niezbyt dużo umie...

więcej

Jak to z Kurierem Mosińskim było i jest

Małgorzata Kaptur: 16.07.2013 r. 
aktualizacja: 31.07.2013 r. - postanowienia Sądu Okręgowego 
Dotarł do mnie i myślę, że do Państwa również, trzeci numer pisma NRM.  Stowarzyszenie poświęciło mi wiele miejsca w prestiżowej lokalizacji - jestem pod wrażeniem. Licząc na zdrowy rozsądek czytelników,  pragnę problem usystematyzować...

więcej

Władza musi być pod kontrolą

Małgorzata Kaptur: 29.03.2013 r.
8 lat temu ukazał się pierwszy numer KURIERA MOSIŃSKIEGO - miesięcznika naszego Stowarzyszenia. Prezes, współzałożyciel Stowarzyszenia, ś.p. Ryszard Małecki w artykule wstępnym zawarł myśl, z którą zgadza się każdy rozsądny człowiek: 
Władza musi być pod kontrolą. To podstawowy wymóg społeczeństwa obywatelskiego, to podstawowy wymóg demokracji".
W listopadzie 2012 r. Stowarzyszenie Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska wydała czasopismo pod tym właśnie tytułem, bez wcześniejszej jego rejestracji, do czego zobowiązuje art.20 ust. 1 prawa prasowego.

więcej

Odpowiedź zamiast sprostowania

Małgorzata Kaptur: 4.12.2012 r.
Wszystkich, którzy martwili się, że asystent do spraw mediów nie ma co robić, informuję, że byli w błędzie. Wczoraj odebrałam 5 listów poleconych z żądaniem zamieszczenia sprostowania. Wszystkie dotyczą artykułów opublikowanych w ostatnim "Czasie Mosiny".
 

więcej

Prasa lokalna - blaski i cienie

 MK:31.05.2013 r.
Od około dwóch lat ukazuje się bezpłatne pismo reklamowe nasza-okolica.pl . Dziś dotarło do mnie wydanie mosińsko-puszczykowskie (nakład 7 tys.) Zaskoczyła mnie reklama gminnych działek - format A3 na ostatniej stronie. 

więcej

Trudno komentować...

Małgorzata Kaptur: 7.04.2013
Naszej władzy trzymają się żarty. Trudno bowiem traktować serio pismo, które posługuje się tytułem, do którego nie ma prawa, ma poważne kłopoty z liczeniem i działanie na szkodę gminy zbywa niefasobliwym stwierdzeniem: "O co tyle hałasu?"

więcej

Kto się boi Czarnego Luda?

Małgorzata Kaptur: 6.04.2013 r.
W Kurierze Mosińskim, o nie, przepraszam - "w nowoczesnej-mosinie.pl" burmistrz straszy mieszkańców gminy Czarnym Ludem.
Nie podaje konkretów, ale mówi, że opozycja jest ciągle na "nie" i w ogóle jest "be".
Burmistrz, używa a stosunku do opozycji szeregu inwektyw, nie popartych faktami, co czyni jej wypowiedź niepoważną.

więcej

Puszczykowo komentuje - Słowa, wytrychy i propaganda

Małgorzata Kaptur: 7.12.2012 r.
Przejeżdżamy przez Puszczykowo często, niektórzy nawet codziennie, ale niewiele o nim wiemy. Jak patrzą na mosińskie sprawy nasi sąsiedzi? Warto poznać ich zdanie. Zachęcam do lektury artykułu, który został zamieszczony na stronie stowarzyszenia ZIELONE PUSZCZYKOWO.

więcej

Nie będę " Zofią S." *

Piotr Wilanowski: 8.12.2012 r.
Powyższy tytuł nie jest deklaracją na temat zmiany płci, ale odniesieniem się do pewnego dość kontrowersyjnego artykułu zamieszczonego w "Kurierze Mosińskim" wydawanym przez stowarzyszenie Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska. W artykule "Rogalin musi się rozwijać", którego autor podpisał się jako Piotr W., zawarto tezy całkowicie sprzeczne z moimi poglądami dotyczącymi istotnej dla mnie przyszłości tej miejscowości.

więcej