CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Sukces mieszkańców - teren nad Wartą nie zostanie sprzedany

Małgorzata Kaptur: 2.02.2013 r.
Mosińscy wędkarze i mieszkańcy gminy zamanifestowali swój sprzeciw w sprawie sprzedaży gminnej działki nad Wartą. W ciągu 6 godzin zebrano 900 podpisów. Burmistrz oświadczyła, że w poniedziałek oficjalnie poinformuje o odstąpieniu od przetargu.
Wędkarze nie dowierzają i  kontynuują zbieranie podpisów.


                                                                                         Prezes Koła PZW Mosina Miasto I.Andrzejewski

Mimo odwołania przetargu wyznaczonego na 8 lutego 2013 r. akcja zbierania podpisów będzie kontynuowana.
Mieszkańcy gminy Mosina nie mają gwarancji, że za miesiąc czy dwa nie zostanie ogłoszony kolejny przetarg, chcą też, by ze Studium został wykreślony zapis dopuszczający na tym terenie powstanie pola golfowego.
Chcemy mieć pewność, że ten cenny obszar pozostanie w stanie niezmienionym dla naszych dzieci i wnuków.
Oczekujemy, że głoszone przez panią burmistrz hasło MOSINA MADE IN GREEN nie pozostanie tylko w sferze pobożnych życzeń i nasi mieszkańcy a także turyści będą mogli na tym terenie łowić ryby, obserwować ptaki, spacerować i odpoczywać w kontakcie z naturą.
 

Co powiedziała burmistrz, Zofia Springer w rozmowie telefonicznej z dziennikarzami telewizji?

Dla wędkarzy wyznaczyliśmy geodezyjnie drogę dojazdową i ogromną działkę, na której będzie parking i będą mogli podejmować też jakieś działania rekreacyjno-wypoczynkowe.

Podjęłam decyzję, że wycofamy się z przetargu, teren nie będzie sprzedawany, ale nikt się tym już nie interesował.
Podejrzewam, że protest już był wcześniej przygotowany.

Oficjalna decyzja o ogłoszeniu przetargu ma zostać ogłoszona w poniedziałek, ponieważ urzędnicy chcieli poczekać, aż wpłyną wszystkie oferty, by mieć ewentualne rozeznanie za ile ewentualnie można by działkę sprzedać.Łęgi nadwarciańskie - fot. Natalia Rosiak


KomentarzeTubylec
2013-02-04 14:21:06
Zawsze wzorem przew. WW , można zabić i zjeść :)
taboret
2013-02-04 13:34:38
@ Babcia :::To byłoby bardzo nieodpowiedzialne zachowanie Dziwię się bo z racji wieku powinnaś wiedzieć że o ile jest jakiś problem to należy go rozwiązać rozmową przytaczając argumenty a ślina na pewno argumentem nie jest.Pozdrawiam:)
Babcia
2013-02-04 13:01:42
Wymieńcie z nazwiska tego ŁOTRA bo nie wiem ja i inni o kogo chodzi. Mogę przecież przez pomyłkę napluć w twarz innemu łotrowi z mamy ich przecież aż 11..
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2013-02-04 11:18:39
Chodziło o radnego RR ps. Ryba:)
The naturat
2013-02-04 11:02:46
Mowa o Panu SJF?
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2013-02-04 10:57:27
Podszedłem do strażnika Teksasu, namawiając go do podpisania protestu: A co mnie to... usłyszałem z jego strony.
Małgorzata Kaptur
2013-02-04 09:28:48
Mimo zapowiedzi w sobotnim Teleskopie póki co nie ukazała się na stronie gminy oficjalna informacja o odstąpieniu burmistrza od przetargu.
to już rutyna
2013-02-03 23:59:33
Spojrzy w oczy bez problemu. Nie pierwsze to kłamstwo. Poprzednie kłamstwa uszły płazem. A teraz?
