CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Czy wiesz, że...

Małgorzata Kaptur: 15.02.2013 r.
Stronnicy p. burmistrz twierdzą, że wędkarze nie zebrali dużo głosów. Co to jest 2 tysiące? - powiedział mój rozmówca.
Jak się okazuje więcej mieszkańców podpisało się pod protestem niż oddało swój głos w wyborach na tych 11 radnych, którzy nie poparli walczących o zachowanie dla ogółu działki gminnej nad Wartą.

Pod protestem podpisało się 2 086 osób.

Na radnych,
którzy nie poparli społecznego sprzeciwu w sprawie sprzedaży gminnej działki w zakolu Warty, głosowało łącznie: 2 053 osób.

  radny ilość głosów
uzyskanych w wyborach
1 Kordian Kleiber 174
2 Wiesława Mania 192
3 Jacek Rogalka 165
4 Waldemar Waligórski 338
5 Maria Krause 182
6 Marian Osuch 134
7 Ryszard Rybicki 276
8 Barbara Czaińska 203
9 Waldemar Wiązek 210
10 Aleksandra Miedziarek - Rogal 104
11 Krzysztof Siestrzencewicz 75
  razem 2053

Uprawnionych do udziału w wyborach w 2010 roku było aż 21 275 osób.

W wyborach do rady oddano 11 025 głosów,
  z tej liczby zaledwie 3913 głosów otrzymali łącznie wszyscy radni tej kadencji.

Na Zofię Springer w II turze wyborów na burmistrza głosowało zaledwie 4 003 mieszkańców.

Mandat społeczny do sprawowania władzy zarówno burmistrz jak i radni mają podobny - są reprezentantami niespełna 20% ogółu uprawnionych do głosowania obywateli tej gminy.

Warto o tym pamiętać i uważniej wsłuchiwać się w głos mieszkańców.

