CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Teren na sprzedaż

Małgorzata Kaptur: 3.01.2012

8 marca 2012r. o godzinie 10:00 w Urzędzie Miejskim w Mosinie Pl. 20 Października 1 - sala nr 110 odbędzie sie przetarg na działkę nr 2767/2  położoną - Mosina ul. Gałczyńskiego-Leśmiana. Opisana wyżej nieruchomość przeznaczona jest w części pod teren zabudowy produkcyjnej i produkcyjno-usługowej, w części pod parkingi z zielenią towarzyszącą oraz w części pod komunikację pieszo-jezdną.Informacja o przetargu - link: mosina.wokiss.pl/

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu:
linki:
1. mosina.wokiss.pl/
2.zalacznik/   
3.rysunek//zalacznik/


KomentarzeMałgorzata Kaptur
2012-03-16 21:44:14
Przetarg się nie odbył. Nikt nie wpłacił wadium.
BASIA
2012-01-05 21:45:58
Do AS wiorecki. Chyba apel troche spozniony. W Mosinie dzieki dzialania Pani Burmistrz mamy przy ul. Galczynskiego a wiec w srodku miasta zaklad produkcyjny pracujacy na III zmiany. Mamy magazyny logistyczne ANTON ROHR , firme logistyczno-transportowa HERMAE a wkrotce bedzie budowa kolejnych 4 magazynow spedycyjnych i na ulicach Mosiny pojawi sie dodatkowo 300 Tir-ow + te 150 co juz mamy to mamy to samo co w Poznaniu. Jest tez teren do sprzedazy o ,ktorym pisal P. Marciniak a na tym terenie dzieki Pani Burmistrz moze powstac np. podobna firma jak ta od utylizacji opon. Dopuki bedzie Pani Burmistrz to w Mosinie BEDZIE TO CO PAN OPISAL CHALAS, SMROD, TIRY itp. Poprzedni burmistrz Pan dr Kaluzinski byl tego samego zdania co Pan aby Mosina z racji swego polozenia byla sypialnia dla miasta Poznania. Zjednoczmy sie i PODZIEKUJMY PANI SPRINGER MOZE SIE WOWCZAS PANA MARZENIA ZREALIZUJA. BO CZEKAC 3 LATA TO POTEM JUZ NIC NIE BEDZIE. Prosze sobie wyobrazic. Mieszkancy za torami wzdluz ul. Sowinieckiej na prawo i lewo nie maja ani jednej kawiarenki w ,ktorej ze znajomymi mogliby napic sie kawy. Nie maja ani jednego kisku aby kupic gazete. Zobacz Pan jak wyglada zagospodarowanie terenow inwestycyjnych w srodku miasta w Suchym Lesie, Tarnowie Podgornym. Tam sa male galerie handlowe, plywalnie, male boiska dla dzieci kawiarnie. A u nas ciezki przemysl bo to sa fanaberie Pani Burmistrz i jej jajoglowych (wstyd) radnych przytakiwaczy bez wlasnego zdania. Ile w takich centrach handlowych, rekreacyjnych ludzi z Mosiny mialoby prace.
AS wiórecki
2012-01-05 19:31:48
Z uporem maniaka powtórzę: szansą Mosiny jest być sypialnią Poznania!! Każdy kawałeczek ziemi winien być przeznaczony na zabudowę indywidualnymi rezydencjami, wolnostojącymi domkami jednorodzinnymi. Umowy sprzedaży ziemi mogą być klauzulowane, ale to osobny specjalistyczny temat. W każdym razie zameldowany mieszkaniec to jego podatki! Poznań połapał się i dziś w Głosie już piszą o powstrzymaniu eksodusu mieszkańców na obrzeża. Póki się naprawdę nie zorientują łapmy tych prywatnych inwestorów budownictwa indywidualnego, to najlepszy interes, czysty pieniądz. Tam, czyli w Poznaniu, pracują, smrodzą, hałasują, pierdzą, śmierdzą i trują - tu odpoczywają, śpią i podatki płacą. Proste? Proste i piękne! Wykonać!
Jan Marciniak
2012-01-04 07:57:51
Wczoraj wpisałem się w wątku „Radni sprzedali swoje prawa za przysłowiową miskę soczewicy”. Z drobnymi modyfikacjami teks ten wprowadzam do niniejszego tematu. We wczorajszym "Głosie" Burmistrz ogłosiła sprzedaż działki o pow. 20.541m2(ponad dwa hektary) za cenę wywoławczą 1,1mln zł. Gdyby wniosek Małgosi Kaptur podczas ostatniej, w dniu 29.12.2012r, sesji przeszedł, a dotyczył oddania Radzie kompetencji w zbywaniu działek powyżej 200 tys. sprawa, zanim cokolwiek by się ukazało, trafiłoby najpierw pod obrady Radę. Jest to rejon ul. Gałczyńskiego-Leśmiana. Przybliżę - to tereny w trochę dalszym sąsiedztwie Stora Enso i Rohra ,a także, co wydaje się sprawą zasadniczą, w sąsiedztwie budownictwa mieszkaniowego. Na terenie, który przeznacza się pod sprzedaż, zgodnie z ogłoszeniem prasowym, może zaistnieć działalność produkcyjna. Jaka? Dowolna. Może być i taka, która będzie generować kolejne dziesiątki, czy też setki Tirów. Cytuję fragment ogłoszenie za Głosem: "nieruchomość przeznaczona jest w części pod tereny zabudowy produkcyjnej i produkcyjno-usługowej, w części pod parking z zielenią towarzyszącą oraz w części pod komunikację pieszo-jezdną." kon. cyt. (całość na: bip.mosina.wokiss.pl-mienie gminne-sprzedaż mienia gminnego).Walczymy, aby wstrzymać zbywanie terenów w Mosinie, bo generuje to transport wielotonażowy. Mosina jest kompletnie do tego nie przygotowana. Argumenty nie są brane pod uwagę. Mam nadzieję, że sprawą zainteresują się mieszkańcy Mosiny, a w szczególności osiedla Poetów i osiedla Nowe Krosno. Przetarg odbędzie się 8 marca 2012r o godz. 10.00.