CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

WĘDKARZE DZIĘKUJĄ MIESZKAŃCOM

9.02.2013 r.
Poniżej nadesłane przez prezesa Koła PZW Mosina Miasto, p. Ireneusza Andrzejewskiego podziękowanie dla mieszkańców. Prezes dziękuje, a zastępca burmistrza Waldemar Krzyżanowski twierdzi, że wędkarze protestowali na próżno, ponieważ przetarg został odwołany już w środę 30 stycznia. W  środę była sesja, która skończyła się  późnym wieczorem i burmistrz takiej deklaracji nie złożyła.

Więcej o proteście możesz przeczytać TUTAJ
 


Wczoraj 8.02.2013 r. zastępca burmistrza zamieścił na swoim profilu FB informację,
że  przetarg został odwołany w środę, a protest w jego opinii to - teatr.


 


KomentarzeAS wiórecki
2013-02-11 01:16:56
Zostaw kosę, zgaś lont. Referendum głupcze - R E F E R E N D U M!!
iks
2013-02-10 22:42:46
No to teraz kosy na sztorc i do boju orły... a tak naprawdę to radzę łyk zimnej wody lub może nawet zimny prysznic.
Orwell
2013-02-10 22:35:10
Brawo! Teraz AS Wiórecki, jeśli mogę prosić we własnym i innych imieniu - niechże preambuła, po stosownym retuszu, stanie się ciałem. Na zgliszczach "Nowoczesnej" niech powstanie nasza, naprawdę nasza, nas wszystkich, tu na Ziemi Mosińskiej mieszkających - RZECZPOSPOLITA MOSIŃSKA.
AS wiórecki
2013-02-10 22:22:20
NIE BĘDZIE SPRINGER PLUĆ NAM W TWARZ I DZIECI NAM ZATRUWAĆ! ORĘŻNY WSTANIE HUFIEC NASZ, BY BRONIĆ SIĘ I CZUWAĆ. UTRZYMA ZIEMIĘ DZIADÓW WNUK. TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG, TAK NAM DOPOMÓŻ BÓG!
Orwell
2013-02-10 22:10:46
i "tak mi dopomóż Bóg" Święte słowa mości AS Wiórecki, święte słowa. Toż to mogłaby być preambuła do Konstytucji Mosińskiej i wcale nie żartuję. Świetne, szczere gratulacje.
AS wiórecki
2013-02-10 21:38:07
Na naszych oczach odbywa się NAJDŁUŻSZA WOJNA "Nowoczesnej (hi hi) Rzeczpospolitej Mosińskiej" Z MIESZKAŃCAMI. Pod berłem obmierzłego kacyka tej karykaturalnej rzeczypospolitej - Springer w roli burgmajstra - z udziałem miejskich urzędasów, popychadeł i pachołków nieświetnej rady miejskiej z tejże NRM, znienawidzone siły prywaty i konformizmu doznały totalnej klęski zadanej ręką uzbrojoną w wędkę i długopis. To patriotyczne zjednoczone i koalicyjne siły wędkarsko-przyrodnicze zadały druzgocącą klęskę zakusom odszczepieńcom tej ziemi, ludziom podłym, bez kręgosłupa moralnego, zwykłym lizusom aktualnej burmistrz Springer. Tutejsi mieszkańcy dali odpór pruskiemu i germańskiemu naporowi, damy radę my - potomkowie tych bohaterów - urzędniczce Z.Springer! Pokażmy, że ta ziemia - to jest NASZA rzecz pospolita, najwyższa i najważniejsza dla nas wartość. To nie Ziemia jakiejś z przypadku, efemerycznej urzędniczki, nauczycielki wf, która omyłką losu, niegodziwością, wyborczymi obietnicami, kłamiąc w żywe oczy omotała i oszukała porządnych, prostych, niezorientowanych ludzi. Nie na tyle jednak ogłupionych, by nie wiedzieć, że Springer chce nam - mieszkańcom - gwałtem wydrzeć Ziemię naszych przodków. My Polacy już to przerabialiśmy, na tym się znamy nadto dobrze - to WOJNA Z NAMI O NASZĄ ZIEMIĘ. Z.Springer - wiedz: "Nie rzucim ziemi skąd nasz ród..."!!
PABLO
2013-02-10 13:23:12
OJ BURMISTRZE RAZEM WZIĘCI, ZACISKA SIĘ PĘTLA ZACISKA. Co to będzie co to będzie kto was z bagna wydobędzie. Gdzieś na strychu zbroja leży używana przez rycerzy, kiedyś przecie w bitwach krwawych zbroja ratowała życie, dziś od żądeł Mosiniaków już nie chroni należycie.
the naturat
2013-02-10 07:40:06
