CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Mosina przez różowe okulary

Małgorzata Kaptur: 9.07.2012 r.
W ostatnim tygodniu ukazały się w "Głosie Wielkopolskim" dwa artykuły o Mosinie. Czytelnik mniej interesujący się sprawami gminnymi może odnieść wrażenie, że  w Dymaczewie jest ogólnodostępne strzeżone kąpielisko, pani burmistrz dba o ekologię, gmina Mosina przoduje w rankingu na pozyskiwanie środków zewnętrznych, a pływalnia wkrótce powstanie. 

 


      
                                                                                                     

                                                                                                 Zapytania radnego Jacka Szeszuły


KomentarzeJola
2012-07-10 23:14:13
Panie Jacku, co chwalić, gdy nie ma za co? Dlaczego ukrywać nieudolność, ignorancję lub działania sprzeczne z logiką? ... A może jest Pan po prostu tylko kolejnym wytworem wyobraźni ręcznego sterowania naszą gminą?
Jan Marciniak
2012-07-10 21:30:14
Tubylcu, to co napisałeś jest dla mnie całkowicie zrozumiałe.
tubylec
2012-07-10 15:19:55
Panie Janie , moje zdanie nie odnosiło się do Głosu W. Tylko i wyłącznie do ZS. Rzesza jej zwolenników i klakierów przyjęła to bezkrytycznie i tak to właśnie widzi. Doskonale Pan wie, że taka forma podawania informacji to u Nas standard i o przypadku nie może być mowy. Gdyby udało się ten artykuł sprostować przed drukiem lub ewentualnie po to super, tyle, że dobrze Pan wie, że ludzie przeczytali i zapamiętali te superlatywy, tylko wykąpać się nie mają gdzie :) Tak jak napisała Pani Małgosia Kaptur , socjotechnika. Popatrzmy na zdanie " Nie wierzę , że X mógłby być złodziejem i zdefraudować publiczne pieniądze". Niby nie wierzę:), ale przypinam łatkę X= złodziej, to , że zaprzeczyłem nie ma znaczenia. Na tym polega socjotechnika i za to właśnie ma płacone asystent.
Jan Marciniak
2012-07-10 14:48:43
Przepraszam Tubylca za TubUlca.
Jan Marciniak
2012-07-10 14:46:19
Tubulcu, spróbuj coś napisać do Głosu. Moze otrzeźwieją i będą choćby weryfikować informacje przekazywane z Urzedu. Kropla drąży kamień. Zrób to, a nie mów , że możemy sobie gadać do woli. Bo jeśli tak, to skończmy z tą stroną i dajmy sobie spokój. Innych także zachęcam- piszcie do Głosu.
tubylec
2012-07-10 13:29:59
Możemy sobie gadać do woli. Poszło w świat z gwarancją, że w głowie wielu mieszkańców gminy ten własnie obraz zostanie utrwalony. Głos to podobna klasa co fakt i super ekspress. Pamiętać trzeba o jednym, kłamstwo wiele razy powtarzane stanie się prawdą. Krótko i na temat, indoktrynacja, iluzja i tak do znudzenia. Najzabawniejsze "wybudowano dużo" ..... Co za rzetelność, ile to jest dużo ? Dla jednych łyżeczka cukru do herbaty do mało, dla innych zdecydowanie dużo. Skoro taka sielanka, to ciekaw jestem dlaczego mieszkańcy jakoś huraganowo nie chcą się tutaj zameldować, przecież przywileje same a i sława można się okryć jako mieszkaniec najwspanialszej z gmin. A co do P. Kaczyńskiego , z niego był taki opozycjonista i wróg komuny jak z dzisiejszych 10-latków .
Jan Marciniak
2012-07-10 10:02:50
Jak widać kłamstwo jest w cenie. Władze państwowe okłamują, media kłamią, ba reklamy kłamią, abyś tylko towar kupił. Władze gminne idą tym śladem. Prawda jest gorzka, ale ludzie chcą obietnic, nadziei. Wolą słuchać, że chodnik w ulicy X wybudujemny w 2013r. a jak go się nie zbuduje, to powie się o ogólnoświatowym kryzysie, który nie z naszej winy dotknął i budżet gminy. Większość naszej Rady wraz z burmistrzami wyznaje taki tok myślenia. Ta większość bywa w kościołach, wsłuchując się w ponadczasową ewangelię. "Prawda Was wyzwoli" - ten zapis ewangelii ich nie dotyczy. Dla nich ważne jest hasło: "Kłamstwem do celu", czytaj: do reelekcji i dalszej przyziemnej mamony.
Małgorzata Kaptur
2012-07-10 09:48:00
@Jacek P. Dziękuję za wyrażenie opinii. Ponieważ jest wyważona, zasługuje na uwagę. Życzę również udanego wakacyjnego odpoczynku.
Jacek P.
2012-07-10 09:39:54
Witam , Czytam wiadomości zamieszczane na tej stronie od "zawsze" , ale z przykrością musżę podzielić się moim odczuciem ,że zmierza w kierunku znanego blogu . Z jedną znaczną różnicą - nieporównywanie wyższy poziom kultury pisarskiej . Niemniej jednak zaczyna być widoczny trend "oceny" pod gusta czytelników . Byłem bardzo zadowolony kiedy czytajac artykuły sam mogłem wyrobić sobie zdanie "na temat" bez pomocy moderatorów. Prosze nie traktować mego głosu jako ataku - nie taka intencją mną kieruje . Po prostu trudno juz czytać wiadomości w których co drugie słowo brzmi : kłamstwo , prokutatura , przekręt , . Co prawda takie jest życie gminy i rola opozycji ,ale chciałoby się poczytać wiadomości bez komentowania . Bo to jak wiadomo jest subiektywne . Pozdrawiam i wakacyjnego głebokiego oddechu życzę ...
