CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Opinie do Nr 3 "Czasu Mosiny"

Małgorzata Kaptur: 19.10.2012 r.
W ostatnim, trzecim numerze "Czasu Mosiny" zachęcamy do dyskusji. Jeśli chcesz coś dopowiedzieć, skomentować, rozwinąć czy wyrazić sprzeciw - możesz to tutaj zrobić.


Komentarzesąsiadka
2012-10-24 07:55:02
Też dotarł do mnie "Czas Mosiny", już drugi raz. To dobrze, ze jest pismo tak inne niż urzędowe. Ciekawe informacje o historii Mosiny. Ciekawyjest też artykuł pana Andrzeja Zalisza. Pewno niewielu wie, że jest to pan, który ma ponad 80 lat, bardzo aktywny i wysportowany. Wie co mówi o potrzebie aktywności fizycznej. Ja nie wdaję się w politykę, ale z przyjemnością czytam o ludziach i sprawach związanych z Mosiną. Myślę, że każdy w tej gazecie coś znajdzie dla siebie.
Małgorzata Kaptur
2012-10-23 22:36:54
Chętnie zapoznam się z innymi informacjami dotyczącymi tej figury. Skoro temat został tu poruszony, proszę napisać, z czym konkretnie się Pan nie zgadza. Jeśli zostały pominięte jakieś istotne szczegóły, chętnie zamieszczę je w kolejnym numerze. Proszę zwrócić uwagę, że 3/4 tego artykułu to zacytowane przeze mnie fragmenty dwóch felietonów, które ukazały się na stronie sołectwa Mieczewo.
~mieczewiak (od urodzenia)
2012-10-23 22:18:36
Mała rada (i prośba) na przyszłość dla osoby, która pisała artykuł o renowacji figury w Mieczewie - prawdopodobnie p. Małgorzata Kaptur (osoba podana przy artykule). Proszę zaznajomić się z faktami przy opisywaniu wydarzeń historycznych z Mieczewa zamiast próbować tworzyć "swoją" historię. Niepotrzebnie rozpowszechnia Pani nieprawdziwe informacje, bo chyba nie to jest celem tej gazety...
tubylec
2012-10-22 16:43:12
Co zwłaszcza pokazują w głosowaniach nad innymi projektami oraz krytykując publicznie przewodniczącego jak i burmistrza. Na każdej radzie mają okazję pokazać etykę... Niech się nie krępują. Co innego mieć krytyczny stosunek do władzy w kuluarach, co innego mieć odwagę realizować krytykę i być gotowym ponieść konsekwencje. Skoro tak im w oku stoi WW, a mają większość to niech ta etyka zatriumfuje i niech zgłoszą wniosek o odwołanie.
ktoś
2012-10-22 16:13:17
A dlaczego nie? Kilku z nich też ma krytyczny stosunek do przewodniczącego.
tubylec
2012-10-22 15:54:56
NRM i etyka ?
Uważam, że
2012-10-22 13:48:52
Uważam, że radni powinni złożyć wniosek (z uzasadnieniem) o odwołanie Waligórskiego z funkcji przewodniczącego. Wyniki głosowania opublikować i pokazać, którzy radni są za, a którzy przeciw. Kto uważa, że można mataczyć, nadużywać funkcji, być całkowicie podległym burmistrzowi i nadal pełnić funkcję przewodniczącego. Kto uważa, że z zaszczytnej funkcji przewodniczącego można zrobić jej KARYKATURĘ. Nawet jak nie odwołacie przewodniczącego dowiemy się jaką etyką kierują się poszczególni radni, z imienia i nazwiska.
Małgorzata Kaptur
2012-10-22 13:31:46
Już zapisuję wypowiedź @ktoś, kto czyta" do folderu "Nr 4", by nie umknęło.
