CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Odwracanie kota ogonem - o dowozach raz jeszcze

Małgorzata Kaptur: 27.01.2013 r.
Prowokacja, próba zdyskredytowania i ośmieszenia działań - zastępca burmistrza Waldemar Krzyżanowski przeprasza mieszkańców za... opozycję i zapewnia, że prawdziwe informacje można znaleźć tylko na: www.mosina.pl   i na jego fejsbukowym profilu.Dzisiaj kończą się ferie. W czasie ich trwania wiele czasu i energii poświęciliśmy dowozom.
Zaczęlo się od zdawkowych komunikatów umieszczonych na stronie Zespołu Szkół w Mosinie i na przystanku - wynikało z nich, że po feriach dowozy zostaną wstrzymane.


Odbyły się dwa posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, na których temat ten zajmował wiele miejsca.

  • 14.01. zakomunikowano, że dowozów do Nowego Krosna nie będzie.
  • 22.01 - p. Kasprzyk poinformowała, że pojedzie tyle dzieci ile zmieści się do autobusu wiozącego dzieci z Żabinka.

25.01.2013 - na stronie gminy pojawił się komunikat -> patrz poniżej. Nie był podpisany przez nikogo osobiście, ale zaczynał się Urząd Miejski informuje...

Przytoczyłam go na stronie w dosłownym brzmieniu.

 

Nie będę ukrywać, że zaskoczyło mnie to, co napisał zastępca burmistrza Waldemar Krzyżanowski na swoim profilu FB:


Czy ktoś może mi wytłumaczyć o jakiej prowokacji pisze W. Krzyżanowski?

 


