CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Minister Środowiska informuje... (sprawa strefy ochronnej ujęcia wody)

MK: 2.11.2012 r.
Aktualnie kontrola przedmiotowego rozporządzenia jest w toku, w tej sytuacji zajęcie
stanowiska, co do celowości i zgodności z prawem ustanowienia poszczególnych zakazów
i ograniczeń na terenie strefy ochronnej ujęcia Mosiny — Krajkowo jest przedwczesne. Ministerstwo Środowiska dołoży wszelkich starań aby zapewnić rzetelną i bezstronną kontrolę aktu ustanawiającego zasady ochrony w/w ujęcia.

Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska, W. Wiązek, zaprosił na posiedzenie komisji w dniu 20 września 2012 r. posłankę Krystynę Łybacką.
W jej zastępstwie przyjechał asystent. Odczytał wystąpienie posłanki do Ministra Środowiska w sprawie rozporządzenia Dyrektora RZGW o ustanowieniu strefy ochronnej ujęcia wody.


Poniżej pismo z Ministerstwa w całości.

Odpowiedź Ministra Środowiska na wystapienie posla Krystyny Łybackiej

oraz

Protokół z posiedzenia komisji środowiska w dniu 20 września 2012 r.


Komentarzetak na zimno
2012-11-07 16:09:11
Stosunki gmina - Aquanet: zimna wojna - to mało powiedziane. Z tego protokołu wynika, że poziom emocji jest niebezpiecznie wysoki. A przecież burmistrz powinien być odporny na stres. A tu prawie pyskówki. To nie wygląda za dobrze
Piotr Wilanowski
2012-11-07 13:33:48
Konflikt pomiędzy Gminą a Aquanetem jest tak silnie zarysowany, że na pierwszy rzut oka był czytelny nawet dla zaproszonych na komisję gości. Jedynym sposobem dla pokonania tego kryzysu jest wygaszenie emocji i szukanie kompromisu. To właśnie dwa spotkania Komisji ochrony środowiska poświęcone temu tematowi stworzyły forum do przedstawienia racji obu stron i miejmy nadzieję zainicjowały proces pojednania. Na zgodzie zyskamy wszyscy. Nie rozumiem pretensji kierowanych do inicjatorów tego spotkania.
taboret
2012-11-03 12:10:19
@ Waldek--Komisja odbyła się dnia 20 .09 2012 po której zostało wystosowane pismo do Min.ochrony środowiska przez posłankę Łybacką a odpowiedz z Min przyszła 09 .10 .2012.Gdyby nie ta komisja to nawet tego byśmy nie wiedzieli(czy to znaczy że nawet posłanka Łybacka nie zna procedury?).To dobrze że w końcu się rozmawia z Aquanetem bo problem z RZGW (interpretacja niektórych zapisów ,czy też sposób partycypacji AN w zwiększonych kosztach inwestycji).Na pewno takie rozmowy powinny trwać bo jeśli się nie rozmawia a występuje na drogę sądową(hydranty)to nie można spodziewać pozytywnego podejścia przez obydwie strony.Pozdrawiam:)
Waldek
2012-11-02 22:51:37
Po co to posiedzenie Komisji skoro rozporządzenie jest kontrolowane przez Ministerstwo. Bez sensu to całe przedstawienie i wylewanie żalów. Poziom niektórych wypowiedzi jest żałosny. Okazuje się że tak Burmistrz jak i Komisja nie znają procedury. Zamiast spraszać pół Parlamentu należało ten czas poświęcić na studiowanie przepisów.
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2012-11-02 21:52:42
Jak wynika z pisma, dyrektor RZGW z mocy prawa przekazał rozporządzenie do MOŚ celem weryfikacji. Nie jest tak, ze dyrektor RZGW wydaje jakieś rozporządzenie i to jest święte. Bardzo dobrze, iż jest kontrola. Bardzo dobrze, że komisja sprawa się zajęła, bo z całym szacunkiem, burmistrzostwo tej gminy wraz ze sztabem prawników jest raczej mało poradne w tego typu sprawach. Czekamy więc na to co powie MOŚ