Ireneusz Andrzejewski
2013-02-03 23:31:48
Właśnie przez internetowy przekaz ze strony teleskop Poznań miałem okazję obejrzeć całe nagranie. Pani Burmistrz wypowiedź Pani to jedno wielkie KŁAMSTWO. A tak nawiasem mówiąc skoro podjęła Pani decyzję o odstąpieniu od przetargu i wiedząc że ta sprawa leży nam na sercu jako priorytet oraz wiedząc że akcja protestacyjna trwa w sobotę od godz 8,oo nikt z magistratu nie przybył o godz 12,30 jak przyjechała telewizja aby oficjalnie poinformować nas o podjętych krokach. O przyjeździe telewizji też informowałem przez megafon. Przecież Pani mieszka na rzut kamieniem od targowiska góra 3-4 minuty drogi. Pani zwolennik i Radny Rady Miejskiej przewodniczący Komisji Ładu i Porządku przy Radzie zarządza targowiskiem. Powiem więcej przejeżdżał obok nas, osobiście go widziałem. Nikt do nas nie podszedł CO PANI NA TO. Proszę niech Pani nie pogrąża się w kłamstwie. Zarówno Pani jak i Pani zastępca macie Państwo telefon do mnie, nie raz żeśmy rozmawiali a tym razem ECHO. Odnośnie przygotowania akcji - została omówiona na posiedzeniu naszego Zarządu koła w piątek 01,02,2013r o godz 19,oo do tej pory żadna informacja o decyzji odstąpienia od przetargu nie była nigdzie opublikowana i do nas nie dotarła a ja do godz 3 w nocy przygotowywałem materiały, tablice. Może mówiąc że protest był wcześniej przygotowany ma Pani na myśli jej profesjonalizm. Przecież nie raz bywała Pani u nas na konkursach i widziała Pani profesjonalizm z jakim przygotowujemy imprezy. Po prostu takiego obrotu sprawy się Pani nie spodziewała. Zastanawia mnie jak Pani nam osobom które spotkały się o godz 19,oo w piątek spojrzy w oczy opowiadają na antenie TVP taką nieprawdę.
Waldek
2013-02-03 22:24:06
Co za Gmina ? Mieszkańcy walczą o swoje nie mając wsparcia Burmistrza i popierających go radnych. Paranoja płacę Burmistrzowi za to aby dbał o dobro gminy a ja sam muszę walczyć o swoje.W każdej normalnej demokracji taka rzecz jest nie do pomyślenia i kończy się wywaleniem z Urzędu. Mosina zbiera podpisy które nie osłabiają Burmistrza. Co mi możecie zrobić ? NIC !
PABLO
2013-02-03 21:46:16
Panie Irku ,,Dzięki Składamy Dzięki" Jest Pan wielki jak by powiedzieć ,,DAWID POWSTRZYMAŁ GOLIATA" BRAWKO!!!
Ireneusz Andrzejewski
2013-02-03 21:33:13
Przed chwilą otrzymałem telefon z zapytaniem z jednych z punktów gdzie są zbierane podpisy - CZY MŁODZIEŻ NIEPEŁNO LETNIA MOŻE WPISYWAĆ SIĘ NA LISTY -- OŚWIADCZAM WSZECH I WOBEC TAK - TAK niech tylko w rubryce pesel wpisze młody człowiek ile ma lat. Ten wpis w razie liczenia głosów nie będzie się liczył ale niech Pani Burmistrz WIE że również Ci młodzi ludzie już domagają się - ,,NIECH PANI NIE ODBIERA NAM TYCH UROKLIWYCH TERENÓW GDZIE MOGĘ BEZPIECZNIE POD OKIEM RODZICA WĘDKOWAĆ" -- mam tu na myśli te oczka wodne które też poszły by pod młotek wraz z tym terenem.
Ireneusz Andrzejewski
2013-02-03 21:19:26
Do rolnik z gminy Mosina. Ma Pan rację, niestety do takich zadrażnień między rolnikami a wędkarzami czy turystami dochodzi. Sam jako Prezes wielokrotnie zwracam uwagę i apeluję aby tak nie robili czy wędkarze czy turyści. Niemniej jednak od czterech lat jak tylko zostałem Prezesem Koła bezskutecznie prosiliśmy Panią Burmistrz o pomoc w tym zakresie aby wyznaczyć konkretnie drogi dojazdowe nad wody z uwzględnieniem ekwiwalentu czy obniżeniu opłat za dzierżawy tych gruntów przeznaczonych na drogi jak i parkingi nad wodą. Oczywiście na dzień dzisiejszy takie przypadki potępiam i wszystkich rolników przepraszam. Miejmy nadzieję że po takim nagłośnieniu sprawy gruntów nad Wartą oraz właśnie takim wpisom jak Pana, Pani Burmistrz zrozumie wagę naszego wspólnego społecznego problemu. Tylko wspólne działanie nas wszystkich ale wszystkich pomoże w rozwiązaniu nawarstwiających się problemów i wynikających z tego nieporozumień między rolnikami, wędkarzami i innymi turystami. JESZCZE RAZ WSZYSTKICH ROLNIKÓW ZA TAKI STAN RZECZY JA PREZES KOŁA PZW PRZEPRASZAM
Za ciosem!
