CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Mosińscy urzędnicy będą się szkolić

MK: 1.03.2012

Urzędnicy samorządowi, którzy popełniają najwięcej błędów w pracy i których decyzje najczęściej są uchylane, będą musieli przejść dodatkowe szkolenia. Gmina Mosina również  została wytypowana do takich szkoleń. Zajmuje na opracowanej przez Poznańskie SKO liście pierwsze miejsce.

Organizuje te szkolenia Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. W sumie przeszkoli ono ponad 7 tys. pracowników jednostek samorządu terytorialnego, urzędów wojewódzkich, regionalnych izb obrachunkowych oraz samorządowych kolegiów odwoławczych. Szkolenie jest darmowe. Koszt szkolenia, który wyniesie 24 mln zł, sfinansuje w większości Unia Europejska.

Dostęp do szkoleń mają mieć przede wszystkim osoby zatrudnione przez urzędy z najsłabszymi wynikami. Miały je wyłonić samorządowe kolegia odwoławcze i regionalne izby obrachunkowe.

Czytaj więcej: Szkolenia-dla-pracownikow-samorzadowych-ze-slabymi-wynikami-w-pracy.

Jeśli chcesz sprawdzić listę wytypowanych gmin -> kliknij TUTAJ

Czy spowoduje to zmniejszenie się uchylanych decyzji w naszej gminie?

Miejmy nadzieję, że tak.


