CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Kampania wyborcza

Data: 2014-11-20
Data: 2014-11-27

Historia kołem się toczy

W najnowszych materiałach  wyborczych Pana Waldemara Krzyżanowskiego (napisana naprędce kartka) kandydat na burmistrza woła oburzony: "To nie tak miało być! 
Jasne, miało być inaczej. Wszyscy wiemy, że spodziewał się Pan, Panie Waldemarze, innego wyniku. Większość mieszkańców patrząc na rozmach Pana kampanii też się spodziewała...

więcej
Data: 2014-11-25

Chcemy dokonać zmiany w sposobie zarządzania gminą, a nie wymiany jednych ludzi na innych

Kiedy zmiany stają się realne, większość ludzi odczuwa niepokój. W ostatnich dniach jest on dodatkowo podsycany przez mojego konkurenta, Pana Waldemara Krzyżanowskiego. Często mówimy, że ludzie mają postawić na zmianę, opowiedzieć się za zmianą.
Chciałbym wyjaśnić jak ja rozumiem zmianę, co zmieni się, kiedy to ja zostanę wybrany Burmistrzem Gminy Mosina.

więcej
Data: 2014-11-24

Jawność i szacunek dla każdego

Kampania wyborcza wchodzi w ostatnią fazę. Nasi przeciwnicy są mocno zdenerwowani, co można zaobserwować w Internecie. Przyjmujemy to ze stoickim spokojem, licząc, że Wyborcy właściwie ocenią te zachowania. Stawiamy na porozumienie i współpracę, dlatego bez przeszkód udało nam się zawrzeć porozumienie z Panem Przemysławem Mielochem - kandydatem, który uzyskał trzeci, zbliżony do naszego kandydata, wynik. 

więcej

Sąsiad wszystkich sąsiadów - kolejny anonim

Kim jest sąsiad? To osoba, która mieszka za płotem, albo na tej samej ulicy, no może najwyżej jeszcze na tej, która sąsiaduje z naszą ulicą. Sąsiad ma znaną nam twarz i zazwyczaj znane nazwisko. Ilu masz sąsiadów? 10, 20, no może 50.
Dziś pod osłoną nocy przemówił do nas nowy sąsiad - SĄSIAD NAS WSZYSTKICH. 

więcej
Data: 2014-09-09

10 komitetów wyborczych

Wczoraj zakończyła się rejestracja komitetów wyborczych przez Komisarza Wyborczego w Poznaniu. Już wiadomo, że kandydatów z terenu gminy Mosina będzie zgłaszało 10 komitetów. Swoją gotowość wyborczą zgłosiło 5 stowarzyszeń (w tym również nasze) i 5 komitetów wyborczych wyborców. W wyborach samorządowych w 2010 r. kandydatów na radnych i burmistrza zgłaszały tylko 4 komitety. 

więcej

Najważniejsze błędy burmistrz Zofii Springer

Jeżeli nie interesujesz się sprawami wokół siebie, zamykasz oczy i uszy, nie wypowiadasz swojego zdania lub co gorsza chcesz zamknąć usta innym - robisz błąd, bo bez realnej oceny tego co jest, bez krytyki błędów, nie ma szans na zmianę kursu. Zanim oddasz głos na kontynuację władzy, zastanów się, czy na pewno tak powinno być?

więcej
Data: 2014-11-11

Waldemar Krzyżanowski nie jest dobrym kandydatem na urząd Burmistrza Gminy Mosina

Po tym jak w piśmie Stowarzyszenia Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska  KURIER MOSIŃSKI każdemu kandydatowi na ten urząd anonimowo przypięto łatkę sugerując, że mężem opatrznościowym dla naszej gminy jest tylko Waldemar Krzyżanowski, pozwolę sobie również i ja  na przedstawienie kilku refleksji dot. osoby kandydata namaszczonego przez obecną Burmistrz Zofię Springer, pana Waldemara Krzyżanowskiego.