Głos delikatnie mówiąc jest przychylny ZS. Już wcześniej padało, że ZS znowu będzie się głosiła zbawicielem gminy. To robota PR-owców. Cokolwiek nie zrobi źle, zawsze przekute zostanie w sukces. Ja proponuję podobną akcję z podatkiem od nieruchomości. Skoro zdaniem vicka, odwołano przetarg o wiele wcześniej niż podano pisemną informację, to proponuję by mieszkańcy uznali, że opłacili podatek od nieruchomości, tyle, że przelew wykonają w późniejszym terminie. Rozumiem arogancję , ale robienie z mieszkańców idiotów i głupków na każdym kroku jest poniżej krytyki. Widać niestety jest spora grupa osób do której trafia propaganda sukcesu i tutaj drogi Asie wracamy do Twojego kwiecistego języka i mojego punktu widzenia, że sporej części ludzi trzeba wyłożyć czarno na białym. Disco z pola jest dla wszystkich, teatr dla wybranych.
Graja
2013-02-09 21:14:08
AS wiórecki ma rację, że trzeba pokazać powiązania, ale o nich już na tej stronie pisano i cenzura tego nie puściła w Głosie. Dlatego tak ważna jest Wasza wolna gazeta. Jak napisał tutaj p. Marciniak nikt nie może się obrażać, że pisze się o związkach (formalnych małżeńskich i bardzo partnerskich) i pyta, czy mają jakiś wpływ na sprawę, która kompromituje władze naszego miasta i ważne urzędy państwowe. Tak już w naszej Polsce jest, że kto nie klaszcze władzy, nie przymila się jej, jest wrogiem, wichrzycielem i podrzegaczem. Aż ci wyżej uznają, że towarzysze w terenie przesadzają i robią złą robotę partii. Pani Springerowa jest członkiem PO, może trzeba napisać do Pana Premiera, jaką robi reklamę jego partii? A do Głosu to trzeba by napisać dlaczego mieszkańcy nie ufają burmistrzowej, ile razy ich zawiodła. Pozdrawiam, Graja
MOSINIAK
2013-02-09 20:39:22
Tu nie o sławę idzie, tylko o ten grunt. Wygra ten, kto na swoim postawi. Jeśli grunt zostanie sprzedany, mimo jasno wyrażonej woli i zaangażowania mieszkańców, zrobimy wszystko by burmistrza odwołać.
AS wiórecki
2013-02-09 20:23:53
Wielki mam niedosyt po przeczytaniu w sobotnim wydaniu Głosu artykułu B. Marcińczyk "Przetargu nie będzie, ale protest trwa". Mieszkańcy i wędkarze wyszli na przygłupów i porąbanych, nie wiedzących czego właściwie chcą - awanturników. Konieczne jest wreszcie stanowcze uderzenie ręką w stół i wyjaśnienie prostym otwartym tekstem co tu się dzieje. Ale jak nie będzie w tym wszystkim nazwisk, koligacji i odgrywanej roli w tej maskaradzie, to dziennikarze pod wpływem naszych własnych PR-owców rozwodnią, zbagatelizują i ośmieszą mieszkańców. Ja tak odbieram ten jednoznacznie niepochlebny dla protestujących Mosiniaków tekst. I tylko patrzeć jak Springerowa znowu ogłoszenia gminne w Głosie będzie obwieszczała. Szkoda tej wielkiej roboty i takiego nędznego finału.
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2013-02-09 19:56:59
Ja już dostałem od pani Zosi- w Pyrlandii. Odniosę się do tego w stosownym czasie
Z Krosinka
2013-02-09 19:49:54
Wielkie mi halo - parę dni w prawo, parę dni w lewo - co za różnica? A poza tym znowu krytykujecie. Czy wy nigdy się nie nauczycie, że władza jest do kochania a nie do krytykowania. Znowu wam się w Kurierze oberwie. Aż jestem ciekawy, komu i za co najbardziej.
Robert
2013-02-09 18:35:52
Słuchajcie de Naturat, władza ludowa Wam się nie podoba? Powiedzcie zaraz, że Wam się nie podoba! Dostaniecie ZOK i jak sobie trochę posiedzicie i pewne sprawy przemyślicie, to zaraz Wam się nasza mała ojczyzna spodoba.
the naturat
2013-02-09 18:25:07
