CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Wnioski o fundusze unijne

Autor: Małgorzata Kaptur 

30 grudnia 2010 roku złożyłam zapytanie: Ile wniosków o fundusze unijne przygotowała Gmina Mosina, czego dotyczyły i jaki był rezultat naszych starań. Prosiłam też o podanie przyczyn w przypadku decyzji odmownych.


odpowiedź -> TUTAJ
Zestawienie złożonych przez Gminę Mosina wniosków


Komentarzeb
2014-07-25 00:16:47
Niestety, p. Burmistrz zapomniala, ze takie wnioski musieli pisac ludzie majacy w tym praktyke, a nie laicy. Wstyd, ze tak niewiele z unijnych pieniedzy udalo sie zrobic dla gminy znajdujacej sie na trzecim miejscu pod wzgledem wielkosci, a nie zamoznosci. Inne gminy maja swoj zbiorowy, konkretny transport, infrastrukture pod i naziemna, a co jest w gminie wiejsko- miejskiej w mosinie, no jest przerobiony stuletni hotel na Urzad gminy. Przeciez ten fajny zabytkowy rynek powinien byc miejscem dochodow miasta, a czym jest parkingiem. O reszcie to szkoda pisac. Uwazam, ze ktos, jezeli podejmuje sie zarzadzania to musi umiec to robic, jezeli nie to juz dawno powinien sie pozegnac z " tronem"
Małgorzata Kaptur
2014-07-24 08:41:25
Burmistrz często powtarzała wtedy, że Mosina nie dostaje środków unijnych, bo jest za bogata, ale to była taka zasłona dymna. Tak naprawdę była to nieumiejętność pisania wniosków, a w przypadku szkoły dla Krosna w Mosinie - lokalizacja. Ten projekt za dodatkowe pieniądze opracowywała zewnętrzna firma specjalizująca się w pisaniu wniosków. Więcej na ten temat -> http://czasmosiny.e-samorzadowiec.pl/tresc2/wyswietl/3480/szkola-dla-krosna-w-mosinie
b
2014-07-24 07:58:00
Moze nalezy podac powody nie uzyskania dotacji.