CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Gdzie są służby ochrony przyrody??? - fotograficzny felieton

Janusz Chęciński: 24.05.2012 r.
Chcę poprzeć treść wpisu "turysty" zamieszczony pod materiałem o monitoringu miasta fotografiami wykonanymi w Mosinie na przełomie lutego i marca br. Otrzymałem je od jednej z osób systematycznie odwiedzających Mosinę, zbulwersowanej brakiem szacunku do miejscowej przyrody.


   Ślady bobrów                                                                               Tu żyją łabędzie                                        


Śmieci w zakolu Kanału
Śmieci przy targowisku

Do zaprezentowanych fotografii pragnę zadać jedynie, być może retoryczne pytanie:
GDZIE SĄ SŁUŻBY OCHRONY PRZYRODY bądź przynajmniej środowiska, ze stowarzyszeń turystycznych czy z miejscowego koła wędkarskiego, które mogłyby zareagować stosownie i zmusić władze Mosiny do działań na rzecz poprawy takiej a nie innej sytuacji porządkowej?

Nasuwa się także inne pytanie - czy władze Mosiny nie mają, czy nie chcą mieć propozycji na zwiększenie atrakcyjności swojego Miasta?
No chyba, że mosińskie władze żyją od wyborów, do wyborów borykając się z opozycją, pro-kuraturą czy niezadowolonymi turystami…, co można przeczytać na wpisach pod materiałami publikowanymi na stronie www.czasmosiny.pl

Podsumowując:
Monitoring przydałby się na biurkach najważniejszych mosińskich VIP-ów, żeby nie zapominali, że hasło ,,grunt to front’’ modne było za Edwarda Gierka, byłego I sekretarza KC-PZPR, na którego przyjazd ,,malowano’’ trawniki…
Obecnie władze miasta są wybierane na podstawie oceny władz dokonywanej przez miesz-kańców i o czym wielu lokalnych VIP-ów zapomina, opinii ludzi spoza terenu, przekazywanych mieszkańcom danego terenu.Postanowiłam sprawdzić, jak wygląda teren ze zdjęć nadesłanych przez pana Janusza.

Czy śmieci zniknęły? Niestety nie. Oto jeszcze "ciepłe" zdjęcia dzikiego wyspiska w pobliżu mostu kolejowego na Kanale.


A Kanał ze skoszoną trawą i wędkarzami na brzegu miał wiele uroku. Kościół widziany ze ścieżki prezentował się okazale i nawet próbował przeglądać się w wodzie....KomentarzeŁukasz Kasprowicz
2012-05-26 00:28:10
w temacie tutaj: http://mosina.blox.pl/2010/04/WIELKI-SYF.html
Waldek
2012-05-24 15:42:09
Radny Rogalka zamiast łajać Kasprowicza za łańcuch, powinien jako szef Komisji Promocji razem z Waldkiem Wiązkiem zastanowić się, jak z Mosiny zrobić czyste miejsce. Ale co tam śmieci. lepiej oglądać Burmistrza w łańcuchu.
tubylec
2012-05-24 13:40:06
Pocztówki MADE IN GREEN - i wysłać w formie folderów dla inwestorów :) Wtedy będzie spokój :) Ja tam nawet znalazłem swoją butelkę :) A poważnie ? Miesiąc wstecz MONIKA KUJAWSKA ( "zwykła" mieszkanka ) zorganizowała zbiórkę śmieci w lesie zwanym "STRZELNICĄ". Śmieci zbierało ze 40 osób!!!! Prywatnie w ramach zwykłego ludzkiego odruchu. Z drugiej strony , czyli tych do których to sprzątnie należy było wsparcie w postaci : burmistrz na spotkaniu z mieszkańcami - szkoda, że w weekend, bo psy rozniosą pozbierane śmieci , - leśniczy raczył poinformować znajomych o.... jego inicjatywie. Klasycznie, klata do orderu. A , że sprzątanie spowodowała Pani Monika, no cóż. Tak sobie myślę, gdzieś wcześniej był taki temat na forum, że mieszkańcy rozważali samoinicjatywę w postaci budowy drogi. Może dalej, drogi sami, infrastruktura sami ( Drużyna ) , śmieci - sami..... Takie wrażenie , że wszystko jest jakoś odwrotnie. A na koniec teraz powinien gość od PR zapunktować, zwołać radnych i pracowników UM , przejść się brzegiem, zebrać parę śmieci, zrobić fotki i odtrąbić w MM i Głosie, że posprzątali. Fotograf jest :) , MM również , więc do dzieła.
taboret
2012-05-24 12:54:20
Proponuję zrobić z tych zdięć widokówki p/t Pozdrowienia z Mosiny i wysyłać je do pani burmistrz jej z-ców.. do Zuk,do straży miejskiej. Niech to będzie akcja turystów -miłosników przyrody.
zielony
2012-05-24 12:41:55
No musi że opozycja śmieci i drzewo tez obgryzła