CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Apel zamiast dialogu

Małgorzata Kaptur: 2.10.2012
Na ostatniej sesji Rada uchwaliła apel, który zostanie skierowany do wszystkich posłów, senatorów, radnych Poznania, do wszystkich osób wpływowych i decyzyjnych.
- Wcześniej zastrzeżenia, które mamy do rozporządzenia wysłaliśmy do wicepremiera Waldemara Pawlaka, kilku ministerstw: środowiska, rolnictwa, zdrowia, administracji i cyfryzacji, transportu, budownictwa i gospodarki wodnej - poinformowała burmistrz Zofia Springer. Aquanetu nie wymieniła.

apel z komentarzami.pdf

Unikanie dialogu i traktowanie Aquanetu jako wroga publicznego to moim zdaniem droga donikąd.

W tak istotnej sprawie należy unikać uogólnień i nieprecyzyjnych określeń.

Warto pamiętać, że Aquanet  jest największym płatnikiem podatku. Rocznie  wpłaca do gminnej kasy ponad 5 mln zł, w czasie gdy otoczona sympatią i troską władz Stora Enso zaledwie 230 tys...

Ale jak tu negocjować, kiedy zastępca burmistrza, Waldemar Krzyżanowski, przyrównuje na Facebooku Aquanet do przestępczej grupy zorganizowanej, ściagającej haracz.

cytat:

 

www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/mosina-musi-chronic-ujecie.html


KomentarzeŁukasz Kasprowicz
2012-10-03 22:33:29
Zablokowanie odprawy emerytalnej dla burmistrza, który ciągle jest na urzędzie, uważam za swój obowiązek. No i kasy nie będzie wbrew prawu. A co do rozporządzenia, władze, niczym świstaki spały sobie smacznie gdy ważyły się losy gminy i jej mieszkańców. see you
ul. Galczynskiego
2012-10-03 15:20:05
Do wydania przez Dyrektora RZGW rozporządzenia przyczyniły się sposoby wydawania przez burmistrza dec. o uwarunkowaniach środowiskowych dla inwestorów: ROHR, Stora Enso, Pyroliza, Zakład ze Śremu utylizujący opony itp. We wszystkich tych decyzjach poświadczano nieprawdę, ze były konsultacje z mieszkańcami. We wszystkich tych decyzjach powstających z rażącym naruszeniem prawa nie uznano mieszkańców jako strony. Jak dobrze, ze jeden z mieszkańców nawiązał porozumienie z naukowcami [koledzy ze szkolnej lawy) i dal po łapach niekompetentnym urzędnikom.
Ekolog
2012-10-03 15:04:38
Dyrektor Regionalny Zarządu GW nie powiadomił gminy, przecież to jest akt prawa, który ma chronić ujęcie. Tu nie da się zrobić wszystkim dobrze. Awanturnictwo władz Mosiny doprowadziło do odgórnego uregulowania tej sprawy i to wszystko. Mieszkańcy powinni podziękować burmistrzom, wszystkim trzem za wkład w to rozporządzenie. Bez nich ono by nie powstało.
BABCIA
2012-10-03 14:50:54
JESTEM CIEKAWA CZY W PIŚMIE NAPISANO, ZE WSZYSTKIE DEC. WYDANE PRZEZ Z. SPRINGER POWSTAŁY Z RAŻĄCYM NARUSZENIEM PRAWA. CZY WSPOMNIANO, ZE DOKUMENTY WYDAWANE PRZEZ GMINĘ POŚWIADCZAŁY NIEPRAWDĘ. CZY NAPISANO, ZE BURMISTRZ NIE UZNAWAŁA MIESZKAŃCÓW JAKO STRONY W SPRAWIE. BO TAK POWSTAŁY I MIAŁY POWSTAWAĆ INWESTYCJE SZKODLIWE DLA MIESZKAŃCÓW I PRZYRODY GMINY JAK I UJECIA WODY DLA POZNANIA.
tubylec
2012-10-03 14:33:56
Krótko i na temat:)
Uważam, że
2012-10-03 14:16:17
Mamy apel, który ma pokazywać, jak bardzo władze gminy troszczą się o dobro mieszkańców. Winny jest Aquanet i RZGW w Poznaniu, bo wydał rozporządzenie. Nic bardziej mylnego. Zamiast apelowania do „wszystkich świętych” w kraju radni powinni zastanowić się, gdzie leży przyczyna. Odpowiedź jest prosta – ta przyczyna to decyzje burmistrza p. Z. Springer, decyzje które szkodzą gminie, a potem się szuka winnych, wszędzie tylko jakoś brak refleksji, gdzie jest źródło problemu. Po incydencie ze spalarnią nie trzeba było długo czekać, aby dowiedzieć się o polu golfowym w strefie ochrony ujęcia wody. Zachowanie władz Aquanetu należy uznać za racjonalne, a świetle oświadczeń zastępcy burmistrza p. Sł. Ratajczaka (nie informujemy Aquanetu, bo oni wszystko by oprotestowali), to działanie Aquanetu należy uznać za konieczne. Nam się wmawia, że to Aquanet jest przeciwko gminie, a p. Z. Springer dzielnie walczy o nasze prawa. Nic bardziej mylnego. W innych przypadkach było podobnie: wiejska szkoła w mieście – to świetny pomysł burmistrza – to nic, że MEN każe subwencję oddać, tutaj winę ponosi opozycja, bo temat ujawniła. A odprawa dla burmistrza – podobno w Mosinie można wypłacać odprawę emerytalną bez przejścia na emeryturę – to też świetny pomysł burmistrza, a że się nie powiódł to tez wina opozycji, a najbardziej Łukasza Kasprowicza. Może zamiast pospiesznie w nocy podpisywać taki apel zastanowić się kto jest największym zagrożeniem, kto najbardziej szkodzi gminie i pokazać winnym czerwoną kartkę.
Waldek
2012-10-02 21:01:25
A czy Ojciec Rydzyk został uwzględniony w rozdzielniku ?
Waldek
2012-10-02 21:00:08
Może Oficerską Szkołę Piechoty w Rembertowie na kierunku oficer polityczny ?
kiepsko to wygląda
2012-10-02 18:51:24
A jakie szkoły kończył ten Krzyzanowski? Orzeł to on nie jest. Nieodpowiedzialnośc to za mało powiedziane.
Waldek
2012-10-02 16:47:52
Kto jest autorem tego - pożal się Boże - apelu. Dlaczego mimo takich knotów apel czy uchwała zostały uchwalone ? Ciekaw jestem kto poparł ten tekst ? Wojować z Aquanetem który jest największym podatnikiem Gminy, który nie pójdzie sobie w inne miejsce z dnia na dzień, to istne szaleństwo. W takich przypadkach trzeba rozmawiać a nie rozgłaszać na całą Polskę ? Za tekst o mafii burmistrz Krzyżanowski powinien być natychmiast odwołany !