2013-02-03 21:01:22
Skoro się udało to może teraz manifestacja w związku z aferą z "łącznikiem ekologicznym" w Czapurach a następnie spróbować wywalić blondynę na zbity r...?
Ireneusz Andrzejewski
2013-02-03 20:56:45
Punkty gdzie jutro są dostępne listy: --Sklep spożywczy TARGOWISKO P Górecki --Sklep sportowo-wędkarski RELAKS koło Domu Kultury i Banku --Kwiaciarnia na RYNKU PL 20 Października koło sklepu LIMARO --Sklep malarsko-wędkarski pawilon GS UL. Śremska --Sklep art metalowych koło POLICJI
rolnik z gminy Mosina
2013-02-03 20:56:02
"Alina Kocham wędkarzy. To mądrzy ludzie." Niestety nie mogę się zgodzić z tą opinią - coraz częściej w naszej gminie aby dojechać do stawów czy innych wód bezpardonowo niszczą rolnikom zasiewy jeżdżąc po polach zamiast drogami...
Podpisy
2013-02-03 18:40:16
Jak tam akcja zbierania podpisów? Czy jutro jeszcze będą gdzieś dostępne listy, bo nie było mnie w weekend w Mosinie?
taboret
2013-02-03 15:05:01
Moim zdaniem istotą problemu jest zbyt pobieżna analiza STUDIUM podczas jego uchwalania.Rację ma podatnik który dobrze zauważa pod kogo to Studium zostało napisane.Trzeba zdać sobie sprawę iż choć Studium nie jest aktem prawa miejscowego(takie są argumenty odrzucające wszelkie uwagi)to jednak przy uchwalaniu MPZP jest determinatorem tegoż oraz daje "argumenty"p. burmistrz w takim podejmowaniu decyzji jak w tej sprawie.Należy zrobić wszystko aby obecne Studium zmienić a przyszłe dobrze analizować w przewidujący sposób wykluczający takie sytuacje.Pozdrawiam:)
Ireneusz Andrzejewski
2013-02-03 10:54:05
Nadal trwa akcja zbierania podpisów, nasze stoisko jest na RYNKU MOSINA do godz 13,oo. Listy uzupełnione są zapisem o usunięcie tego terenu ze STRATEGICZNEGO STUDIUM ROZWOJU GMINY z przeznaczeniem na pole golfowe. Zapraszamy więc wszystkich do składania swych podpisów pod powyższą sprawą.
Alina
2013-02-03 09:47:34
Kocham wędkarzy. To mądrzy ludzie.
podatnik
2013-02-03 09:42:38
Zapisy w studium dotyczące tego terenu, to było przygotowanie do transakcji sprzedaży konkretnej osobie. Na pole golfowe nie ma zapotrzebowania społecznego. Pole golfowe to pomysł na prywatny interes i ściśle strzeżone miejsce bez dostępu intruzów. Dlatego tak ważne jest zadbanie o ZMIANĘ STUDIUM. Po raz kolejny okazało się, że Z. Springer nie jest burmistrzem obrony przyrody i naszych interesów. Jest burmistrzem przekrętów i burmistrzem pozbywającym się bezrozumnie pięknych terenów, burmistrzem do którego w żadnym razie nie można mieć zaufania, burmistrzem bez strategii i myślenia o nas. Byle było na etaty, PR i reklamę swojej osoby, byle był zadowolony nowy właściciel Sowińca i deweloper z przeszłością kryminalną.
