CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Efektowny prezent dla miasta

Autor: Małgorzata Kaptur 

Małgorzata Kaptur; 28-09-2011
aktualizacja;            30-09-2011

Wszyscy lubimy prezenty. Każdy z nas je czasem dostaje. Tym razem prezent dostało miasto.
Komu powinniśmy być za niego wdzięczni?

Kilka tygodni temu pojawiły się w naszym mieście dwa okazałe słupy ogłoszeniowe z dużym zegarem. Jeden ( zdjęcie powyżej) usytuowany jest na rogu ulicy Krotowskiego i Garbarskiej, niedaleko ronda, drugi stoi na ulicy Dworcowej. Na zegarze widnieje  herb Mosiny, ale jak się okazuje to nie gmina sfinansowała te dwie instalacje. Jest to prezent od sponsora.
Zastępca burmistrza, pan Sławomir Ratajczak, zapytany na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej w dniu 14 września przez radnego Mariana Jabłońskiego,  nie umiał odpowiedzieć kim jest ofiarodawca. Obejrzałam słupy ogłoszeniowe dokładnie w nadziei, że może na nich odnajdę tabliczkę z informacją o darczyńcy. Niestety nic takiego nie znalazłam.  Póki co nie wiadomo więc komu mieszkańcy Mosiny powinni być wdzięczni.
Prezent okazuje się być przydatny - jest to dodatkowe miejsce na plakaty, co w czasie kampanii cieszy zainteresowanych.
Zapewne sprawa wyjaśni się jutro na sesji Rady Miejskiej. Pani burmistrz z pewnością poinformuje radnych o pozyskaniu sponsora i o warunkach zawartej z nim umowy sponsoringu.

Czytaj więcej o prawnych aspektach sponsoringu: Legalne-formy-sponsoringu

Niestety, tajemnica sponsora nie została rozwikłana, pani burmistrz zasłoniła się niepamięcią. Dodała, że ma taki zwyczaj, że każdego inwestora prosi, aby coś dla miasta zasponsorował.

 


KomentarzeM.Kaptur
2011-12-04 23:48:56
Odpowiedź burmistrza była następująca: "fundator słupów ogłoszeniowych zastrzegł sobie anonimowość. Z uwagi na uszanowanie woli fundatora kwestia podania informacji na Jego temat musi pozostać bez odpowiedzi".
Sławek
2011-12-04 23:22:46
Czy coś się wyjaśniło w tej sprawie? Nie rozumiem takiego "anonimowego sponsoringu". To od razu nasuwa podejrzenia o jakieś niejawne korzyści uzyskane wskutek sponsorowania.
rebus
2011-10-03 07:36:35
świtalski z synami odsłaniał pomnik eleganta, to pewno on go ufundował. Kto nam sprezentował zegar na ratuszu nie mam pojęcia
Łukhasz Kasprowicz
2011-10-02 23:11:40
To co powiedziała na sesji RM burmistrz Zofia Springer, że poniekąd uzależnia podpisanie umowy od przekazania jakiegoś fantu dla gminy jest czymś niebezpiecznym i źle śiadczy o naszej władzy. Przypomnę tylko, że od sponsora jest też zegar na ratuszu i pomnik eleganta.
Mos
2011-10-01 19:16:09
Czegoś nie rozumiem. Większość gmin i państw stosuje ulgi inwestycyjne żeby ściągnąć inwestycje na swoim terenie. Tworzą specjalne strefy ekonomiczne, ulgi podatkowe. Dzięki inwestorom powstają nowe miejsca pracy, wpływy z podatków są większe. Pani Burmistrz prosi inwestora żeby coś zasponsorował. Czy tak w wykonaniu gminy ma wyglądać zachęta dla inwestorów dla lokowania swojego kapitału? Tutaj inwestor nie zastosował nawet reklamy swojej firmy lub inwestycji. Nawet przy doinwestowaniu Powiatu czy Unii często wymagana jest tabliczka i jakiś artykuł. Zastanawiam się, jaką decyzję administracyjną wydał Burmistrz w stosunku do inwestora, że ten nawet nie zareklamował się
Małgorzata Kaptur
2011-10-01 18:44:34
W Mosinie i gminie są inwestycje, do których nie mam zastrzeżeń. Podoba mi się ul. Kościelna w Rogalinku, Szeroka w Mieczewie, Dworcowa w Mosinie, choć ciągle mi brak tych wierzb, targowisko, punkt widokowy na zakolu Warty w Wiórku - tu wyrazy uznania dla p. Mariana Osucha. Pozdrawiam Cię Mosiniaku. Cieszę się, że tu zaglądasz.
Małgorzata Kaptur
2011-10-01 18:33:37
Można oczywiście myśleć tak jak Pan, ale proszę mi wybaczyć, jest to myślenie dziecinne. Dla mnie to, kto jest sponsorem i czego oczekuje w zamian za sponsoring ma wielkie znaczenie. Patrzę uważnie i zadaję pytania. W Mosinie jest wystarczająca ilość osób chwalących wszystko. Rzeczowa krytyka, z podaniem argumentów, często w formie zdjęć, nie powinna nikogo obrażać. Nie to jest moim celem. Kiedy krytykuję lokalizację przedszkola w Wiórku, to mam nadzieję, że przy kolejnej inwestycji ten błąd się nie powtórzy.
mosiniaK
2011-10-01 17:45:51
OD PARU TYGODNI OBSERWUJĘ PANI WPISY I MAM WRAŻENIE ŻE COKOLWIEK BY SIĘ W MOSINIE LUB GMINIE ROBIŁO PANI STALE JEST NA NIE.CZY TO WAŻNE KTO BYŁ SPONSOREM WAŻNE ŻE SŁUŻY NAM MIESZKANCOMBO CHYBA LEPIEJ ŻE OGLOSZENIE WISI NA SŁUPIE NIŻ NA DRZEWIE.