CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Przetargi, remont mostu

Małgorzata Kaptur: 30.07.2012 r.
Od 6 sierpnia rozpoczyna się remont mostu na Kanale na ulicy Mostowej w Mosinie. Potrwa 6 tygodni. To będzie trudny czas dla kierowców...

1. Przetargi na sprzedaż 12 działek - 7 w rejonie Konopnickiej i 5 w rejonie Żeromskiego/Nałkowskiej w dniu 25 lipca nie odbyły się. Nikt nie wpłacił wadium.
W przypadku rejonu Żeromskiego i Nałkowskiej był to już piąty nierozstrzygnięty przetarg.

Działki te są warte ok. 1 mln zł.

2. Od kilku dni mieszkańcy są po 8 miesięcznej przerwie informowani o postępowaniu administracyjnym w sprawach dotyczących środowiska - TUTAJ

Kiedy zwracałam uwagę na łamanie prawa w tym zakresie, wiele razy udzielano mi odpowiedzi - że wszystko jest w porządku. Szkoda, że zmiana zdania nastąpiła z tak dużym opóźnieniem.

3. W ostatnim czasie rozstrzygnięto kilka przetargów.

Wyniki przetargów

zadanie wykonawca brutto
Przebudowa ul. Promowej w miejscowości Czapury; etap I – chodnik po stronie zachodniej Marek Dachtera, Zakład Robót Drogowych, Puszczykowo. ?
Budowa chodnika w ciągu ulicy Słonecznej w miejscowości Mosina i Krosno; etap II – chodnik prawostronny na do ul. Sosnowej Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Tor-Bruk” Sp. z o.o., Poznań ?
„Budowa infrastruktury sportowej na terenie Gminy Mosina – boisko w Dymaczewie Starym”. Regionalne Biuro Budowy i Modernizacji Obiektów Sportowych TARTAN, Bydgoszcz 331.679
„Budowa infrastruktury sportowej
na terenie Gminy Mosina – boisko w Mieczewie”.
 
Konsorcjum: 1) Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „P.A.M.”Czapury,
2) PHU TRAWMAR Izabela Zawadzka  Daszewice,
167.669
„Budowa infrastruktury sportowej
na terenie Gminy Mosina – boisko w Nowinkach”.
 
Konsorcjum: 1) Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „P.A.M.”Czapury,
2) PHU TRAWMAR Izabela Zawadzka Daszewice
177.204
Budowa infrastruktury sportowej
na terenie Gminy Mosina – boisko w Rogalinie”.
 
Konsorcjum: 1) Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „P.A.M.”Czapury,
2) PHU TRAWMAR Izabela Zawadzka Daszewice
126.336
Budowa infrastruktury sportowej
na terenie Gminy Mosina – boisko w Rogalinku”.
 
Konsorcjum: 1) Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „P.A.M.”Czapury,
2) PHU TRAWMAR Izabela Zawadzka Daszewice
210.381

4. Od jutra do 27 sierpnia będzie wyłożony do publicznego wglądu  "Projekt założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Mosina "- aktualizacja dokumentu z roku 2009  TUTAJ

5. 12 lipca odbyło się w Borkowicach spotkanie informacyjne na temat opracowania koncepcji obwodnicy miasta Mosina - etap II od UL. POWSTANCÓW WLKP. W NOWINKACH – DRUŻYNIE Z DROGĄ WOJEWÓDZKĄ NR 431 KÓRNIK – MOSINA – STĘSZEW Z PRZEPRAWĄ MOSTOWĄ PRZEZ KANAŁ MOSIŃSKI.
NOTATKA6. Burmistrz ustalił lokalizację inwestycji celu publicznego polegającej na budowie ścieżki pieszo-rowerowej, utwardzonej, wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz parkingów samochodowych w rejonie Osowej Góry, na terenie byłej kopalni gliny (wokół Glinianek).

7. Burmistrz ustalił lokalizację inwestycji celu publicznego polegającej na budowie świetlicy wiejskiej, parkingu, placu zabaw, dojść, dojazdów, utwardzonego placu oraz infrastruktury towarzyszącej przewidzianej do realizacji do realizacji na działce o nr ewid. 135/3, obręb Krosno.
 