the naturat
2013-02-03 08:32:41
Panu Irkowi Andrzejewskiemu dziękuję ( pewnie w imieniu wielu mieszkańców ) i gratuluję wyniku. Oczywiście podpisałem się :). Informacja rozeszła się pocztą pantoflową , przy pomocy strony www.czasmosiny.pl oraz www.mosina.blox.pl. Mam do Pana gorącą prośbę, w tej sytuacji mieszkańcy stanęli za wędkarzami murem, kiedy przyjdzie pora pamiętajcie o Nas i razem pogonimy tego szkodnika. pozdrawiam
Waldek
2013-02-03 06:53:56
Myślę że na fali tego wzburzenia, mosińskie pospolite ruszenie mogłoby - poprzez kontynuację protestu -= doprowadzić do ustąpienia Burmistrza poprzez jego rezygnację z funkcji. Czy to nierealne ? Kto z nas chciałby kierować Gminą mając tak wielu obywateli przeciw ? Mosiniacy ! jesteście o krok od pozbycia się niechcianej władzy i to w bardzo szybkim tempie ! Niemożliwe ? A ilu to o wiele znaczniejszych przywódców w ten sposób ustępowało ? Należało by też zaapelować o rezygnację z manadatu z radnych którzy wspierają Panią Burmistrz. Dla nich jest to już koniec !
Ireeneusz Andrzejewski
2013-02-03 05:05:07
Jest dość późna pora a może dla niektórych wczesna niemniej jednak pozwoliłem sobie na zapoznanie się z komentarzami umieszczonymi na stronie. Powiem krótko nie oglądałem teleskopu z racji braku dostępu niemniej jednak z relacji kolegów oraz z wypowiedzi na stronie wnioskuję że to co zaprezentowała Pani Burmistrz w swej wypowiedzi zakrawa w mym odczuciu na ocenę delikatnie mówiąc wręcz politycznego wybiegu i odwrócenia kota ogonem. Pani Burmistrz ja jako człowiek nie związany z żadnym ugrupowaniem pytam się Pani: DLACZEGO PANI NA POSIEDZENIU RADY NIE OZNAJMIŁA NAM IŻ TAKA DECYZJA RZEKOMO JEST PODJĘTA PRZEZ PANIĄ - ja skromna osoba odpowiem czekała Pani na bieg wydarzeń jako obserwator, nie spodziewała się Pani nie wiem dlaczego że wędkarze plus turyści , fotograficy, działkowcy to taka siła. Nawet wiem dlaczego - zwodziła nas Pani obietnicami jak zwykłych pachołków iż działa Pani w naszej sprawie i nic więcej. A tymczasem my nie jesteśmy tymi wędkarzami z epoki minionej, jesteśmy o niebo bardziej doświadczonym społeczeństwem które Pani zawierzyło. Pomyliliśmy się i umiemy się do tego przyznać, ale tego już dość - koniec obietnic teraz będziemy ŻĄDAĆ KONKRETÓW. Odnośnie dostępu do wód ogólnodostępnych to Pani OBOWIĄZEK wynikający z ustawy Prawo Wodne a odpowiedź na wniosek Pana Falbierskiego jak i Pani Twardowskiej oraz innych Radnych o wstrzymaniu procedury przetargowej na ostatniej sesji Rady Miejskiej w której osobiście uczestniczyłem świadczy o tym iż osoba ta w ogóle nie zna treści Ustawy Prawo Wodne - wstyd aby taka osoba udzielała Radnym odpowiedzi w tej kwestii. Moja wiedza jako społecznika jest o niebo większa niż Pani urzędnika - TO ŚWIADCZY JEDYNIE O POZIOMIE WIEDZY ZAWODOWEJ OSÓB PIASTUJĄCYCH URZĘDNICZE STANOWISKA W NASZYM MAGISTRACIE. Byłem wręcz zaszokowany odpowiedzią na wniosek Radnych. Ponad to przyjmę Pani tłumaczenie po przedstawieniu odpowiednich argumentów które przedstawił wcześniej Pan Radny Marciniak. Niech Pani w sposób rzetelny oraz godny polityka udowodni nam że te argumenty to nieprawda. Dziś me przekonanie brzmi - Pani wypowiedź na łamach programu telewizyjnego to jedne wielkie kłamstwo, wręcz po raz kolejny treść Pani wypowiedzi mnie jako Prezesa Koła PZW zamurowało w osłupienie, niewiarygodne jest jak można będąc na takim stanowisku jak i zajmując tak zaszczytne miejsce Burmistrza naszej Gminy, tak manipulować wypowiedzią. To już koniec gdyż fakty sprzeczne które działają na Pani niekorzyść mógł bym jeszcze przytaczać dalej ale z grzeczności nie będę tego robił. Pozostawię je do wykorzystania w dalszym biegu całej sprawy, gdyż nic bardziej mylnego TO NIE KONIEC. Zbieramy podpisy dalej aby nie odciąć HYDRZE rękę ale aby HYDRA się już nie odrodziła w urzędniczych zamysłach na WIEKI WIEKÓW AMEN.