więcej
Data: 2014-11-06

Kandydaci na Burmistrza Gminy Mosina debatowali o oświacie

Aż 4 godziny trwała debata o oświacie. Stawiła się cała szóstka kandydatów. Debata była dobrze zaplanowana i profesjonalnie poprowadzona przez p. Marcina Ługowiaka. Było kulturalnie, wszyscy byli dla siebie niezwykle uprzejmi. 

więcej

Wilk w owczej skórze

Dwa dni temu pan Waldemar Krzyżanowski żalił się na swoim profilu fb, że pojawiają się na jego temat nieprawdziwe, zmanipulowane informacje. Niestety nie podał gdzie i kto coś takiego napisał. Ale wielu na podstawie tych sugestii i tak pewno uznało, że to to robota opozycja. Kandydat na urząd Burmistrza zapewnił, że on nie prowadzi kampanii negatywnej. 

więcej
Data: 2014-11-14

Szanowni Mieszkańcy Gminy Mosina,

Mija ostatni dzień kampanii wyborczej. Niebawem rozpocznie się cisza wyborcza, czas więc na podsumowanie i podjęcie decyzji, które zdecydują o przyszłości nas wszystkich. Wkrótce zostaną otwarte lokale wyborcze. Będziecie Państwo mogli złożyć swój cenny głos na wybranego przez siebie kandydata  na stanowisko Burmistrza Gminy Mosina i kandydata do Rady Miejskiej. 

więcej
Data: 2014-11-14

Wybierzmy odpowiedzialnie

W ostatnich wyborach nie wzięło udziału ponad 10 tys. mieszkańców naszej gminy. Nie bądź obojętny. To również od Ciebie zależy kto będzie Burmistrzem, kto będzie reprezentował Ciebie w Radzie Miejskiej. Od tych, których wybierzesz, będzie zależał styl sprawowania władzy i to, jak będzie się rozwijała Ziemia Mosińska.

więcej
Data: 2014-08-18

Finansowanie kampanii wyborczej

Zgodnie z informacją Państwowej Komisji Wyborczej kandydat na Burmistrza Gminy Mosina nie może wydać więcej niż 17 269,80 zł, a kandydat na radnego więcej niż tysiąc złotych.

więcej
Data: 2014-11-10

Możliwość dodawania komentarzy została zablokowana

 Z uwagi na to, że na naszej stronie nie ma możliwości komentowania po uprzednim zalogowaniu, a anonimowość zachęca w tym gorącym okresie przedwyborczym do podszywanie się pod inne osoby, wyłączyłam do 16 listopada możliwość dodawania komentarzy.

więcej

Zapraszamy na spotkanie z Jerzym Rysiem - kandydatem na Burmistrza Gminy Mosina

Spotkanie odbędzie się w środę, 12 listopada 2014 r. o godz. 18.00 w świetlicy GS - Mosina ul. Śremska 75 A. Zaprezentujemy nasz program i odpowiemy na pytania mieszkańców. Wcześniej, w czwartek, 6 listopada nasz kandydat na Burmistrza Gminy Mosina weźmie udział w debacie o mosińskiej edukacji. Otrzymałam informację od organizatora, że wszyscy kandydaci potwierdzili swój udział.

więcej
Data: 2014-11-28

Kampania wyborcza tylko za swoje

Małgorzata Kaptur: 30.01.2014 r. 
Dziś radni jednomyślnie uchwalili Strategię Mosina 2020+. Kosztowała 31 tys. zł. Była opracowywana przez wiele miesięcy i mimo że jest rok wyborczy nie zawiera treści, które można by uznać za propagandowe. Inaczej było wiosną 2010 r. Burmistrz bez wiedzy radnych wyasygnowała kwotę 43 tys. zł za badanie ankietowe, których produktem finalnym był folder reklamowy, stanowiący dodatek do Merkuriusza.

więcej