KomentarzeMoim zdaniem
2012-03-03 19:27:01
Szkoda, że Boni nie robi szkoleń dla radnych z demokracji. Podobnie jak mosińscy urzędnicy, radni nowocześni pojechaliby w pierwszej turze.
Ja nie jestem "nowoczesna"
2012-03-03 19:19:07
Do Pana Jacka - zburzył Pan moje dobre zdanie o radnych w sprawie spalarni albo mam problemy z logiką. Podał Pan link do ugrupowania Burmistrza i na nieszczęście weszłam na te stronę. Do dzisiaj sądziłam, że jedyna sprawa, w której "nowocześni" stanęli po stronie mieszkańców, a przeciwko "swojemu" Burmistrzowi to stanowisko Rady w sprawie spalarni. Proszę przeczytać, co oni piszą na swojej stronie na ten temat. Może ja jestem mało nowoczesna i nie rozumiem tej wyższej inteligencji. Chciałabym wiedzieć czy oni są nadal przeciw spalarni, czy czekają co zrobi Burmistrz i wtedy może będą za, a może przeciw, a może znowu na kolejnym spotkaniu z mieszkańcami będą przeciw, żeby potem zmienić zdanie.
Łukasz Kasprowicz
2012-03-02 21:22:13
też jestem zdania, że szkolenia nic nie zmienią. Szkodliwe decyzje są efektem nie tyle niewiedzy, co uprawianej urzędowej polityki, tępienia wrogów i złośliwości. Trzeba być nie lada kretynem, żeby za podstawę prawną wydanej decyzji podawać przepis, który nie obowiązuje. Prawda ?
Moim zdaniem
2012-03-02 11:09:53
Co do szkoleń - opinia p. Marciniaka wydaje się racjonalna. Co do błędnych decyzji w Mosinie - to główną przyczyną nie jest brak wiedzy urzędnika lecz arogancja władzy. AS wiórecki ma dużo racji - pomysł Boniego jest pomysłem na wyrzucenie naszych pieniędzy w błoto. Pieniądze zostaną wydane na szkolenia, a w naszej gminie i tak nie bedzie zmiany.
AS wiórecki
2012-03-02 09:51:02
Tych 7 tys. głębów powinno być natychmiast zwolnionych z roboty, a nie gratyfikowanych wyjazdami "szkoleniowymi". To jest granda i rozbój. Jak tu płacić uczciwie podatki, jeśli od samej góry takie ordynarne przekręty robią. Matki nie mają na utrzymanie dzieciaków, ale zmuszone są łożyć na urzędnicze fanaberie. To woła o pomstę do nieba. To jest hańba, panie dupku Boni, rozsiadł się w fotelu i nagle szkolenia głupków mu się zachciało. Daj człowieku te bejmy tam, gdzie być powinny, na edukację w szkołach. Ręce opadają i nie dziw, że trzecia strefa jedyną alternatywą - bo takie gówniane państwo utrzymywać, to ręce samemu tym gównem kalać. Do nauki! Za swoje!
Jan Marciniak
2012-03-02 09:35:59
W tym konkretnym temacie pozwolę sobie cokolwiek napisać. „Wytypowanie i zaproszenie” Gminy Mosina na szkolenia, które opłacane będą pieniędzmi UE( to również nasze podatki) jest niezbyt dobrą oceną wychodzących z Urzędu decyzji pod względem prawnym. Należy zadać sobie pytanie dlaczego tak się dzieje ? Urząd ma bardzo liczną, dobrze opłacaną kadrę prawników, w tym Kancelarię Prawną Sowisło & Topolewski. Poza Mosiną, obsługuje ona kilka gmin z terenu Powiatu Poznańskiego, jak i samo Starostwo Powiatowe. Z drugiej strony, nie mamy wiedzy ile decyzji, na łączną ilość odwołań, zostało uchylonych. Pokazałoby to nam skalę problemu. Urząd płaci rocznie ok. 100.000zł łącznie składki członkowskiej Wielkopolskiemu Ośrodkowi Kształcenia i Studiów Samorządowych i Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Wielkopolskich. Instytucje te organizują bardzo często szkolenia, głównie skierowane do urzędników. Koszt jednego szkolenia niezbyt wielki ok. 150 zł za 8 godzin szkolenia. Ponadto WOKiSS , jego świetny zespół prawny na czele z prof. Markiem Szewczykiem opracowuje opinie i ekspertyzy dot. wchodzącego prawa. Dostępne są na stronie WOKiSS-u. Zapraszam do zapoznania się z nimi. Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje również szkolenia dla służb finansowych. Koszt jednego to również niezbyt wielkie pieniądze, podobne j.w. Są to szkolenia bardzo pożyteczne i niezbyt drogie. Zmorą natomiast są szkolenia organizowane przez różnej maści spółki, ośrodki itd. itp. gdzie prelegentami są pracownicy rządowych departamentów. Tego typu szkolenia to rząd od 350 do 1.200 zależy gdzie szkolenie jest organizowane. Ta niższa stawka dotyczy Poznania za dzień. Ta wyższa, to wyjazd szkoleniowy, 3 dniowy do ekskluzywnego ośrodka w Zakopanem, Karpaczu Świnoujściu, Międzyzdrojach, Kołobrzegu. Tego typu szkolenia są bezsensowne i tylko napędzają kasę organizatorom i prelegentom. Trzeba się ograniczyć do sprawdzonych instytucji (patrz wyżej) i koniec kropka. Koszt mniejszy, efekt lepszy. Na koniec podam jakie pieniądze budżet Mosiny przeznacza w 2012r na dokształcanie i szkolenia. Urząd: zakup pomocy naukowych, książek, gazet fachowych – 18.000; szkolenia -25.000; Straż Miejska: szkolenia - 1.500, Szkoły Podstawowe: zakup pomocy naukowych książek, gazet fachowych – 71.582; szkolenia – 11.744; Przedszkola: zakup pomocy naukowych, książek, gazet fachowych - 17.440, szkolenia – 1.912; Gimnazja: zakup pomocy naukowych, książek, gazet fachowych - 56.906 , szkolenia - 8.704, Dokształcanie i doskonalenie nauczycieli - 136.425; Pomoc Społeczna: szkolenia 13.000; Sport: zakup pomocy naukowych, książek, gazet fachowych– 990, szkolenia - 1.030. Razem wraz ze składką na WOKiSS i SGiPW daje łącznie – 464.193 zł
tubylec
2012-03-01 22:28:28
TO proste. W naszym UM jest zbyt mało etatów, urzędnicy są zbyt obłożeni pracą i stąd błędy. DO końca roku 2012 dojdzie 120 nowych etatów. DO 2013 blisko 550. Do roku 2020 w Mosinie będzie zatrudnionych ok. 22.000 urzędników. Po jednym na mieszkańca. Każdy sobie będzie urzędnikiem. Piękna perspektywa, tylko szkopuł jeden. Kto na to zarobi ? Skoro przy 60-ciu etatach gminne finanse leżą i kwiczą.
mosiniak
2012-03-01 20:40:04
No to wreszcie Mosina w czymś przoduje. Dzieki za to Pani Burmistrz. Mozna tez wspomnieć o wysokiej zachorowalności kobiet w Mosinie, ale to już inny temat.
Ciekawy
2012-03-01 20:36:34
To jakie ORLY z Mosiny pojada na szkolenie.??? Powinni jechać ci co pozytywnie zaopiniowali zakład utylizacji opon, firmy spedycyjne. Ci, którzy maja w d..ie bliskie ujecie wody dla aglomeracji poznańskiej oraz ZDROWIE MIESZKANCOW MOSINY. A jeszcze lepiej to zatrudnic nowych urzednikow z poza Mosiny nie zdemoralizowanych.
BABCIA
2012-03-01 20:29:56
To jak sie maja podwyzki dla urzędników i burmistrzów jeżeli popełniają tyle błędów. Po co Mosinie potrzebnych jest aż 3 burmistrzów sekretarz. Jeżeli w gminie PRZODUJE GŁUPOTA I AROGANCJA????? Podatnicy co wy na to. ONI SA UTRZYMYWANI ZA TWOJE PIENIĄDZE.???
Jacek Fordon
2012-03-01 16:41:17
Tutaj mamy przykład czym się zajmuje ugrupowanie Pani Burmistrz http://www.nowoczesna-mosina.pl/plotki.jpg
Jacek Fordon
2012-03-01 16:38:41
Skoro szkolenie dotyczy urzędników to dlaczego Pani Burmistrz też nie może przejść szkolenia? Może warto skorzystać. Byłoby to spotkanie z rzeczywistością i zweryfikowało by wiedzę i przekonania Pani Burmistrz o swojej nie omylności.
urzędnik
2012-03-01 14:49:10
Jakie decyzje urzędnika Urzędu w Mosinie zmieniła Pani Burmistrz ? Burmistrz może być ... Ale urzędnik nie . Pozdrawiam
Uważam, że
2012-03-01 14:39:18
na szkolenie powinien jechać burmistrz z wiceburmistrzem, bo to oni hamują postęp i wpływają ujemnie na większość decyzji. Co może urzędnik? Może sobie pogwizdać.
Moim zdaniem
2012-03-01 13:21:07
Mamy pierwsze miejsce pod względem popełnianych błędów - co na to Burmistrz, czy to też arogancja SKO? Niestety szkolenia - moim zdaniem - wiele nie zmienią, większość tych uchylonych decyzji m.in tych, o których jest głośno, to nie wina szeregowych urzędników, lecz postawa Burmistrza. A ta postawa nie ulegnie zmianie pod wpływe szkoleń, które odbędą szeregowi pracownicy.