nowa mieszkanka
2013-02-03 00:29:17
Wprowadziłam się do Zielonej Gminy tak mnie zapewniano w Urzędzie Miasta. Teraz jestem przerażona co tu sie dzieje. Pani burmistrz zachowuje sie jak przywódca mafii. Tak być nie może. Ta pani powinna odejść. Ja na jej miejscu wstydziłabym sie pokazać na ulicy. Ponieważ jestem nowa proszę o wymienienie z nazwiska wszystkich radnych stojących po stronie burmistrza. Chcemy ich poznać żeby przypadkiem nie oddać na nich głosu w wyborach i przypadkiem nie podać im reki.
~o
2013-02-03 00:06:44
A teraz należałoby konsekwentnie doprowadzić do referendum o odwołanie burmistrza ze stanowiska. Pani burmistrz pozwala sobie na takie sprawowanie urzędu przede wszystkim dlatego, że większość lokalnej społeczności jest bierna i obojętna na sposób zarządzania gminą. I właśnie przez brak sprzeciwu na działania przeciwko interesowi gminy, pani burmistrz pozwala sobie na coraz większe zuchwalstwa. Nic po takim włodarzu, po którym zostaje smród dziwnych spraw i dosłownie - ubóstwo.
Orwell
2013-02-02 23:54:47
Czy Springer była w tej uroczej krainie? Nie sądzę. Może oglądała ją jedynie z drogi Mosina-Krajkowo. Taką perełkę chciała sprzedać. Wstyd i hańba. A co do jej postawy, jak na tronie usiadła i wypowiedzi w Teleskopie - jedna konstatacja: kłamała, kłamie i kłamać będzie. Oby jak najszybciej zeszła z fotela. Może przestanie kłamać.
Małgorzata Kaptur
2013-02-02 23:31:48
Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć z zakola Warty nadesłanych przez jednego z mieszkańców protestującego przeciw sprzedaży terenu w zakolu Warty.
Jan Marciniak
2013-02-02 23:29:16
Oglądałem i słuchałem. Relacja z Targowiska była dość długa(jak na Teleskop). Wypowiadał się prezes wędkarzy Ireneusz Andrzejewski, jego kolega i dwaj radni Piotr Wilanowski i ja. To co usłyszałem z ust Burmistrz było zaskakujące. Po pierwsze, stwierdziła, że podjęła już wcześniej decyzję o odwołaniu przetargu. Pytam się kiedy, bo podczas środowej sesji Rady, choć sprawa była poruszana, żadne deklaracje z ust Burmistrza nie padły. Podczas sesji prezes Andrzejewski poinformował oficjalnie, donośnym głosem, ,że od czwartku 31.01 zbierać będą podpisy. Burmistrz nie zareagowała. Po drugie, wędkarze organizowali się od czwartku. Informowali o tym oni, my na naszej stronie czasmosiny.pl i Łukasz informował na blogu. O odwołaniu przetargu nic nie usłyszeliśmy. Po trzecie, dzisiaj na Targowisku przeprowadzała z nami wywiad pani E. Bylczyńska - redaktor naczelny Gazety Mosińsko-Puszczykowskiej i nic o zamiarach Burmistrza nie wiedział, a jest w dobrych relacjach z Burmistrzem. Po czwarte, jeśli Burmistrz podjęła decyzję, to dlaczego na Targowisko nie przyszła osoba wydelegowana przez Burmistrza i nie oznajmiła nam tego. Po piąte, odwołanie przetargu następuje tą samą drogą, co ogłoszenie - przez Zarządzenie Burmistrza. Takiego Zarządzenia nie ma do chwili obecnej. Po szóste, Burmistrz powiedziała, że oficjalnie ogłosi (jak dobrze dosłyszałem) we wtorek chcąc zapoznać się z ofertami. Myślę, że się przejęzyczyła. Chciała chyba powiedzieć, że chce zorientować się kto wpłacił vadium (termin upływa w poniedziałek 4.02), bo sam przetarg miał być ustny. To małostkowe z jej strony. Tak się nie postępuje. Jeżeli decyzja zapadła powiedzmy wczoraj, to Zarządzenie wydać należało wczoraj. Zainteresowani nie wpłacając vadium, nie ujawniliby się.
brak słów
2013-02-02 23:20:59
Oj, coś nam się burmistrz zaplątała, zakręciła...
do M.K.
