CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Czas Mosiny - statystyki

Małgorzata Kaptur: 9.11.2012
aktualizacja 10.11.2012 - list do redakcji

Trzeci numer "Czasu Mosiny" w ilości 8 tys. egzemplarzy trafił już do mieszkańców naszej gminy. Jeśli ktoś papierowego wydania nie otrzymał, proszę o kontakt.
Dużą ogladalnością cieszy się elektroniczne wydanie naszej gazety. Do redakcji zadzwoniło i przesłało mailem swoje opinie kilkunastu mieszkańców. Dziękujemy za życzliwość i cenne wskazówki.

Wpłynęły też dwa żądania sprostowania, których autorem jest asystent burmistrza do spraw mediów, Bogdan Lewicki.

Dotyczą następujących artykułów:

  1. "65 tys. miało trafić na konto Z. Springer"  - tu warto sprawdzić, co sądzi na ten temat RIO _-RIO - odprawa
  2.  "Czy Mosinie grozi deficyt operacyjny?"


Również poprzednie dwa numery nadal są oglądane/czytane w Internecie.

Nr 1 - od 18 kwietnia          do 9 listopada  - 5 010 wejść    
Nr 2 - od   1 lipca                 do 9 listopada -  5 205 wejść
Nr 3 - od 17 października   do 9 listopada -  6 979 wejść


Nadesłano 2 zdjęcia na konkurs Gmina Mosina z  przymrużeniem oka.

Przypominamy, że konkurs trwa do 31 listopada.

Czekamy na kolejne zdjęcia.LIST DO REDAKCJI

Witam,

        Duże brawa za artykuł w gazecie ''gmina w oparach''. Właśnie pani naprzeciwko nas pali w piecu plastikami. Mieszkamy na osiedlu nr 4 - ul. Czereśniowa. Przejście naszą ulicą graniczy z cudem, aby nie zachorować i się nie udusić od smrodu palonych śmieci i nie wykrecić nogi na dziurach. Od pół roku dobijamy się, aby urząd wyrównał tę ulicę, ale efekt jest żaden.
       Wracajac do tematu spalania śmieci, które są palone też latem. W okresie upałów, jest niemożliwe posiedzieć na zewnatrz.
Wszelkie zgłoszenia do straży miejskiej kończą się niczym, to jest jakaś niemoc, której nie możemy zrozumieć.
Właśnie ogladaliśmy w poznańskim Teleskopie program ''Zielonym do góry''. Tam straż miejska karze mandatami w wysokosci do 500 zl za palenie plastikami, śmieciami a nawet plytami wiórowymi i laminowanymi.  Dodatkowo wchodzą na posesje i sprawdzają czym wlaściciel pali w piecu i dodatkowo go monitorują poprzez częste kontrole.
 
Dlaczego jest to niemożliwe w Mosinie? Należy przywołać ''do tablicy'' urząd i straż miejską, niech się po prostu wytlumaczą przed społeczeństwem, przecież są opłacani z naszych podatkow.
 
Życzę wszystkiego dobrego dla Pani oraz gazety.

ps. 

W calej Unii Europejskiej jesteśmy jedynyną gminą która taki stan rzeczy toleruje.


Komentarzetubylec
2012-11-10 21:49:25
Żądania ? Czy może prośba udokumentowana :)? Aż dziw bierze , że z punktu kancelaria nie pisała :). Ja w takim razie kieruję do MM prośbę o sprostowanie jednego artykuły, od okładki, przez stronę 1,2,3 aż do końca.
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2012-11-10 16:45:43
Szczerze jestem zawiedziony tym, że tylko dwa sprostowania. Jeden z zastępców burmistrza stwierdził, że w jednym miejscu nie widział tylu kłamstw... Powiem też na miejscu pani burmistrz poważnie zastanowiłbym się nad dalszym zatrudnianiem pana Lewickiego. Nadesłanymi sprostowaniami kompromituje się jako asystent i spec od sprostowań.
Waldek
2012-11-10 13:03:50
Wielka jest siła prasy. Burmistrz ma kłopot bo zasięg Gazety jest powalający. Nie pomoże facebook kapitana ani weteran Bogdan Lewicki. Nie pomoże zamykanie ust radnym przez mojego sołtysa Waligórskiego Waldemara. Królestwo zmierza ku upadkowi. Co się stanie z sierotami po Zofii Springer ? Trzeba pomyśleć o jakimś przytulisku.