CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Inwestycje 2013 - 2014

Wandale zdemolowali tężnię

Jeszcze pewno tężnia nie została oficjalnie otwarta, a już została zniszczona. Źle to świadczy o mieszkańcach Mosiny. Wandali należy ścigać i przykładnie karać. Należy postawić pytanie, czy można było temu zapobiec?

więcej
Data: 2014-09-11

Budowa tężni w Ptasim Parku

W 2010 r. pani Zofia Springer obiecała wyborcom tężnię. Po tym jak obiecany basen nie został zbudowany, nikt tej tężni, mówiąc szczerze, nie traktował poważnie. Tymczasem powstaje w Ptasim Parku. Prawdopodobnie będzie to najmniejsza tężnia w miejskim parku w Polsce. 

więcej
Data: 2014-07-31

Rondo pinezkowe prawie gotowe

Kończą się powoli prace przy budowie ronda u zbiegu ulic:Wawrzyniaka, Niezłomnych i Sowinieckiej. Rozpoczęły się na początku czerwca. Miały trwać 60 dni. 

więcej
Data: 2014-05-11

Zielony... parking

Byłam w sobotę ok. godz. dziesiątej na targowisku. Mimo nie najlepszej pogody handlujących i kupujących było bardzo dużo. Tylko miejsc do zaparkowania jak na lekarstwo...

więcej

Dwie siłownie i fundusz sołecki

 Małgorzata Kaptur: 15.10.2013 r.
Już w listopadzie Ptasi Park będzie wygladał inaczej.  Mieszkańcy będą mogli korzystać z pierwszej w mieście siłowni zewnętrznej. Zachęcam do obejrzenia projektu, a także do porównania go z  istniejącą już siłownią w Krośnie.

więcej

Nowe inwestycje w Krośnie/Mosinie

 Małgorzata Kaptur: 12.04.2014 r.
Rozpoczęły się pierwsze prace na terenie Szkoły Podstawowej w Krosnie, przy ul. Krasickiego w Mosinie. Ogłoszono też przetarg na budowę świetlicy przy ul. Piaskowej w Krośnie. 

więcej

Rondo PINEZKA - krok do przodu - ogłoszono przetarg

 Małgorzata Kaptur: 3.04.2014 r.
Ogłoszono przetarg na przebudowę skrzyżowania w centrum miasta 

więcej

Zielony Rynek ruszy na wiosnę, gdy będzie animator

 Małgorzata Kaptur: 24.01.2014 r.
Zielony Rynek od dwóch miesięcy jest gotowy do użytku, ale w piecu nadal nie wypieka się chleba. Mieszkańcy próbują wykorzystywać to miejsce według swojego uznania. 
Oto jak burmistrz tłumaczy powstałą sytuację...

więcej

Siłownia nie dla siłaczy

 Małgorzata Kaptur: 11.12.2013 r.
Pod koniec października zamontowano w Ptasim Parku pierwszą w mieście siłownię zewnętrzną. Kosztowała 43 tys. zł. Dwa urządzenia treningowe nie wytrzymały próby czasu i nie jest to moim zdaniem sprawka wandali. Urządzenia do ćwiczeń siłowych powinny uwzgledniać siłę mosińskich siłaczy. A może to w zamyśle była siłownia przeznaczona tylko dla dzieci?

więcej

Zielony Rynek

 Małgorzata Kaptur: 22.10.2013 r.
Trwają prace budowlane na targowisku. Kiedy robiłam zdjęcia, przechodnie pytali, co tam będzie. Myślę, że i nasi czytelnicy mogą nie mieć wiedzy na ten temat, dlatego kilka informacji poniżej.

więcej

Plany inwestycyjne na 2014 r.

 Małgorzata Kaptur: 3.12.2013 r.
Trwają prace nad budżetem. 18 listopada radni otrzymali projekt. Komisje zajmują się obecnie jego opiniowaniem. Radni zadają pytania, burmistrz, skarbnik i kierownicy referatów udzielają wyjaśnień. Ponieważ wszyscy mieszkańcy zainteresowani są inwestycjami, proponuję zapoznać się z załącznikiem inwestycyjnym.

więcej