CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Odpowiedź zamiast sprostowania

Małgorzata Kaptur: 4.12.2012 r.
Wszystkich, którzy martwili się, że asystent do spraw mediów nie ma co robić, informuję, że byli w błędzie. Wczoraj odebrałam 5 listów poleconych z żądaniem zamieszczenia sprostowania. Wszystkie dotyczą artykułów opublikowanych w ostatnim "Czasie Mosiny".
 

Z przykrością stwierdzam, że zatrudniony w celu pisania m.in. sprostowań Bogdan Lewicki najwidoczniej nie zna prawa prasowego.
Otóż art. 31a ust 3 mówi, że wniosek o sprostowanie można składać w terminie do 21 dni od dnia opublikowania materiału prasowego.

Jak widać z załączonego niżej obrazka publikacja w Internecie miała miejsce 17 pażdziernika, czyli 21 dniowy termin minął już dawno ( 7 listopada)

Treść jednego z nadesłanych pism jest następująca:

         "Małgorzata Kaptur w artykule "Widzisz różnicę?", który ukazał się w 3 numerze "Czasu Mosiny" datowanym na październik 2012 roku, zawarła nieprawdziwą informację.

          Nieprawdą jest, że "W Mosinie jedynym zabezpieczeniem przed hałasem jest ciągle niedokończony wał ziemny o wysokości 2,5 m."

         Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla powiatu poznańskiego stwierdził podczas kontroli, że "Wał ziemny (o wys. 2,6 m) został wykonany zgodnie z projektem".

       Twierdzenie, że jest niedokończony jest nieprawdą. PINB wykonał też pomiary natężenia hałasu. Wynika z nich, że w firmie A. Rohr nie stwierdzono przekroczenia wielkości dopuszczalnych."

 WNIOSEK:

Wał jest dokończony, tylko wygląda, jak niedokończony.

A hałas? Jaki hałas? Hałasu nie ma.


W Komornikach jednak  zastosowano inny projekt i w dodatku wyglada na zrealizowany w 100%.


      

 


Komentarze