Małgorzata Kaptur
2012-07-10 09:06:54
Te artykuły to są półprawdy, socjotechnika. Kąpielisko w Dymaczewie. Jest? - Jest. Ratownik. Jest? - Jest. Toalety są? - Są, a że nie dla wszystkich? "Wiele inwestycji jest realizowanych z funduszy zewnętrznych" - "wiele" - to mogą być 3, ale i 33. Sam jesteś sobie winny, jeśli wyobraźnia Cię ponosi. Zrównoważony rozwój, ekologia? Firma Dudek&Kostek w środku miasta - to przecież był taki ekologiczny pomysł! Czy można uznać za osiągnięcie rozbudowę bazy oświatowej, skoro to, co jest nie gwarantuje równych warunków nauki dla wszystkich? Od 10 lat dzieci, również te najmłodsze, w Szkole Podstawowej w Krośnie uczą się na dwie zmiany! Mamy już ponad 28 tys. mieszkańców?! Szkoda, że na stronie www.mosina.pl nie ma takiej informacji. Pani Burmistrz ma n a d z i e j ę , ze inwestor wywiąże się z obietnicy? To mieszkańcy, i to w dodatku ci najbardziej naiwni, mogą mieć ciągle jeszcze nadzieję, że powstanie obiecana pływalnia, burmistrz powinien podać termin, albo nie poruszać tego drażliwego tematu wcale. Czy aż tak bardzo zależy pani burmistrz na wygranej w konkursie SMS-owym, że w tak krótkim artykuliku znalazło się aż tyle przesady?
Łukasz Kasprowicz
2012-07-09 23:52:04
To taki sam stek kłamstw, jak przed wyborami 2010, pani burmistrz wtedy mówiła, że wybudowała szkołę w Krośnie. Albo, co powiedziała BEM z GW, że obelżywe komentarze najpierw ukazywały się w FMP, a potem na blogu. Nawet kiepsko jej manipulacja idzie. Asystent nie jest aż tak, bystry jakby się zdawało. Potknął się chłopina niestety, co rusz się potyka, radzę go zwolnić.
Waldek
2012-07-09 22:32:34
Kłamczuszka, oj kłamczuszka!
Jan Marciniak
2012-07-09 21:46:26
Wysłałem dziś e-maila do redakcji "Głosu.." o treści: Do Pana Redaktora Roberta Domżała 2 lipca br. w "Głosie..." zamieszczony został artykuł pn. " Do jeziora w WPN już nie wejdziesz". Wypowiada się w nim, Burmistrz Mosiny Zofia Springer, podając nieprawdę. Otóż nad Jeziorem Łódzko-Dymaczewskim nie ma plaży ogólnodostępnej, ogrodzonej, z toaletami, z ratownikiem. Owszem, taki teren znajduje się przy jeziorze, ale to teren , który jest terenem zamkniętym, użytkowanym przez Mosiński Klub Żeglarski. Korzystają z niego jedynie dzieci i młodzież, przebywająca tam na turnusach żeglarskich. Tak więc reasumując, wszystkie plaże ogólnodostępne nie posiadają ratownika i są po prostu plażami dzikimi, bez jakiegokolwiek nadzoru i wygód. Czy powyższy tekst się ukaże w gazecie, szczerzy mówiąc, wątpię.
Łukasz Kasprowicz
2012-07-09 19:25:30
Faktycznie, Przedstawiciel WPN na jednaj z komisji mówił o zakazie kąpieli w jez. Dymaczewskim. Na terenie MKŻ w Dymaczewie, może i jest ratownik, ale obsługuje on tylko obozowiczów. MKŻ dość MOCNO SIĘ OGRODZIŁ. Dobrze, iż Jacek zadał pytania. Pewne kwestie się wyjaśnią
Waldek
2012-07-09 19:12:09
Notkę o Królowej niewątpliwie przygotował asystent do spraw mediów. Co do kąpieliska trzeba się zapytać red. Domżała skąd ma te informacje.
Orwell
2012-07-09 19:08:34
Ośrodek Sportu i Rekreacji zawiaduje terenem ogrodzonym, który użytkuje Mosiński Klub Żeglarski i nikt poza nim. Na tym terenie są toalety. Ratownik zapewne jest, ale tylko dla dzieci i młodzieży biorących udział w turnusach organizowanych przez MKŻ.Sama plaża i inne plaże nad jeziorem są dzikie, bez jakiegokolwiek nadzoru. Czy burmistrz wie co mówi ? Jakie to głupie i małostkowe z jej strony.
???
2012-07-09 19:01:49
Jakie studia z zarządzania? Chyba tylko kurs. Nie bądźmy jednak drobiazgowi. Jak się włoży różowe okulary, to wszystko lepiej wygląda.
dokładny
2012-07-09 18:07:13
Zbyt delikatnie powiedziane - przez różowe okulary - przecież to kpiny w zywe oczy! Co to znaczy burmistrz ma nadzieję???!!!! Burmistrz powinien miec wiedzę na temat obiecanego basenu. A spalarnia opon to dopiero przejaw troski o ekologię.
Waldek
2012-07-09 16:07:18
Teraz jestem w domu - jak mawiała moja śp, Babcia. Pani Burmistrz jako oligofreno traktuje lud mosiński jak niedorozwinięty umysłowo. Wynoszę się stąd, zanim nie nazwą mnie debilem. Co za burmistrz fachowiec ?