CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

"Czas Mosiny" w liczbach

Małgorzata Kaptur: 10.07.2012 r.
7,5 tys. egzemplarzy "Czasu Mosiny" dotarło już do mieszkańców naszej gminy.  W ciągu tygodnia zanotowaliśmy ponad 2 tys. wejść na elektroniczne wydanie naszej gazety. 
"Czas Mosiny" jest bezpłatnym pismem finansowanym ze środków własnych radnych Koalicji Samorządowej i członków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej.

Docierają do nas opinie i dobre rady. Dziękujemy zarówno za wyrazy uznania jak i słowa krytyki. Otrzymaliśmy wiele cennych wskazówek.  Zdobytą wiedzę postaramy się wykorzystać przy redagowaniu kolejnych numerów naszego pisma.
Mamy świadomość, że bez informacji zwrotnej od czytelników nie ma szans na rozwój.

Przyjemnym zaskoczeniem jest dla nas zainteresowanie internautów. 2 lipca o godz. 13.00 umieściliśmy plik PDF na platformie ISSUU, służącej do prezentacji różnego typu dokumentów i czasopism. ISSUU jest odpowiednikiem tego, czym jest YouTube dla filmów.

Zaskoczyło nas też zainteresowanie kwietniowym numerem.

Cieszymy się, że pomysł z platformą ISSUU spodobał się nawet w mosińskich kołach "rządowych" - dzień po nas umieszczono na niej "Merkuriusza Mosińskiego". 
 


 

Na ISSUU można też obejrzeć dwumiesięcznik WELCOME to POLAND 

welcome_to_poland_maj_czerwiec_2012


spo-ecze-stwo-nadzorowane-

 