Komentarzetubylec
2012-08-02 00:41:07
To taki śmiech przez łzy :) , oświetlenie jest ale nie na całym osiedlu. Te "bliźniaki" nie zakorkują Mosiny, za to osiedla w Krosnach i owszem, do tego założenie, że ruch rozwiążą dwa pasy z Poznania w kierunku Mosiny. Dodatkowo ta część Mosiny dorobi się obwodnicy ...w centrum miasta, tuż obok szkoły na ul. Krasickiego. Os. Królewskie jest ładnie i ciekawie położone, miałem tam okazję ostatnio porozmawiać z kilkoma zupełnie obcymi osobami i trafiłem na otwartych ludzi. Życzę Wam jak najlepiej, ale drogi utwardzone to Wam nie grożą. Niestety. Baseny mamy dwa, kryte, pod mostami :) Mieszkam tutaj od dziecka, kocham to miejsce i ludzi którzy tutaj mieszkają. Na władzę mam alergię od dekady. Pamiętajmy o jednym, jesienią 2014 r. będą wybory samorządowe, każdy ma 1 głos, wystarczy chcieć, informować rodzinę, znajomych, sąsiadów itd. i się uda. Jak napisał ??? , w Mosinie liczą się ozdobniki, fajerwerki i festyny, reszta pod dywan i odtrąbić sukces. Czy UM ma pozwolenie na wieszanie plakatów na drzewach i słupach energetycznych ?
Mieszkaniec
2012-08-01 23:22:49
Mieszkamy na Osiedlu Królewskim, na którym są działki 560 - 600 metrów .Osiedle zapowiadało się ładne itp jednak kilka lat wystarczyło żeby na wielu takich małych działkach zamiast domów jednorodzinnych powstały domy na dwie rodziny budowane przez deweloperów. Zapewne wielu mieszkańców tego osiedla już takiej lokalizacji by nie wybrało a tym bardziej na budowę domu jednorodzinnego gdzie powstaje takie zaludnienie .Pan Roman poruszył temat zakorkowane miasto,brak obwodnicy wszystko się zgadza a do wielu korków właśnie przyczynia się takie budownictwo, czyli dwie rodziny na jednej działce a brak ulic,dojazdów.W innych miejscowościach są do tego typu budownictwa tereny wyznaczone i wygląda to naprawdę ładnie.Czy np w Puszczykowie takie budownictwo pomiędzy domami jednorodzinnymi jest możliwe ?? Każdy taki zamiar natychmiast jest gaszony .Są tam nawet rejony gdzie działka budowlana musi mieć odpowiednią wielkość żeby była zachowana harmonia.Proszę zobaczyć na ilu domach ,ogrodzeniach w Mosinie są banery,ogłoszenia sprzedam dom itp przykład ul.Strzelecka. Na sam koniec coś pozytywnego a mianowicie po wielu latach oczekiwań mimo braku chodników,błota w deszczowe dni na Osiedlu Królewskim jest oświetlenie - hura ,hura ,hura :)
???
2012-08-01 15:24:19
Po co infrastruktura, tego nie widać, a kwiatki są tańsze i mają tę przewagę, że przyciągają wzrok. To się bardziej władzy opłaca. ;)
Podatnik
2012-08-01 12:18:05
A mnie nurtuje niemoc infrastruktury w Mosinie. W Borówcu należącym do Kórnika widać inwestycje Aquanetu, a w Czapurach osiedle Family House i dla 4 tys. ludzi szamba. Co z kanalizacją wsi nikt nie wie. Czy stosunki burmistrza z Aquanetem są tak złe, że to się odbija na infrastrukturze? Jakoś w Borówcu nie widać blokowisk i tam się opłaca kanalizacja, a na osiedlu 4 tysięcznym nie? O co chodzi? Stajemy się najbardziej zacofaną gminą. Drogi nieutwardzone, szczyt marzeń to chodnik przy piaszczystej drodze, brak kanalizacji. Może specjalista do spraw mediów wyjaśni o co chodzi?
Roman
2012-07-31 22:19:20
To nie działki tylko kawałki gruntów rolnych bez żadnej infrastruktury. A Mosina to zakorkowane miasto bez obwodnicy, basenu kąpielowego ale za to z Urzędem Miejskim, w którym nic nie można załatwić. To kto chciałby tu się osiedlić? Dla porównania proponuję rozważyć propozycję GMINY KÓRNIK.
Waldek
2012-07-31 16:50:53
Sprzedaż działek jakoś nie idzie. Jak tu więc wykonać plan dochodów. Mówi się w Czapurach że dla oszczędności zostanie zwolniony zostanie jeden wiceburmistrz a jego miejsce zajmie - nieodpłatnie- Waligórski sołtys