CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Puszczykowo komentuje - Słowa, wytrychy i propaganda

Małgorzata Kaptur: 7.12.2012 r.
Przejeżdżamy przez Puszczykowo często, niektórzy nawet codziennie, ale niewiele o nim wiemy. Jak patrzą na mosińskie sprawy nasi sąsiedzi? Warto poznać ich zdanie. Zachęcam do lektury artykułu, który został zamieszczony na stronie stowarzyszenia ZIELONE PUSZCZYKOWO.

                     

 

 


              Prawdopodobnie w związku z próbą odwołania przewodniczącego oraz energiczną działalnością mosińskiej opozycji - rządzące Mosiną stowarzyszenie Nowoczesna Rzeczpospolita Mosińska postanowiło wydać nową gazetę - "Kurier Mosiński". Już w pierwszym numerze mamy do czynienia z propagandą sukcesu na miarę wczesnego Gierka oraz kuriozalnymi artykułami udowodniającymi, że rozwój i nowoczesność to przede wszystkim budowa nowych osiedli i rozbudowa dróg wojewódzkich.
               Przy tym można znaleźć wiele smaczków wydawniczych, np. artykuł pod wiele mówiącym tytułem "Rogalin też musi się rozwijać" podpisał niejaki "Piotr W.", co może wskazywać na opozycyjnego radnego Piotra Wilanowskiego, który znany jest z tego, że walczy z urbanizacją Rogalina, zatem na pewno nie jest entuzjastą pomysłu stawiania kolejnego osiedla 1 km od pałacu. Co kierowało redakcją przy tworzeniu tego tekstu i podpisaniu go inicjałem zamiast nazwiska? Zapewne rozwój, ale raczej nie intelektualny.

więcej


KomentarzeKarol
2012-12-08 09:26:57
Materiał robi wrażenie i to wcale nie największe w części dotyczącj trafnej recenzji "Kuriera Mosińskiego". Warto przeczytać podlinkowane artykyły. Nieświadomość procesów społecznych, gospodarczych, krótkowzroczność i pogoń za doraźnym zyskiem, również tym wyborczym, powoduje, że rozwój, z którym mamy do czynienia w Mosinie nie jest rozwojem zrównoważonym. Duże wrażenie zrobił na mnie artykuł p. Mutha "Wyrodne dziecko suburbanizacji". http://publica.pl/teksty/wyrodne-dziecko-suburbanizacji/2
"Zofia S."
2012-12-07 23:34:41
Mam na imię Zosia i Kurier Mosiński bardzo lubię. Wszystkich piszącyh w Kurierze też lubię, a najbardziej lubię Red. Czasu Mosiny nie czytam, bo nie lubię.
the naturat
2012-12-07 17:50:03
sznurek http://www.zielone-puszczykowo.blogspot.com/2012/11/sowa-wytrychy-i-propaganda.html Proszę, proszę , jeden numer i już rzesze zwolenników :) Chylę, czoła.
the naturat
2012-12-07 17:44:02
No jak co ? Kurier mu się podoba.
Ferdynandzie
2012-12-07 16:28:18
Ciekawe, czy Twój wpis nie powstał na zamówienie kogoś z Mosiny, kogoś kiepsko nowoczesnego. Do czego mają prowadzić takie wpisy? Napisz, co Ci się podoba w Kurierze i dlaczego, to będziemy dyskutować.
Ferdynand Kiepski
2012-12-07 16:13:53
Ciekawe czy ten artykuł nie powstał na zamówienie kogoś z Mosiny?Wcale bym się nie zdziwił.Są na świecie rzeczy o których się fizjologom nie śniło