2013-02-02 23:07:20
Wypowiedzi Z. Springer można nazwać dyplomatycznie swoistą łamigłówką. Można też nazwać dosadnie stekiem kłamstw. Pamiętamy wypowiedzi Z. Springer o spalarni, o łące dla FH, o odprawie emerytalnej. Tamte wypowiedzi też były swoistymi łamigłówkami.
podatnik
2013-02-02 22:43:45
Podziękowanie dla radnych, wędkarzy i wszystkich, którym leży na sercu dobro naszej gminy. Spalarnia i teraz obrona terenów zielonych pokazuje, jaką mamy siłę jako społeczność. To nasza mała ojczyzna i nie możemy się zgadzać na psucie naszego miejsca na ziemi. To ma być dobre miejsce dla nas wszystkich, a nie dla wybranych jednostek, wybranych przez burmistrza, jako lepszych niż pozostali. Pokazaliśmy, że najpiękniejsze tereny nie mogą być tylko dla tych, co mają kasę, a reszta to przez dziurę w płocie coś zobaczy, jak pozwoli ochrona. Dla mnie dzisiejszy dzień to sukces mądrego myślenia o naszej przyszłości. Tym większy, że mądrość opozycyjnej mniejszości radnych zwyciężyła z głupotą burmistrza i większości radnych burmistrza.
Małgorzata Kaptur
2013-02-02 22:32:19
Wypowiedź p.burmistrz jest swoistą łamigłówką, bo z jednej strony zapewnia, że wycofała się z przetargu, ale jednocześnie chce przekonać się za ile działka mogłaby pójść. Mówi, że oficjalna informacja będzie w poniedziałek, ale sugeruje, że protest został zorganizowany mimo że decyzja o odwołaniu przetargu już została podjęta. Trzeba by być zapewne jasnowidzem i czytać w myślach naszego włodarza, bo o odwołaniu przetargu nie wiedział ani p. Falbierski, ani obecna w czasie protestu red. E. Bylczyńska. Do chwili obecnej nie ma też wzmianki na ten temat na stronie www.mosina.pl
taboret
2013-02-02 22:11:50
.Gratulacje i wielkie podziękowanie dla organizatorów i dla wszystkich którzy podpisami wyrazili swąwolę co do przyszłości tego terenu.Okazuje się że nie raz warto dla słisznej sprawy wywołaś takie pospolite ruszenie aby jednym dać swoje poparcie do działania a drugim dać wyraz swojej dezaprobaty.Jednakże spocząć na laurach nie można.,Pozdrawiam:)
Orwell
2013-02-02 21:58:21
Cała Pani Małgorzata!
Małgorzata Kaptur
2013-02-02 21:18:55
Cieszmy się z wyniku. Ogromna zasługa wędkarzy - nie miałam wcześniej pojęcia, że jest ich aż tylu w naszej gminie i ze potrafią tak sprawnie działać. Gwoli sprawiedliwości chciałabym dodać, że sprawa tej działki leżała na sercu także innym radnym - Małgorzacie Twardowskiej - pięknie o tym mówiła na posiedzeniu komisji rewizyjnej, Sławomirowi Falbierskiemu, który apelował o odstąpienie od sprzedaży na ostatniej sesji, Tomaszowi Żakowi, który wysłał również wniosek do burmistrza w tej sprawie. Mam nadzieję, że pozostali radni w tej kwestii podzielają także nasze zdanie i w stosownym momencie to zamanifestują.
Jan Marciniak
2013-02-02 21:16:53
Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w protest. Gratulacje dla prezesa i zarządu związku wędkarzy . Gratulacja dla wszystkich wędkarzy, wszystkich mosińskich kół. Gratulacje dla Małgorzaty Kaptur i Łukasza Kasprowicze za zamieszczenie stosownych informacji na stronach internetowych(czasmosiny.pl i mosinablox.pl) i ich monitorowanie. Przede wszystkim gratulacje należą się tym, co podpis złożyli. To Wy, Drodzy Państwo jesteście beneficjentami tego sukcesu. Aby przez jeden dzień zebrać 1ooo podpisów, trzeba było świetnej organizacji, woli działania i wielkiej determinacji. Jeszcze raz gratulacje.
Waldek
2013-02-02 21:08:15
Czy wśród protestujących byli radni z NRM ?