CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Ważne, by być dobrze poinformowanym

Małgorzata Kaptur: 27.01.2012

Wczoraj zagłosowałam przeciw miejscowemu planowi zagospodarowania przestrzennego dla Czapur. Moja decyzja wydawała mi się słuszna, podjęłam ją na podstawie posiadanych informacji. Dziś, kiedy doszły kolejne informacje, uważam moją decyzję za złą.

To uświadomiło mi po raz kolejny jak ważne jest być dobrze poinformowanym.
Staram się jak najlepiej przekazywać posiadaną wiedzę Państwu i dlatego doceniając wagę informacji, proszę każdego, kto tu zagląda, by dzielił się swoją wiedzą na temat spraw, rozstrzyganych przez Radę Miejską z radnymi.

Tydzień przed sesją będę wstawiała linki do uchwał. Zachęcam każdego do przesyłania informacji radnym. Prawo musi być konsultowane z mieszkańcami.

Radni powinni jak najlepiej reprezentować mieszkańców. Muszą więc znać ich punkt widzenia. 
Piszcie, dzwońcie. Wasze uwagi są nam niezbędne, by dobrze ocenić sytuację.

Mieszkańcy rzadko przychodzą na sesję, ale wczoraj byli i chcieli zabrać głos. Niestety przewodniczący Waldemar Waligórski nie dał im takiej możliwości, a mogło to rzucić nowe światło na problem.  


Komentarzekto wie
2012-01-28 20:00:31
Zgadzam się - taki szeryf to może i wyżej celować.
Kabaret
2012-01-28 18:53:45
To nie arogancja, to samouwielbienie. Jak się dowiedziałem Waligórski na ostatniej sesji powiedział,że jest tak dobrym sołtysem że gdyby wszyscy tacy byli to ta Polska wyglądałaby inaczej. Teraz tylko czekać jak wystartuje na burmistrza. Taki fachowiec ma się marnować ?
Mieszkaniec Zawarcia
2012-01-28 13:37:25
W całej rozciągłości popieram opinię Wióreckiego. Waligórski jak zwykle przeciw ludziom, nawet tym, którzy go wybrali. AROGANCJA.
Czapurok
2012-01-27 20:29:13
Wióreckiemu i tak nie dorówna!
AS wiórecki
2012-01-27 18:42:20
Pani Małgosiu, proszę sobie nic nie wyrzucać. Błąd tkwi w systemie, który niestety radni akceptują; mianowicie - wszystko na ostatnią chwilę, wszystko po łebkach, bez żądania pełnego naświetlenia problemu i stosownej dyskusji, wspartej wiedzą ekspertów. O tak oczywistej sprawie jak wysłuchanie zainteresowanych na komisji i wyznaczeniu radnego sprawozdawcy nie wspomnę, bo to za wyrafinowane metody na Mosinę. Błąd popełnić każdy może, przyznać się do niego niewielu potrafi. Ma Pani odwagę złożenia samokrytyki i to rekompensuje omyłkę. Jeśli głos Pani był decydujący, sprawa krzywdzi ludzi - proszę interpelować. A propos Ratajczaka - ostatnio chwalił spalarnię opon i wielkie centrum logistyczne w sercu Mosiny. Jego pochwały bokiem wszystkim wyjdą, tylko że Mosiniacy o tym przekonają się gdy obudzeni rączki w śmierdzącym nocniku poczują. Bo ten "król" jest nagi; dodatkowo strasznie głupi.
Małgorzata Kaptur
2012-01-27 16:47:08
Na obszarze objętym mpzp występuje wysoki poziom wód gruntowych, co się przekłada na wyższe koszty odwodnienia i utwardzenia dróg (by ten problem rozwiązać potrzeba ok.11mln zł). Obszar ten narażony jest na negatywny wpływ firmy Luvena. Odrzucone zostały, moim zdaniem, słuszne wnioski właścicieli. To głównie zdecydowało, że zagłosowałam przeciw. Dopiero po głosowaniu podeszli do nas mieszkańcy i powiedzieli, ze teraz wykupi ich p. Pyżalski, który już im składał takie propozycje i że będzie to dla nich jedyna możliwość sprzedaży, co deweloper maksymalnie wykorzysta. Nie miałam wiedzy na ten temat. Wiedziałam, że firma inwestuje w kierunku południowo-wschodnim, próbuje przejść na drugą stronę rzeczki. Plan zakładający budownictwo jednorodzinne na działkach bodajże 500 m jest lepszy niż wysokoskoncentrowane budownictwo deweloperskie. A że w/w deweloper zbuduje wszystko, co dusza zapragnie, co do tego nie mam wątpliwości. Dlatego to jest błąd, błąd, który trzeba szybko naprawić. Niektórzy inwestorzy mają duże problemy z uzyskaniem warunków zabudowy. Firmy FH to nie dotyczy. Dlaczego gmina nie wywołała do tej pory miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla doliny Głuszynki, ani kiedy zamierza to uczynić - na te pytania nie otrzymałam odpowiedzi. Natomiast obejrzałam, tak jak inni radni zdjęcia pokazujące jaki był bałagan na tym terenie zanim przyszła FH. Burmistrz Ratajczak chwalił firmę, że buduje drogi za swoje pieniądze i gmina nie musi wydawać swoich środków.
AS wiórecki
2012-01-27 15:35:22
Gdyby zechciała Pani pogłębić temat Czapur byłbym zobowiązany.