 
Zakole Warty - jeden z dołów


KomentarzeIreneusz Andrzejewski
2013-02-17 13:45:25
Pani Małgorzato - ten Pani rozmówca to wielki człowiek, wielkie G potrafi zrobić za to osiągnięty przez nas wynik dla niego to pikuś. Ciekawe czym ten gladiator może się poszczycić przed swymi wyborcami, którzy dali mu mandat może dziesięciokrotnie niższym poparciem. Jedno co mi się nasuwa na myśl to - SPRZEDANIE SWYCH WYBORCÓW ZA TRZYDZIEŚCI JUDASZOWYCH SREBRNIKÓW I SWOJĄ PRYWATĘ.
the naturat
2013-02-16 15:16:36
Plik wyślę do Pani Małgosi , to jako supervisor będzie mogła umieścić to w przejrzystej formie :)
the naturat
2013-02-16 15:15:28
Waldek , mówisz = masz. Kiedyś taki podział był wykonany na podstawie oficjalnych danych i z założeniem , że okręgi będą jak w roku 2010 r. Teraz wiadomo, że będą troszkę inne i pozagryza się świta z NRM. poniżej wyniki. podałem po 2 osoby z każdego okręgu, wielkimi literami osoby z mandatami, w przypadku remisu podałem ile głosów. Szkoła Podstawowa Nr 1, ul. Szkolna 1, Mosina 1. KRZYSZTOF SIESTRZENCEWICZ 2. Zofia Springer Przedszkole Nr 4, ul. Kasprowicza 28, Mosina 1. MAŁGORZATA KAPTUR 2. Wiesława Mania Mosiński Ośrodek Kultury, ul. Dworcowa 4, Mosina 1. KLEIBER KORDIAN 2. Kleiber Michał Przedszkole Nr 2, ul. Powstańców Wielkopolskich 1, Mosina 1. DYMALSKI LESZEK 2. ŻAK TOMASZ Obaj po 118 Ośrodek Szkolno - Wychowawczy, ul. Kościelna 2, Mosina 1. DAHLKE MARIA JOLANTA 2. Szeszuła Jacek Bernard Zespół Szkół im. Adama Wodziczki, ul. Topolowa 2, Mosina 1. MACIEJ LUM 2. Karliński Antoni Franciszek Zespół Szkół w Mosinie, ul. Sowiniecka 75, Mosina 1. KARLIŃSKI ANTONI FRANCISZEK 2. Szeszuła Jacek Bernard Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska, ul. Śremska 75A, Mosina 1. KUNAJ MARIAN ROMAN 2. Raźny Andrzej Edward Świetlica Wiejska, ul. Piotrowska 3, Daszewice 1. MARIAN JABŁOŃSKI 2. Twardowska Małgorzata Szkoła Podstawowa, ul. Poznańska 78, Czapury 1. WALIGÓRSKI WALDEMAR STANISŁAW 2. Osuch Marian Świetlica Wiejska, ul. Kościelna 3, Rogalinek 1. MARIA KRAUSE 2. Dorota Domagała Ewa Gimnazjum, ul. Poznańska 2, Rogalin 1. PIOTR WILANOWSKI 1. MARIA TERESA WITKOWSKA Oboje po 93 głosy Szkoła Podstawowa, ul. Wiejska 43, Krosinko 1. PNIEWSKI PRZEMYSŁAW ANTONI 2. Waldemar Henryk Wiązek Klub Rolnika, Sowink 1. LESZEK TWOROWSKI 2. JERZY SŁAWOMIR FALBIERSKI Obaj po 50 glosów Świetlica, ul. Powstańców Wielkopolskich 13, Nowinki 1. BARAŃSKI SŁAWOMIR 2. Jerzy Sławomir Falbierski Budynek szkolny, ul. Szkolna 4, Dymaczewo Stare 1. MIKOŁAJCZAK STANISŁAW 2. 2. Kasprowicz Łukasz Szkoła Podstawowa, ul. Szkolna 19, Pecna 1. CZAIŃSKA BARBARA 2. Wróbel Kazimierz Zespół Szkół, ul. Główna 43, Krosno 1. RYBICKI RYSZARD 2. Waldemar Henryk Wiązek 2 Jerzy Sławomir Falbierski
AS wiórecki
2013-02-16 14:19:02
Pani Małgosiu - juz dość - jak pisze obok Pan Marciniak. Mieszkańcy muszą się bronić. Ja tylko mogę sugerować pewne rozwiązania i po jednym jeszcze wpisie zamilknę. Dotarcie do szerokiej publiczności jest celem nadrzędnym. Trzeba się unowocześnić i przemodelować. To nie może być zamknięty, wiecznie ten sam krąg użytkowników. To prowadzi do degeneracji i wynaturzenia, w najlepszym wypadku - do stworzenia towarzystwa wzajemnej adoracji. 1/ Strona internetowa - najważniejsze, żeby (mówiąc slangiem) nie przykrywać tematu albo wpisu następnym. Dziś uciążliwe, szczególnie ważne będzie w czasie kampanii wyborczej, gdy napływ wiadomości i ciekawych wpisów nie pozwoli na ich logiczne i skuteczne wykorzystanie. Do każdego wątku i tematu musi być W KAŻDYM CZASIE intuicyjny dostęp. Świadoma manipulacja pozwala na pogrążenie i "przykrycie" nawet najbardziej wartościowej, aktualnej i ważnej dyskusji w niebycie. 2/ Strona winna być wyposażona w widoczne przynajmniej trzy liczniki (sumaryczny, dobowy oraz wejść unikatowych). Bo warto wiedzieć ilu nas jest (aby się docenić ale i nie przecenić), z jaką aktywnością i częstością strona jest oglądana. Zawsze to w kupie rażniej! 3/ Konieczna jest zmian edytora na bardziej zaawansowany - istniejący nie pozwala na logiczne sformatowanie treści. 4/ Tematy jak i poszczególne wpisy warto byłoby wyposażyć w łapki (rączki? - nie wiem jak to zwą) którymi wyraża się aplauz albo sprzeciw. To najprostsze, błyskawiczne narzędzie wyrażania opinii, ale jego rola opiniotwórcza jest kolosalna. 