CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Budżet na rok 2013 uchwalony

Małgorzata Kaptur: 28.12.2012 r.
Uchwalenie budżetu poprzedzały wystąpienia przewodniczących klubów. Małgorzata Twardowska (PG) i Jan Marciniak (KS) wzywali burmistrza do oszczędzania na wydatkach bieżących, zaproponowali też szereg poprawek. Wygospodarowane w ten sposób kwoty mieli zamiar przeznaczyć na rozbudowę szkoły przy ulicy Krasickiego i utwardzanie dróg. Żadna z  poprawek opozycji jednak nie przeszła.

     Poprawki KS do budżetu na 2013 r.

5 głosów KS (radny M. Jabłoński był nieobecny) 2 głosy PG i głos jedynego niezależnego radnego Rady Miejskiej, Tomasza Żaka, który jak wskazywały dzisiejsze głosowania również szukał oszczędności w budżecie, nie wystarczyły, ponieważ dwa kluby proburmistrzowskie - NRM i nowo powstały Klub Niezrzeszonych Radnych Mosiny ( 8+3) głosowały zgodnym chórem - odrzucając wszystkie propozycje opozycji.

Jak łatwo się domyślić wyżej wymienione kluby pozytywnie oceniły projekt budżetu, jednak widać i u nich nie wzbudził on wielkiego zachwytu, bo przewodnicząca Maria Krause i Waldemar Wiązek byli bardzo oszczędni w słowach.

Brak pochwał od swoich i duża dawka krytyki od przeciwników spowodowały wybuch niezadowolenia burmistrza. Dostało się więc jak zwykle radnemu Janowi Marciniakowi. Nasz przewodniczący nie pozostał dłużny i czas jakiś trwał pojedynek na słowa.
Wywołał on zgorszenie u radnej Marii Krause. Ostra reprymenda pod adresem naszego przewodniczącego zgasiła ostatecznie świateczny nastrój.
Nie pomogło światło świec i zapach świerkowych gałązek wyczarowany troskliwą ręką radnych Aleksandry Miedziarek-Rogal i Wiesławy Mani.

Mam nadzieję, że dzień dzisiejszy skłoni wszystkich bez wyjątku do refleksji, które przełożą się na lepszą współpracę w radzie w 2013 roku.

c.d.n.


Komentarzethe naturat
2013-02-13 22:40:08
Rozwiń , bo póki co to typowy springeryzm. Błoto 100 % , logiczna argumentacja 0%. Rozumiem, że wolontariat w Twoim świecie , to również populizm?
Jan
2013-02-13 20:17:58
Czytałem propzycje poprawek i wiem, że tylko populiści, przegrani i durnie mogą proponować coś takiego. Wstyd. Na szczęście mieszkańcy Mosiny są rozsądni i "Marciniakowszczyzna" nie przejdzie.
Zygmunt
2013-01-06 22:54:46
Z tą inteligencją Pani za przeproszeniem Mani byłbym ostrożny. Wzorowy szpieg-żołnierz.
Małgorzata Kaptur
2012-12-30 15:19:12
W projekcie przedłożonym radnym nie było ani złotówki na rozbudowę budynku na Krasickiego. Był to główny powód, dla którego komisja edukacji negatywnie zaopiniowała projekt budżetu. Ostatecznie w wyniku wniosku komisji budżetu przesunięto środki z modernizacji Placu 20 Października w wysokości 1 100 000 na rozbudowę szkoły. 100 tys z wydatków bieżących na prowadzenie urzędu w ramach autopoprawki na ten cel przeznaczył burmistrz. Gdyby rada przyjęła nasze poprawki byłaby jeszcze kwota 1.642.000 czyli byłoby łącznie blisko 3 mln i można by zrealizować połowę inwestycji w 2013 r. a dokończyć w 2014. Jak się okazało po przedstawieniu kosztorysu inwestorskiego potrzeba na rozbudowę szkoły łącznie z salą gimnastyczną 6 mln zł, a nie 16 mln jak informowała na komisji budżetu i finansów burmistrz. Osobiście bardzo żałuję, że wydłuży się czas realizacji tego zadania, ponieważ jak wszyscy wiemy sytuacja lokalowa tej szkoły jest bardzo trudna (pełne dwie zmiany i 1 klasa w przedszkolu).
tubylec
2012-12-30 13:19:47
Znakomita wiadomość, że nie ma ani zlotówki na rozbudowę szkoły przy ul. Krasickiego. W końcu na królewskim, olszynce, miodowym, słonecznym i planowanym os. Morena nikt mieszkał nie będzie. A, że ciasno ? Gdzie tam ciasno, przeniesie się przedszkolaków do kościoła w Krośnie, w budynku przedszkola upchnie się ze 3 klasy i git. Jedziemy dalej. Niech w końcu jeden baran z drugim ( przepraszam te piękne zwierzaki ) pojmie, że szkoła to także zdrowie i wychowanie fizyczne, że zdrowy uczeń = zdrowe społeczeństwa = nadwyżka kasy w budżecie. Całe szczęście, że w tej szkole jest grupa "fanatyków" która szarpie na własnych plecach dodatkowe zajęcia sportowe dla dzieci i kształtuje ich charakter. Na koniec zapytam, rozumiem, że w obliczu braku kasy ostro przycięto nakłady na administrację ?
Mały budżetowy
2012-12-30 12:53:03
Przygnębiają mnie te metody działania naszych władz. Bo nawet ja przy swoim malutkim budżecie rodzinnym siadam z żoną i zastanawiamy się nad planami dotyczącymi wydatków. Wudaje się dla mądrego :co dwie głowy to nie jedna. Powiedziałbym co 11 głów to nie jedna. To infantylizm i głupota nie korzystać z doswidczenia i przemyśleń drugiego człowieka. Czy naprzykład wyglądająca na inteligentną Pani Mania sama planuje budżet rodzinny. To wszystko ty tylko ,,gierki" nawet nie polityczne.
Waldek
2012-12-29 10:19:56
Maria Krause zgorszona, dobre , dobre, ha,ha,ha,ha