I jeszcze jedno w temacie jaki Nasz wicek jest słowny, otwarty i chętny do wspołpracy. W/s dowozów dzieci napisał Nasz WK , że to była prowokacja opozycji i dalej zaproponował, że prawdę poda na stornie UM lub w mailu. Więc zapytałem 27 stycznia " "Witam, będzie Pan uprzejmy rozwinąć temat prowokacji odnośnie likwidacji dowozu żaczków do szkół. Ciekawi mnie to strasznie, bo papier podpisany przez kier. świetlicy widziałem na własne oczy. pozdrawiam" Mamy 9 luty. Bardzo dziękuję za odpowiedź .... Szkoda, że jej nie było. Więc prawdy w tym co Pan napisał nie było krzty. Ślicznie Panie WK, klasyka władzy. WY - władza i My - mieszkańcy. Zaproponował Pan korespondencję mailową? To trzeba było odpisać. A tak Znowu wyszedł Pan na kłamcę. Szczerze jak patrzę na ten folwark i syf elyt, to dochodzę do wniosku, że lepiej pracować na czarno, przynajmniej tylko vat idzie na ten cyrk.
the naturat
2013-02-09 18:18:38
Ja poprosiłem o dodanie na fb i niestety Pan WK mnie nie przyjął w szeregi adoratorów. Najzabawniejsze, że WK uważa swoje wpisy za zintelektualizowane, a to zwykły bełkot i grafomania. Symptomatyczne jest jedno. Zdaniem WK jeśli informacja pisemna pojawiła się 2 lutego, a pomysł 6 dni wcześniej, to de facto odwołano przetarg 6 dni wcześniej. Rozumiem Panie WK, że jak termin składania wniosku w urzędzie mija 30 kwietnia , a ja złożę 6 maja, to uznacie. Mamy burmiszcza, a teraz miszcza nad miszcze. Panie WK gratuluję, zagiął Pan czasoprzestrzeń. Pyta Pan retorycznie, Ja wiem po co wy tez wiecie ? Ano wiemy, kłamaliście jak z nut i dalej kłamiecie. Szkoda , że uważa Pan mieszkańców Naszej gminy za całkowitych idiotów. Muszę jednak przyznać, że widać, że na zajęciach w śmiesznej szkole jaką Pan skończył uważał Pan na zajęciach, co więcej był Pan prymusem. Szkoda tylko, że z Pana taki kozak, że nie przyjął Pan zaproszenia na FB i nie chce Pan podjąć polemiki. Ale rozumiemy, to są podstawy PR, jak Cię złapią za rękę , to mów, że nie Twoja ręka a najlepiej nie mów nic. Rozumiem Pana motywację ( kasa ) , natomiast nie mogę zrozumieć, jak żołnierz może mieć tak wybiórcze pojęcie słowa honor. Mam nadzieję, że Pani Małgosia umieści w CM ta Pana złote kłamstwa, znaczy myśli. Mam nadzieję, że zostawi Pan Mosinę w tak dobrej kondycji jakie ma Pan samopoczucie. A na koniec, mam nadzieję, że oprócz FB potrafi Pan stanąć na żywo z ludźmi i odpowiadać rzeczowo na pytania , nie uciekać jak ze szkoły nr 2 albo omijać spotkania z rodzicami dot. dowozów dzieci.
Waldek
2013-02-09 17:26:57
No cóż komentarz w stylu uprawianym przez Główny Zarząd Polityczny Wojska Polskiego. Panie kapitanie, nie ma się czym chwalić, oj nie ma !
Marian
2013-02-09 17:09:47
No i on raczej z gatunku rakiet ziemia - ziemia.
Marian
2013-02-09 17:07:55
Niezły teatr, bo na 2000 osób plus rodziny. To już impreza masowa. Władza się oburza, bo na taki jubel nie było zgody... :-) Baczność! Czołem panie kapitanie!
miłośnik lotnictwa
2013-02-09 16:51:56
Na samym PR - daleko nie zaleci. Jako lotnik powinien wiedzieć, że dobra maszyna powinna mieć nie tylko skrzydła
Marian
2013-02-09 16:40:05
O, już nam rośnie narybek ZS jeszcze lepszy od niej bardziej frechowny. Zaraz go wystawią na burmistrza.
A ja wiem, że
2013-02-09 16:10:37
Nie ma się co dziwić, przecież to stara szkoła. Przekuć swoją porażkę w zwycięstwo, a przeciwnikom odebrać wygraną. Przy spalarni było to samo - burmistrz oświadczyła, że popiera protest i wielu mniej świadomych jej uwierzyło.
greg
2013-02-09 15:50:30
To skandal, co wypisuje W.Krzyżanowski. Uczeń przerósł mistrza. ZS mówiła coś o piątku, a ten poszedł jeszcze dalej.
Łukasz Kasprowicz-radny gminy
2013-02-09 15:21:27
Każdy kto zna sprawę wie, że przetarg został odwołany przed północą w poniedziałek. Więc po co te kłamstwa? Ja wiem po co. Wy też wiecie?