CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Piaskowa? Prawie już gotowa.

Małgorzata Kaptur: 28.09.2012 r.
Prace na Piaskowej w Krośnie nabrały tempa i mają się ku końcowi. Ulica budowana jest z rozmachem - szerokie chodniki po obu stronach, ścieżka rowerowa, nasadzenia.
Przez 10 lat wyrosło w tym rejonie kilka osiedli z zabudową wielorodzinną. Niby wieś, a czujemy się jak w mieście, jak w innym mieście niż to, w którym mieszkam np. ja. Nowi mieszkańcy pewno są zadowoleni z inwestycji, powinni zadbać teraz o to, by odprowadzać swoje podatki w naszej gminie. Nie wiem, czy mają świadomość, że w wielu zamieszkałych od 50 lat miejscach,  ulice są gruntowe - wyboiste i błotniste, choć mieszkańcy od dziesięcioleci zasilają mosiński budżet swoimi podatkami.


 


Na osiedle Olszynka zajechała nawet zamiatarka ZUK, choć to drogi wewnętrzne, by mimo trwającej budowy zadbać o porządek.
 


Obok osiedla TBS wyrosła "Biedronka"

Przy ulicy Krasickiego od kilku dni działa POLOmarket.

Niewątpliwie ta część gminy rozwija się najszybciej w ostatnim czasie (choć są tacy, którzy palmę pierwszeństwa przyznają Czapurom).

W Krośnie 31 lipca było zameldowanych 2 123 mieszkańców. Rozrasta się także Osiedle Królewskie na pograniczu Mosiny i Krosna oraz tereny przy ulicy Strzeleckiej.
 


Zdjęcie poniżej dedykuję M.
 


Komentarzebezimienny
2012-10-08 10:10:13
Niedługo może przybyć mieszkańców Mosinie, gdyż prawdopodobnie hotel pielęgniarski w Puszczykowie przestanie podlegać Szpitalowi i zamiarza się go pozbyć. Aktualnie nie wiadomo, czy mieszkańcy już teraz nie dostaną przedłużenia umowy najmu na następny okres ( pół roku, rok ). Wiadomość ta jest z pewnego źródła, niestety nie jest oficjalna - nie wiem na co czeka dyrekcja szpitala - będzie to nie fair wobec ludzi, którzy tu mieszkają już ponad 20 - 30 lat a niektórzy mają wykupione mieszkanie. Może ktoś wyżej powinien się zainteresować tą wiadomością.
AQQ
2012-10-07 00:10:03
benek>>pisze się gr-U-bsze tak samo żał-U-jcie rozumiem że możesz być dyslektykiem ale to aż oczy razi.
benek
2012-10-06 23:09:49
Ta zamiatarka to albo nic nie warta, albo personel obsługujący niedouczony. zamiast zbierać tylko rozrzóca ten piasek ;) bo gróbsze weźmi, a pył i piach zostaje. Panowie, nie żałójcie tej szczotki i doduście ją do asfaltu, ten element idzie przecież wymienić, no ale fakt, pewnie drogi ;)
M.
2012-10-05 16:24:12
W woli wyjaśnienia. Nie mieszkam w Krośnie, także te inwestycję są niejako poza mną. Mieszkam w Mosinie, i moja ulica jest utwardzona, z chodnikiem i bardzo sobie ten fakt chwalę. Może moja wypowiedź została źle odebrana, możliwe, że źle się wyraziłam... Wiem jaki jest stan mosińskich dróg i woła on o pomstę do nieba! Również uważam, że to skandal, że w gminnym, "fair play", pretendującym do miana "warto tu zamieszkać" mieście większość ulic znajduje się w stanie jak na załączonym obrazku (naprawdę nie trzeba było...). Nie zazdroszczę mieszkańcom tych ulic. Moja wypowiedź dotyczyła konkretnego zwrotu, dość ironicznego... Zabrzmiało to tak, jakby Ci "nowi" mieszkańcy mieli czuć się winni, że oni mają ładne drogi "ot tak od razu", a niektórzy od 50 lat doczekać się nie mogą... W pewien sposób rozumiem rozgoryczenie, nie chciałabym zamieniać samochodu na wodolot, jednakże to chyba wina tych ludzi, że gmina inwestuje w te rejony. Z resztą- sprytnie- kto kupiłby mieszkanie, gdzie infrastruktura jest beznadziejna...? Tak nawiasem mówiąc- samorządowcy mają deweloperskiego nosa :-P Inna kwestia meldunku i luki w przepisach. Pozostaje mieć nadzieję, że większość dokona formalności- z korzyścią dla gminy. Pozdrawiam
tubylec
2012-10-04 21:01:03
Każda gmina ma taki basen jakiego burmistrza:) .
Waldek
2012-10-04 19:32:27
Tubylec , czy masz na myśli podsuwacz ?
tubylec
2012-10-04 19:00:28
Szanowna (y) M. O ile fakt jak długo się mieszka w Mosinie nie ma znaczenia w kwestiach budowy dróg, o tyle fakt braku meldunku i owszem. Zwłaszcza, że ( nie wiem czy wiesz ) , na temat drogi o której mowa ( TBS, OLSZYNKA, etc. z ust burmajstra padło zdanie..... zamierzamy ruch na tej drodze wygasić. I tak oto poszło w błoto sporo kasy, żeby .... wygasić ruch. Tylko deweloper się uśmiecha. Kończę bo idę właśnie na basen w Mosinie.
Małgorzata Kaptur
2012-10-04 18:04:53
Reprezentuję rejon Mosiny, w którym dziury i błoto to chleb powszedni i mam prawo a nawet obowiązek wobec moich wyborców, żeby o tym pisać i mówić. Przyjemnie jest popatrzeć, kiedy jest ładnie i po prostu normalnie. Na styku Krosna i Mosiny na nowych osiedlach tak właśnie jest. Faktem jest, że nowi mieszkańcy nie zawsze się meldują i pamiętają o wskazaniu naszej gminy wypełniając PIT. Rozmawiam z nowymi mieszkańcami Krosna i Czapur i oni też przyznają, że ok. 50% ludzi nie melduje się w nowym miejscu. Gdyby o tym pomyśleli to w gminnej kasie byłoby więcej i może błota byłoby mniej. Z dedykacją dla M. wstawiam zdjęcie jednej z tych błotnistych ulic. Jest ich mnóstwo w Mosinie i poza nią.
M.
2012-10-04 16:38:08
"Nie wiem, czy mają świadomość, że w wielu zamieszkałych od 50 lat miejscach, ulice są gruntowe - wyboiste i błotniste, choć mieszkańcy od dziesięcioleci zasilają mosiński budżet swoimi podatkami..." Jakie to typowo polskie...
nomo
2012-09-29 18:40:50
Drogi wewnétrzne, to drogi prywatne. Czy za ich sprzatanie wlasciciel zaplacil Komunalce?
gates
2012-09-29 11:09:05
nawierzchnia dróg rowerowych powinna być asfaltowa.
Waldek
2012-09-29 09:42:41
Czapury, Czapury ponad wszystko .... no i ten Sołtys. Wielka postać no i najlepszy w Polsce.