CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

"Czas Mosiny"

MK: 4.03.2012

Pod koniec miesiąca ukaże się  "Czas Mosiny". Będzie to bezpłatne czasopismo, które dotrze do większości domów w naszej gminie. Mieszkańcy  gminy są niedoinformowani. Nie mają wiedzy o wielu istotnych  problemach. Aby mogli sobie wyrobić własne zdanie potrzebują niezależnego od burmistrza źródła informacji.

"Merkuriusz"  wydawany za pieniądze publiczne pomija wiele niewygodnych dla władzy tematów lub przedstawia je w korzystnym świetle dla burmistrza.

"Czas Mosiny"  będzie finansowany ze środków własnych radnych Koalicji Samorządowej i Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej.

Zapraszamy do udziału w tym projekcie poprzez:

1. Współudział w tworzeniu pisma

 • pisanie artykułów, można je nadsyłać jeszcze do 18 marca
 • wspieranie radą, pomysłami,
 • twórczą krytykę - po wydaniu pierwszego numeru 

2. Kolportaż

3. Współudział w finansowaniu tego przedsięwzięcia.

 • Prosimy za dokonywanie wpłat  na konto Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej -
  Nr  konta: 44 9048 0007 0000 5164 2000 0001
  z dopiskiem: wpłata na wydanie czasopisma "Czas Mosiny"


  Jeśli widzisz potrzebę zmian i chcesz aktywnie uczestniczyć w życiu swojej lokalnej społeczności zapraszamy do współpracy.

  Czekamy na artykuły z poszczególnych miejscowości.

  Masz problem ? Chcesz się nim z nami podzielić ?
  Denerwuje Cię coś ?
  Chcesz wyrazić swoją opinię ? Opisać coś ciekawego?
  A może chcesz przeprowadzić wywiad z kimś ciekawym?
  Nie wahaj się !
  Nasze łamy stoją dla wszystkich otworem.                                                                      

KomentarzeMałgorzata Kaptur
2012-04-10 07:47:50
Czas rzeczywiście szybko płynie. "Czas Mosiny" ukaże się w kwietniu. Jeśli są tacy, których ta zwłoka dotyka, to oczywiście przepraszam. Dodam tylko, że w przypadku amatorów, którzy robią coś pierwszy raz, pojawiają sie czasem pewne trudności, o których wcześniej nie mieli pojęcia. Człowiek uczy się całe życie...
Brydzia
2012-04-10 01:10:42
Nie waham się...A czas jak rzeka, jak rzeka płynie... pod koniec miesiąca, ale którego? A przepraszam za takie spóźnienie to gdzie? A fe...
Waldek
2012-03-06 10:40:51
Pani Małgorzato, proponuję aby teksty Wióreckiego były publikowane pod stałym tytułem: ,,Widziane z Wiórka,,
Aleksander
2012-03-06 09:25:35
Pani Małgorzato - ja nie mam złych pomysłów.
Małgorzata Kaptur
2012-03-06 08:25:01
Panie Aleksandrze, dziękuję za zgodę na wykorzystanie tekstów. To bardzo dobry pomysł, żeby oddać głos mieszkańcom. Teksty komentarzy pisanych na gorąco są bardzo ciekawe i z pewnością zainteresują czytelników naszej gazety, którzy ich wcześniej nie czytali, ponieważ nie korzystają z Internetu.
AS wiórecki
2012-03-05 17:56:37
Niniejszym zezwalam na bezpłatne wykorzystywanie (przedruk) moich tekstów zamieszczonych na tej stronie i, jeśli prawnie to możliwe, również na blogu Pana Kasprowicza. Niech to będzie mój wkład w tworzenie waszego czasopisma. Powodzenia.
Gazeta
2012-03-05 15:06:39
Sprawa tak istotna,którą przekazała nam pani Małgorzata Kaptur, została niestety przykryta przez informację o interwencji radnej z NRM. A ta sprawa nijak się ma do informacji o wznowieniu "Czasu Mosiny". Czy przykrycie owo, nieusprawiedliwia brak jakichkolwiek wpisów z naszej, nas czytelników, tej strony. Pani M. Kaptur zachęca nas do współredagowania gazety, delikatnie podaje numer konta, na które możemy wpłacać co łaska. Czy wielu z nas zaangażuje się w redagowanie gazety, podpisywanie artykułów imieniem i nazwiskiem, czy jesteśmy skłonni wspierać wydawanie gazety? Przekonamy się niebawem. Łatwo wpisać tu kilka zdań, trudniej wziąść pewną odpowiedzialność za wydawanie gazety. Przestańmy zatem o interwencji ględzić, a dyskutujmy o gazecie, aby uzyskała sukces. Wydawana będzie przecież dla nas wszystkich, którzy ziemię mosińską zamieszkują.