CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Głos AQUANETU w sprawie pola golfowego

Małgorzata Kaptur: 2 sierpnia 2012 r.
Pole golfowe w sąsiedztwie Ujęcia Wody budzi emocje. Agencja Nieruchomości Rolnych chce sprzedać grunty dzierżawione przez rolników. Ich zdanie w tej sprawie już prezentowaliśmy. Dziś proszę się zaponać ze stanowiskiem Aquanetu.

 

 

 

 

PISMO


Komentarzemost
2012-08-08 13:48:50
No jak gdzie ? Jako rzekła władza, na przedłużeniu ulicy tuż obok szkoły wiejskiej, tfu, miejskiej. Idealne miejsce. Centrum miasta, obok szkoła. A tutaj szczegóły :) http://www.nowoczesna-mosina.pl/obwodnica.jpg ehh, ta kiełbacha wyborcza
Karol
2012-08-08 08:37:03
Gdzie ten most, który miałby być lekiem na wszystkie problemy miałby Twoim zdaniem być?
Jola
2012-08-07 19:54:06
Zgoda buduje, niezgoda rujnuje. Ta złota myśl jest najprostszym wyjaśnieniem istoty sprawy. Burmistrz zamiast szukać coraz to nowych płaszczyzn sporu z Aquanetem ( np. hydranty, pole golfowe) ma możliwość urzędowego kreowania lepszej perspektywy rozwojowej tego przedsiębiorstwa. Odstąpienie od złego pomysłu realizacji marzeń ludzi bogatych i wspólne działanie dla dobra ogółu jest obowiązkiem wybieranego przez tutejszych mieszkańców burmistrza. Tak myśli zapewne każdy mieszkaniec naszej gminy otwierając we własnym mieszkaniu kran z wodą. Czy budowa nowego mostu i obwodnicy, również do szybkiego poruszania się służb Aquanetu może przyczynić się do lepszej ochrony ujęcia wody? Moim zdaniem tak, lecz warto o zdanie zapytać fachowców z zakładu produkującego wodę dla poznańskiej aglomeracji. Oczywiście dzisiaj w tej sprawie będą oni zainteresowani bezpośrednim działaniem, czyli walką o wykup od agencji rolnej ziemi za każdą cenę. Tym sposobem państwo się wzbogaci, bo korzystnie sprzeda sporny kawałek ziemi, koszty pokryją odbiorcy wody, czyli my wszyscy a z alogicznym burmistrzem na temat potrzebnej Mosinie i zakładowi inwestycji nikt nie będzie chciał rozmawiać.
???
2012-08-06 12:57:10
@jola - proszę rozwiń myśl " w sprawie ochrony ujęcia wody poprzez wspólną budowę dodatkowego mostu i obwodnicy zmusza tak potężną firmę do wydawania kolosalnych finansowych środków na wykup spornej ziemi. Tym prostym sposobem, nie uzyskując nic w zamian, Pani burmistrz pozbawiła mieszkańców na długie lata z możliwości korzystania z nowej obwodnicy"
Jola
2012-08-06 12:44:03
NSA wymieniło super argumentację przeciwko uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla omawianego terenu. Jednocześnie wskazało, iż warto przeprowadzić szerszą argumentację dotyczącą możliwości zatrucia wody przez „pola golfowe”. Uchwalone przez niemyślących radnych studium to tylko wstęp do opracowania planu, który będzie można skutecznie zaskarżyć, gdyby burmistrz i jej poplecznicy znowu zagłosowali przeciwko społeczeństwu. Dziwię się burmistrzowi, który zamiast szukać porozumienia z AQUANETEM w spawie ochrony ujęcia wody poprzez wspólną budowę dodatkowego mostu i obwodnicy zmusza tak potężną firmę do wydawania kolosalnych finansowych środków na wykup spornej ziemi. Tym prostym sposobem, nie uzyskując nic w zamian, Pani burmistrz pozbawiła mieszkańców na długie lata z możliwości korzystania z nowej obwodnicy. Mieszkańcy Mosiny, czy nadal chcecie popierać takie nielogiczne działania Pani Springer? A może już nadszedł jej czas … „emerytalnej” odprawy?
taboret
2012-08-02 21:42:02
Zastanawiam się dlaczego Aquanet nie odwołał się od wyroku WSA do NSA mając istotne argumenty w tej sprawie.Podnoszone w studium argumenty o nawożeniu tych terenów teraz a potem(czyli pola golfowego)są moim zdaniem tendencyjne dla poparcia zasadności budowy w/w obiektu(a sąd na tym opiera swoje m/i uzasadnienie to śmieszne.