KomentarzeMałgorzata Kaptur
2012-08-06 12:39:37
Większość "reklam" to ogłoszenia grzecznościowe, za które nie bierzemy pieniędzy. Udział reklamy w pokryciu kosztów całego nakładu (Nr 2) to 7%, czyli niewiele. Nikt z piszących nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia. 93% kosztów pokrywane jest przez radnych KS i członków Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej.
igrek
2012-08-06 10:46:26
Jeśli jesteście pismem finansowanym ze środków własnych, to rozumiem że reklamy i ogłoszenia zamieszczacie darmowo? :) Jesli nie, to jesteście pismem finansowanym jednak przez reklamodawców.
M. Kaptur
2012-07-16 20:57:59
Dziękuję eye za link. Polecam każdemu. Wiele ciekawych artykułów. Wpisałam powyżej, aby ułatwić dostęp.
eye
2012-07-16 19:49:41
w temacie monitoringu: http://nadzor.panoptykon.org/spo-ecze-stwo-nadzorowane-materia-y
Marek
2012-07-16 10:48:20
Mi się nie podoba, że monitoringiem zajmują sie osoby, które moim zdaniem, nie powinny tego robić. Policja - tak, ale straż miejska? Przecież oni nie znają nawet przepisów. Ilu z nich ma wyższe wykształcenie? Czy skończyli jakieś specjalistyczne szkoły?
Hubert
2012-07-15 11:42:57
Bardzo dziękuję za odp.Wreszcie ktoś potraktował moje wątpliwości prawidłowo.
Małgorzata Kaptur
2012-07-14 18:44:50
@Hubert - Nie krytykowaliśmy monitoringu, tylko brak informacji na temat jak będą chronione dane osobowe i prywatność mieszkańców. TYLKO TYLE! To, że ktoś podał przykład z siusianiem - to już nie wina opozycji. Chciałabym z satysfakcją odnotować fakt, że 9 lipca na stronie www.mosina pl pojawiła się informacja na ten temat. Oto jej fragment: "System monitoringu nie będzie zapisywał żadnych informacji wrażliwych, które przez zainteresowanych nie zostaną zademonstrowane w miejscach publicznych. Wszelkie strefy prywatności typu prywatne okna, wewnętrzne obszary prywatnych działek itp. będą systemowo zasłonięte specjalnymi cyfrowymi „maskami" uniemożliwiającymi obsłudze monitoringu obserwację i nagrywanie takich obszarów." Wcześniej te informacje otrzymałam w odpowiedzi na moje zapytanie. Szkoda, że nie stało się to bez naszych pytań jeszcze przed uruchomieniem monitoringu. To jest właśnie przykład na konstruktywne działanie opozycji. Krytyka wpływa na poprawę jakości, bo co "dwie głowy" to nie jedna!
Orwell
2012-07-14 15:17:48
Hubert, gdzie na świecie jest konstruktywna opozycja? W najbardziej ugruntowanej demokracji, na Wyspach, od zarania walkę o władzę toczą Partia Konserwatywna i Partia Pracy. Nikt tam nie mówi o konstrukcji. Wszystkie pomysły zgłaszane przez jednych, zwalczane są przez drugich Co to w ogóle znaczy konstruktywna opozycja. Opozycja z natury rzeczy głośno wskazuje na popełniane knoty przez rządzących. Jeżeli chcesz poważnie porozmawiać o mosińskiej opozycji to musiałbyś zadać sobie trud czytania protokołów z sesji, komisji i zgłaszanych wniosków i interpelacji. To wszystko masz na stronie gminy. Ponadto masz Czas Mosiny i tą stronę. Byłbym rad gdybyś przeanalizował zawarte tam treści i wówczas podając przykłady, napisał o dobrych, względnie nie, działaniach opozycji.
Hubert
2012-07-14 12:50:21
Spotykać się można w różnych miejscach.Jeżeli nie masz nic do ukrycia to się nie musisz bać.Gdybyś się chciał spotkać z kimś incognito, to zawsze znajdziesz miejsce bezpieczne.Przecież do domu ,biura monitoring nie ma wstępu Ma to zastosowanie jako ochrona społeczeństwa przed np.wandalami,pijakami demolującymi przystanek.itd..Niestety ,ale uważam że absolutna wolność jest brakiem wolności.Czasami musimy się dostosować do czegoś co nam się nie podoba dla naszego dobra.W Poznaniu też jest m.i jakoś nie słyszałem żadnych skarg.Tylko nie pisz ,że Poznań to co innego.
tubylec
2012-07-14 12:11:55
Nie wiem skąd pomysł, że w JM widzimy burmistrza ??? To raz. Dwa wiórecki już tak ma ma , że każdemu trochę "pociśnie". Ograniczenie wolności monitoringiem. Proszę bardzo, konstytucja gwarantuje mi wiele różnych wolności ja z nich korzystam i zwyczajnie nie życzę sobie, żeby osoba monitorująca :) monitoring wiedziała z kim się spotykam, gdzie, co robię i o której godzinie, proste ? To podobnie jak z wątpliwościami konstytucjonalistów na temat legalności badania prędkości ( jako średniej ) , mierzonej poprzez rejestrację godziny wjazdu do miasta i wyjazdu. Zwyczajnie to już jest kontrola. Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, gdzie leży granica kontroli człowieka ? 12, 50 , czy 1000 kamer?
Hubert
2012-07-14 10:18:40
Nikt mnie nie obraża?Ato dobre.Poczytaj sobie co pisze o mnie Wiórecki to może zmienisz zdanie.Obrazliwe określenia uważasz za normalne?A przecież jest to ktoś kto was popiera .Co do wymyślania.Ja tylko raz napisałem na tym blogu co przewiduję.Ale mogę się mylić.Jeżeli chodzi o monitoring to podaj mi przykład gdzie jest tu ograniczenie wolności?Myślę, że gdyby doszło do złamania prawa to już dawno opozycja by ruszyła.W innych miastach też jest m.i dobrze.Nie wiem ale gdyby burmistrzem był J.M. to nic byście nie mówili.Ale założenie teraz to dla was karygodne.
tubylec
2012-07-14 08:35:26
Nikt Cię nie obraża. Czasem zwyczajnie tracisz głowę , a słowo opozycja działa na Ciebie jak płachta na byka. Przeczytaj co piszesz... wymyślasz sobie, że opozycja przyczepi się do wydarzenia X, zanim jeszcze coś takiego nastąpi. Co do monitoringu, to z grubsza rzecz biorąc rację masz, ale weź pod uwagę, że jest grupa ludzi mocna osadzona społecznie, świadoma, etyczna, która akurat może odczuwać monitoring jako bat. Ja mam swoje za uszami jak pewnie każdy, mnie monitoring nie przeszkadza, ale ogólnie nie jestem zwolennikiem prewencji polegającej na kontroli i ograniczeniu wolności ( w jakikolwiek sposób ). Kamery założyć łatwo, może ktoś spróbuje zmienić szkolnictwo, wychowanie , tak, żeby potencjalnych przestępców było mniej ? Wiem, że to trudne, żeby nie powiedzieć awykonalne, ale zastanówmy się gdzie leży granica ingerencji państwa w życie ludzi? Czy to 12 kamer, 50 kamer, czy może 1000 kamer w miasteczku jak Mosina ?
Hubert
2012-07-14 07:22:47
Oczywiście.Opozycja jest potrzebna,ale konstruktywna.Zgadzam się z krytyką dotyczącą spalarni opon-chwała wam za to.Są również sprawy ,które należy krytykować,ale niestety nie mogę zgodzić się z totalną krytyką.Krytyka np.monitoringu jest bezzasadna.Ktoś napisał,że pózniej ktoś umieści w internecie film jak ktoś np.siusia pod drzewem.Ja uważam ,że jest to dobra inicjatywa.To tylko jeden przykład.Na zakończenie chcę napisać,że nie jestem niczyim zwolennikiem tylko zwyczajnym mieszkańcem miasta.A do obrażania mnie przez was już zdołałem się przyzwyczaić.Dla was każdy kto ma inne zdanie jest godny potępienia.Poczytaj co pisze o mnie np.Wiórecki.
Orwell
2012-07-13 18:32:47
Springer Zofii i jej sympatykom nie podoba się opozycja, opozycji i jej sympatykom nie podoba się Springer Zofia i radni ją popierający. Ot i wszystko. Hubercie czy napiszesz co pozytywnego o opozycji ?
Hubert
2012-07-13 18:15:14
Ciekawe kiedy zostanie to skrytykowane przez oświeconych działaczy opozycji?Przecież wszystko co jest związane z UM jest złe.Zatem z utęsknieniem czekam aż się zacznie.Przecież trzeba będzie się do czegoś przyczepić.
???
2012-07-11 15:56:05
Rzeczywiście dobrze się przegląda gazetę na issuu. Moze dlatego jest tyle wejść, że ludzie traktują to jako zabawkę? Kto wie?