KomentarzeBlazej
2013-01-28 17:51:12
Panie Krzyzanowski - ogórek ma większa IQ niż pan !! ;-(( przecież tego Bareja Stanisław by nie wymyślił !!!
tubylec
2013-01-28 17:33:00
No i wyszło szydło z worka, jest Pan Panie Waldku najzwyklejszym kłamcą. A miało być tak pięknie. Rozumiem, że żelazny elektorat władzy traktuje Pan jak ( przepraszam za formę ) idiotów, którzy nabiorą się na taki tani chwyt. HONOR ... Zinterpretował Pan już słowo prowokacja - jako działanie poparte twardymi dowodami ( pismo i wpisy w dzienniczkach ) użyte przez opozycję jako atak na władzę. Będzie Pan uprzejmy teraz zdefiniować słowo Honor ?
Blazej
2013-01-28 17:22:43
Cd : w takim razie kierownik oświaty jest w opozycji !!!!!!! Przecież jej " kłamstwa" zostały z tego wypowiedziane na komisji oświaty !!! No i jak tu sie zwracać do urzędu po informacje prawdziwe skoro urzędnik kłamie Dwa oblicza pani Kasprzyk - Mata Hari normalnie
Blazej
2013-01-28 17:20:20
No jak to ??? Pani Malgosiu - pAN bURMISTRZ kRZYZANOWSKI sprawie sie przyjrzał i wyjaśnił ;-)) A Pani kopie kruszy ;-)) Taki mały Goebels z niego , przyzna mi Pani racje ? Pozdrawiam
mama
2013-01-28 16:24:05
Uczestniczyłam w obydwóch spotkaniach. Nigdy by mi nie przyszło iść do urzędu, gdybym nie zobaczyła w jaki sposób została przekazana informacja o wstrzymaniu dowozów. Władza nas zlekceważyła. Na posiedzeniu urzędniczka nie miała wiedzy i kręciła. Wiceburmistrz udawał, że o niczym nie wie, albo po prostu nie wiedział. Ale na spotkaniu był i teraz wszystko przekręca. Tym wpisem na facebooku jestem zbulwersowana. Jak tak można kłamać! Uważam, że nam rodzicom należy się słowo przepraszam. Dziękuję całej komisji, że zgodnie złożyła wniosek w naszej sprawie. Kiedyś przy innej okazji rozmawiałam z panem Krzyżanowskim. Był grzeczny i ujmujący. Tym wpisem pokazał się z całkiem innej strony. Manipulacja jest po stronie urzędu.
oficjalnie do burmistrza
2013-01-28 12:06:55
Pani zastępca przekroczył granicę bezczelności. Kto przeprosi za "kłamstwa i manipulacje opozycji". Arogancja i buta władzy sięga szczytów. Zamiast zwykłego przepraszam za zamieszanie Pani zastępca obwinia sie tych, którzy zabiegali o bezpieczeństwo dzieci. My wstydzimy się za taką władzę. Czy chociaz raz winny urzędnik potrafi przyznać sie do błędu?
rodzic z Nowego Krosna
2013-01-28 11:43:43
Dziękujemy serdecznie tym, którzy wspierali nas w walce o bezpieczeństwo naszych dzieci. Kosztowało nas to dwa dni batalii jaką musieliśmy stoczyć w urzędzie miasta i gminy .Dzięki temu, my rodzice możemy teraz spokojnie iść do pracy , nie martwiąc się tym, czy nasze pociechy dotarły bezpiecznie do szkoły. Tylko my wiemy ile nerwów kosztowało nas bezduszne interpretowanie przepisów (przepisów, które jak się okazuje, każdy może interpretować inaczej). Dziękujemy jeszcze raz , rodzice i dzieci z osiedla Nowe Krosno
;)
2013-01-27 22:51:18
Opozycja nie musi pana ośmieszać, wystarczająco dobrze radzi sobie z tym pan sam, panie Krzyżanowski.
Waldek
2013-01-27 22:33:07
A może Pan Waldemar chce w Mosinie wprowadzić stan wojenny i dlatego prowokuje. Jestem ciekaw gdzie internuje opozycję ? Może umieści ich w ruinach Barwy ?
igrek
2013-01-27 22:11:57
Przypomnijcie sobie jak było ze spalarnią opon. Kiedy sprawa się "rypła" burmistrz osiadczyła, ze popiera protest mieszkańców. Teraz kiedy sami nabroili, bo zrobili niepotrzebny zamęt, znów są z ludem. Autobusy bez zmian - tylko nie wiadomo o co tak właściwie chodzi tej opozycji. Grubymi nićmi szyte to wszystko. Tupet tego pana powyżej przeciętnej.
tubylec
2013-01-27 21:56:48
Z logiki lufa. Panie WK, jeśli podajecie na stronie UM , że dowozy pozostają bez zmian, to sami przyznajecie się , że coś było na rzeczy :). Rozumiem samozachwyt, ale nie róbcie z ludzi( rodziców ) idiotów, wiedzą co czytali, wiedzą o czym z Panem i kier. ref. oświaty rozmawiali.
Wierny
2013-01-27 21:52:21
Walduś! Tak trzymaj. Nic się nie przejmuj. Jesteśmy z Tobą. Teraz zapal papieroska i zdementuj wszystkie kłamstwa jakie zawarte są w najnowszym "Czasie Mosiny". Zacznij od "Gawęd kulinarnych"
taboret
2013-01-27 21:34:01
To skandaliczna drwina z rodziców tych dzieci.W tej sytuacji powinien być wysłany list otwarty do wszystkich mediów lokalnych łącznie z burmistrzem i wojewodą takie zachowanie. Tejj sprawy nie można pozostawić własnemu losowi.
tubylec
2013-01-27 21:30:49
Ja rozumiem, że kartka podpisana przez cwaniacko wytypowaną p. kierownik świetlicy to też prowokacja. Pochodzę z rodziny o bogatych tradycjach, duża część mojej rodziny zginęła w czasie wojny ( jeden z moich wujów ) w Żabikowie . W czasach komuny dziadek i rodzice uczyli mnie prawdziwej historii odmiennej od tej w szkole. Zawsze doceniałem wkład polskich żołnierzy w moją dzisiejszą wolność. Zawsze też ceniłem nad wszystko ich honor, niestety Pan Panie Waldemarze Krzyżanowski dziwnie pojmuje honor a jest był Pan o ile mi wiadomo zawodowym żołnierzem. Niech Pan ma odwagę nie kłamać. O informacji o wstrzymaniu dowozów rozumiem Pan nie widział ? Zeszmacił Pan w rok znaczenie munduru w gminie ( najpierw farsą i atakiem na kobietę pełniącą funkcję dyrektora szkoły, zaiste postawa godna oficera , dalej notorycznymi odpowiedziami: nie wiem, sprawdzę , teraz tym idiotycznym wpisem pomawiającym opozycję ). Rozumie Pan znaczenie słowa prowokacja ? No chyba, że ręka rękę myje , kruk krukowi oka nie wykole , to rozumiem, za 10 tys. jest Pan gotów zapomnieć o honorze, kręgosłupie moralnym i prawdzie. Dodam na koniec Panie honorowy , że materiały o których Pan mówi nie są anonimowe, czego powiedzieć nie można o artykułach w Waszej Trybunie . pozdrawiam Niech mi Pan łaskawie wytłumaczy, dzieci również uczę honoru i odwołuję do historii , odwagi, poświęcenia, jak mam im teraz wytłumaczyć , że źle przez lata definiowałem im te pojęcia ?
uprzejmie informuję, ze
2013-01-27 21:03:33
Kłamstwa opozycji to nie tylko dowozy. To też nienależna odprawa dla burmistrza Z. Springer, to spalarnia opon w środku miasta, to przegrana Z. Springer z Ł. Kasprowiczem. To wszystko wymyślone historie przez opozycję. Ludzie czytajcie tylko, co pisze zastępca burmistrza Krzyżanowski. To jedyna słuszna linia, za którą płacimy zastępcy burmistrza ponad 10 tys. zł miesięcznie.