Orwell
2012-10-22 12:45:32
To co napisał poniżej "ktoś, kto czyta" powinno być bezwzględnie zamieszczone w kolejnym numerze "Czasu Mosiny"
ktoś, kto czyta
2012-10-22 11:54:16
Ktoś, kto czyta Czas Mosiny, a nie korzysta z internetu, może pomyśleć, że opozycja się uwzięła na Waligórskiego. Ot raz się „wyrwał” i odpisał na skargę, mimo, że nie miał prawa. I opozycja „robi szum” na siłę. Waligórski o sobie ma dobre mniemanie, można nawet powiedzieć, że znakomite, uważa że jest najlepszy nie tylko w gminie, jego blask sięga granic kraju. Waligórski opowiada, a wyborca słucha i wierzy, że tak jest. A jak jest? Trzeba napisać, jakie są „osiągnięcia” przewodniczącego. Przypomnieć stanowisko przewodniczącego w sprawie spalarni i próbę zablokowania dyskusji na ten temat (formuła informacji nie pozwalająca na zadawanie pytań radnym), przypomnieć sprawę przetrzymania dokumentów z kontroli RIO przed głosowaniem budżetu. Te i wiele innych zachowań świadczą, że przewodniczący służy burmistrzowi bezkrytycznie, a nasze dobro i interesy ma gdzieś. Można wybaczyć braki wykształcenia (chociaż dziwne, że na przewodniczącego wybiera się osobę, która wykazuje największe braki w tym zakresie). Braku niezależności od burmistrza i ślepe wykonywanie tego, co sobie życzy burmistrz jest zaprzeczeniem idei radnego i tym bardziej przewodniczącego. Jest psuciem naszej lokalnej demokracji i trzeba to wyraźnie powiedzieć. Trzeba wyjaśnić, że stanowisko radnych opozycyjnych to nie reakcja na incydent, a reakcja za całokształt.
mieszkaniec
2012-10-22 10:52:04
Gartuluję pomysłu i zaangażowania. Gazeta potrzebna, pożyteczna. Wreszcie oprócz Merkuriusza, w którym same zachwyty, które władza sobie funduje za nasze pieniądze mamy spojrzenie krytyczne, na to co sie dzieje w naszej gminie. A kto bliższy prawdy czytelnik oceni sam, zwłaszcza jak go dotkną problemy, o których wreszczie może przeczytać, a dotąd były to tematy tabu.
tubylec
2012-10-21 18:42:22
I majątek na korektę tekstu. Z reguły kłopoty z czytaniem odzwierciedlają kłopoty z pisaniem. Przyszedł mi do głowy pomysł. Dyktando dla radnych , w formie zabawy. A pracę opublikować. Zasponsoruje nagrodę za największą gafę.
Waldek
2012-10-21 08:23:20
Jeżeli Czas Mosiny redagują amatorzy to kto redaguje Merkuriusza ? Lata świetlne dzielą te dwa tytuły oczywiście na korzyść CZASU. Może redagowanie Merkuriusza oddać radnym ? Jaka oszczędność i kto by tam pisał:Waligórski, Karliński, Siestrzencewicz ... och co za pióra !!!
Anna Cz.
2012-10-20 16:40:18
Dla mnie w tym numerze trochę za dużo historii, ale ogólnie fajnie. Kiedy następny numer?
Orwell
2012-10-20 13:27:58
Nieźle gazeta wygląda. Z numeru na numer lepiej redagowana. Byłoby dobrze, aby więcej było informacji takich przyziemnych. Przez kwartał jest tyle informacji, o których Wy radni wiecie, że można by zapełnić wszystkie strony i to w dużej mierze ludzi interesuje. Sprawozdania z Rady zbyt długie. Więcej informować o składanych przez Was wnioskach do burmistrza i jaki z tego jest efekt. Pokażcie się, że wnioskujecie, piszecie, że występujecie w interesie ludzi. Przecież to robicie, ale więcej o tym piszcie. Tam potrzebna lampa, tam chodnik itd. itp. Dobre są przedruki z wpisów z tej strony. Co do odwołania Waligórskiego: dla porządnej Rady byłoby to święto, ale Rada nie jest porządna. Nieporządna jest większość radnych i myślę, że święta nie będzie. Miernota potrzebuje miernot i vice versa. Może jednak niektórzy Radni się obudzą zwracając się do swego wnętrza: co ja tu robię z tą grup radnych tak bezradnych,interesowanych, tak zależnych, tak podległych, tak krótko mówiąc niemęskich i podejmą wreszcie męską decyzję. Oby tak się stało i to jak najwcześniej.
Waldek
2012-10-20 12:38:25
Kto ma wywalić Waligórskiego ? Musi być jedenastka. Jest ich ilu ?: Jabłoński, Marciniak, Kaptur, Szeszuła,Wilanowski, Kasprowicz, Twardowska ... i to wszystko. A może zaapelujmy do Żaka, Wiązka, Falbierskiego i może do tych dwóch przestraszonych do Twardowskiej ?. Bardzo wątpię aby się to udało. Większość Rady to ..... ach nie chcę mi się nawet mówić a co dopiero pisać.
tubylec
2012-10-20 11:48:19
Wynagrodzony... za rzetelną i sumienną pracę zgodną z linią władzy :)
Ktoś
2012-10-20 10:56:54
Dlaczego radni się tak cackają z tym Waligórskim. Weźcie się i wywalcie go to wysługiwanie burmistrzowej. Jak ma radę w nosie to co on jeszcze robi na tej funkcji? Mam nadzieję, że w natstepnej gazecie będzie artykuł Waligórski został wy........y