CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Nasze propozycje do Budżetu 2012

Autor: Jan Marciniak 

Jan Marciniak;  21-09-2011

W związku z przesłanym Stanowiskiem Burmistrza Gminy Mosina do budżetu na 2012r. radni Klubu Koalicja Samorządowa - przedstawili swoją opinię. Przedłożyli również wnioski będące propozycjami do projektu budżetu na 2012 rok.

Uważamy, że należy gospodarnie podchodzić do każdej złotówki gminnego budżetu. Należy odejść od filozofii budżetowej, polegającej na powiązaniu wysokości nakładów inwestycyjnych i sprzedanego majątku komunalnego oraz zapożyczaniu w bankach (pożyczki, obligacje). Przy niekorzystnej sytuacji na rynku obrotu nieruchomościami, braku zainteresowania kupnem przez ewentualnych inwestorów - środków na inwestycje będzie mało. Branie pożyczek, obligacji prowadzi do systematycznego zadłużania się gminy. Inwestycje realizowane z pożyczek, bądź obligacji są kosztowne. Tylko w 2012r samych odsetek musimy spłacić 1.500.000zł, a kapitału 2.308.750zł, co daje kwotę – 3.808.750zł, którą musimy zabezpieczyć w budżecie.
Stąd wnioski: musimy wreszcie oszczędnie podejść do wydatków bieżących i zacząć twardą politykę finansową w tym zakresie. Wszelkie środki uzyskane z poczynionych oszczędności przeznaczać na inwestycje komunalne, a przede wszystkim na infrastrukturę drogową. Na to czekają nasi mieszkańcy.
czytaj całość:
Wnioski i opinia Koalicji Samorzadowej dotyczaca budzetu na rok 2012.PDF


Komentarze