CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Straż Miejska - sprawozdanie za I półrocze 2012

Małgorzata Kaptur: 23.08.2012 r.
Straż Miejska poinformowała radnych o swojej działalności.

Informacja o dzialalnosci Strazy Miejskiej w Mosinie w I polowie 2012 r.PDF


KomentarzeRafael
2012-09-07 11:34:46
Bardzo serdecznie dziękuję sąsiadce z B.Śmiałego oraz Straży Miejskiej w Mosinie za schwytanie psa, który w dniu 04 09 12 pogryzł dziewczynkę. Dzięki tej interwencji bardzo pomogliście dziewczynce w dalszym leczeniu.
the naturat
2012-08-29 09:11:45
Droga Kamo, żadnej komisji nie będzie, bo niby jak? Skoro komisji edukacji odmówiono możliwości obserwacji naboru dyrektorów szkół ( o ile dobrze pamiętam ):). Zapamiętać i odmówić krzyżyka na karcie wyborczej. Stanę tutaj po stronie naszych dzielnych stróżów prawa, kiedy mają zapoznawać się z regulaminem skoro cały czas maskują się w chwastach przy obsłudze fotoradarów, które to w ich mniemaniu rozwiążą wszystkie problemy Mosiny? Skoro w samochodzie służbowym poruszają się we trzech ? Wszak dwóch to za mało. Rozwiązania są dwa jak pisał poprzednik , SM do rozwiązania i etat w policji, albo pora iść po rozum do głowy i zrozumieć, że SM nie musi być dochodowa, fotoradar schować do szopy i zabrać się za porządek w innych sprawach z uśmiechem na ustach i życzliwością. Myślę, że zły odbiór SM nie jest przypadkowy i zasadniczo dotyczy całego kraju. Pozwolę sobie przypomnieć tłumaczenie służb odnośnie imprezy masowej , barierek i pewnego pobicia , otóż jak mundurowi stwierdzili, w imprezie masowej odpowiadają za bezpieczeństwo do barierek , dalej to już nie impreza masowa ( czyli w domyśle, nie ich problem ). Podobnie jest z działaniami SM ujętymi w tabeli, otwórzcie umysły , przełamcie bariery i stereotypy, wyjdźcie do ludzi i będzie dobrze.
Kama
2012-08-28 23:07:27
Żeby było śmieszniej, rzeczony Regulamin znajduje się na stronie internetowej straży w zakładce "Akty prawne". Można przeczytać z komentarzem, że warto się z nim zapoznać, bo reguluje wiele aspektów życia codziennego na terenie gminy. w myśl tych słów nie pozostaje nic innego, jak zachęcić panów strażników do uważnej lektury, a odpowiednie władze do weryfikacji znajomości przepisów. Chętnie poświęcę swój czas i zasiądę w komisji egzaminacyjnej w ramach wolontariatu.
tubylec
2012-08-28 22:30:45
:):) , w takim razie ja się piszę na obsługę fotoradaru, skoro chwasty mam kosić u sąsiada sam :)
Kama
2012-08-28 21:22:41
Doświadczyłam również ogromu niekompetencji tej instytucji (właśnie piszę skargę). Panowie strażnicy nie znają Regulaminu o utrzymaniu porządku i czystości w gminie. W moim przypadku chodzi o spowodowanie wykoszenia przez właściciela zachwaszczonej działki (chwasty 1,5m wysokości!). Dowiedziałam się, że nie mnie decydować, co jest a co nie jest chwastem, bo pan strażnik hoduje osty i nie uważa ich za chwasty. Z kolei pan Komendant zachęcał mnie do złamania prawa! tj. wejścia na rzeczoną posesję bez zgody i wiedzy jej właściciela i własnoręcznego jej wykoszenia. Nie dziwię się zatem, że bezpańskiego psa, o którym mowa w jednym z postów strażnicy sami kazali złapać (i pewnie udowodnić, że na pewno jest bezpański). Protestuję przeciw opłacaniu takich ludzi z moich podatków!
likwidator
2012-08-28 19:20:14
Straż Miejska powinna być zlikwidowana. Niech radni wystąpią o referendum w tej sprawie. Lepiej opłacić kilka etatów w policji, i przekazać jej mienie SM
bill gates
2012-08-28 19:03:49
tabelka udowadnia bezzasadność istnienia tej instytucji. a przepraszam, można tam zatrudnić krewnych i znajomych.
Cecylia
2012-08-27 21:47:46
Do mosiniaka.Ta psina na pewno jak cie zobaczyła to uciekła ,bo bała się ,że odprowadzisz ją do hycla.
Monika Kujawska
2012-08-27 16:33:32
gołym okiem widać, czym straż miejska w Mosinie się zajmuje przede wszystkim, a na co brakuje już czasu
tubylec
2012-08-27 16:14:54
:):):) Styczeń / Luty to współpraca z Policją ? Bo wyniki w tych dwóch miesiącach kosmos:) A co do osób pijanych, 6 osób przez pół roku? , w związku z tym twierdzę, że w Mosinie problem alkoholizmu nie istnieje :) . Brawo ! Wreszcie w czymś przodujemy :)
mosiniak
2012-08-27 13:34:59
Było to rok temu na mojej ulicy pałętał się duży bezpański pies. W trosce o przechodniów i dzieci wykonałem telefon do straży miejskiej. Była to niedziela, dostałem propozycję abym zapędził psa na własną posesję i uwiązał - to go w poniedziałek zabiorą. AUTENTYK ps psiuta czując co się święci nawiała