CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Jak powstaje pole golfowe?

Małgorzata Kaptur: 5.02.2013 r.
Pole golfowe ma wielu przeciwników, ale ma też pewne grono zwolenników. Kojarzy się bowiem z zielonym obszarem, po którym poruszają się bez pośpiechu elegancko ubrani panowie. Może komuś wydaje się, że aby urządzić takie pole nad Wartą wystarczy wykopać kilka małych dołków wielkości piłki?
Warto wiedzieć jak powstaje pole golfowe. Proszę obejrzeć kilka zdjęć.
zdjęcia 1-3 pochodzą ze stronywww.srebrnestawy.pl/inwestycja/pole-golfowe-budowa

A potem, kiedy już trawa wyrośnie, może wyglądać np. tak:


Nie jest możliwe aby mieć ciastko i zjeść ciastko - trzeba dokonać wyboru.

Albo chronimy przyrodę i pozwalamy z niej korzystać mieszkańcom i turystom,
albo dokonujemy jej zniszczenia, nieodwracalnego przekształcenia terenu.


KomentarzeJarek
2013-02-06 23:20:45
Te zdjęcia mówią więcej, niż tysiąc słów. Dobry pomysł, że je pokazaliście. Niech wszyscy widzą, jak się robi pole golfowe i nie dają sobie robić wody z mózgu przez urzędasów, że to nic takiego, że będzie ładniej, taki nowy park Mosina made in green. Dość już tego traktowania, jakbyśmy wszyscy byli ograniczeni i nic nie rozumieli. Wmawiają nam, że jak coś nie jest zagospodarowane, to trzeba to zabudować. Niech lepiej drogi odwodnią i zajmą się porządkiem, a nie szykowaniem terenów pod prywatne zamówienia. Mam propozycję, niech radni zgłoszą wnioski o przemianowanie w każdej wsi najbardziej błotnistej drogi na Springerstrasse.
miejscowy
2013-02-06 10:27:27
Zdjęcia obrazują dobrze problem, ale nie do końca. W przypadku projekcji pola golfowego w naszej gminie trzeba pokazać zdjęcia z wysokim, bardzo wysokim płotem i dużo czarnych "panów" z ochrony, żeby przeganiać miejscowych, ciekawych co za płotem. Teren prywatny i won gapie.
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2013-02-06 09:14:53
Krajobraz po przekształceniu zakola Warty w pole golfowe będzie przypominał łąkę Teletubisiów.
Karol
2013-02-06 07:55:51
Rzeczywiście zdjęcia robią wrażenie - to jest zdzieranie warstwy ziemi dosypywanie sztucznych wzniesień, tego nie da się pogodzić z ochroną przyrody.