5/ Baner z wytłuszczonym kontem Czasu Mosiny musi być najbardziej rzucającym się w oczy elementem strony. 6/ Strona musi być najważniejszą reklamą Czasu Mosiny i odwrotnie - Czas Mosiny musi reklamować stonę Koalicji i blox Łukasza. 7/ Systematycznie ponawiany APEL do tych, co sercem całym są z nami, ale brak czasu i obowiązki nie pozwalają im aktywnie włączyć się do podejmowanych inicjatyw, aby w formie dotacji pieniążnej wspierali czasopismo Czas Mosiny. Tym sposobem uczynili, że w tym roku byłby to już dwumiesięcznik, a w przyszłym - wyborczym 2014 - miesięcznik. Dodatkowo - otwarcie konta sms-owego powinno umożliwić czytelnikom w wymiernej pieniężnej formule podziękowanie Redakcji za troskę, trud i pracę wydawniczą.
czarna dziura - czyli nic.
2013-02-16 13:03:46
Pani OBSERWATORKO - pisze Pani: "przecież są to ludzie myślący...". Szkopuł w tym, że tak ciężko myślący jak ta czarna dziura - nic nie wychodzi! DNO!
Waldek
2013-02-16 12:40:31
Rozumiem że Obserwator ( a jak twierdzi AS OBSERWATORKA ) wzywa do zabrania głosu tzw. springerowców.
Małgorzata Kaptur
2013-02-16 12:37:59
Panie Waldku to jest bardzo ciekawe, nie ma sprawy po popołudniowej kawie to ustalę i podam przybliżony skład tej rady.
OBSERWATOR
2013-02-16 12:36:34
Jak do tej pory znamy argumenty radnych , wędkarzy, mieszkańców: którzy się sprzeciwili sprzedaży . Może potraficie dotrzeć i dać im szansę przedstawienia argumentów popierających ich przeciwstawne stanowisko w tej sprawie. Na sesji nikt z nich nic nie mówił, przecież są to ludzie myślący więc i oni kierowali się jakimiś poglądami. Myślę, iż warto poznać ich stanowisko, może mają swoje racje, ja chętnie je poznam i chcę się ustosunkować do nich. Przecież są to osoby pełniące funkcje publiczną - reprezentują nas - więc nich znane są nam powody zajęcia innego stanowiska niż poglądy 2086 mieszkańców.
Waldek
2013-02-16 12:29:09
Pani Małgosiu ! Ciekawe jak wyglądałby skład Rady biorąc pod uwagę liczbę otrzymanych głosów przez poszczególnych kandydatów ( to taka przymiarka przez wyborami 2014 .
AS wiórecki
2013-02-16 11:18:51
Cieszy mnie Pani Małgosiu, że posługuje się Pani statystyką. Wielu myśli lekceważąco: słupki, słupki...Nie ma polityki (nawet najbardziej lokalnego szczebla), gdzie nie byłyby one skutecznym orężem i narzędziem służącym przekonaniu do swoich poglądów. Rywalizacja, walka o supremację, o beneficja (władzę i wpływy) posługują się statystyką. Ma to - z jednej strony, walory poznawcze - z drugiej, jest niezwykle przydatnym instrumentem gruntowania poczucia jedności: wspólnoty celu i środków jego osiągnięcia. Rozproszeni po całej Gminie, dzięki tym cyferkom, mamy pewność, że docieramy do szerokiego grona odbiorców, konfrontujemy swoje przemyślenia z innymi użytkownikami, przekonujemy się wzajemnie, wreszcie poprzez swoją masę - mamy REALNY WPŁYW NA WYDARZENIA. To jest epokowy wynalazek i o nic więcej nie chodzi. MĄDROŚĆ PRZED GŁUPOTĄ ZAWSZE SIĘ WYBRONI - TYLKO DO GŁUPIEGO MĄDROŚĆ MUSI DOTRZEĆ. Prześcignęli wszystkich z głupotą, prywatą, złem. Zrobili to wytrenowani, wyszkoleni funkcjonariusze PZPR. Mosinę spotkała jedna z większych i niezawinionych tragedii tych czasów. Funkcjonariuszka tej partii - Zofia Springer, w imię tlącej się i niewystygłej miłości do partyjnego kolesia, przytuliła do swej (wybujałej) piersi członka Przemysława Pniewskiego i koiła go długo i namiętnie wdzięcznym urzędem tak, że był on pod nią (jako zastępczy burmistrz). Otóż swego czasu był to [...] ETATOWY, ZAWODOWY funkcjonariusz partyjny w Wielkopolsce. Springer ściągnęła nam samego wielkiego mistrza - Sekretarza Wydziału Propagandy i Agitacji Wielkopolskiej PZPR - Przemysława Pniewskiego!! I na tym w zasadzie można zakończyć, bo efekty jego pracy (niedawno odszedł) pokutują i będą niestety jeszcze długo odczuwane. Siedzą te "efekty" (chciałoby się powiedzieć "defekty") i harcują na mosińskich urzędowych i radzieckich stołkach. Inne efekty to uprzedmiotowienie mieszkańców, splugawienie idei samorządności i samostanowienia, zupełna utrata autorytetu zwierzchniej władzy. To jest zjawisko tak katastrofalne w swej wymowie, że podział na MY - ONI dokonał się w stopniu ostatecznym i niewyobrażalnie głębokim. WSZYSTKO TO TRZEBA ZMIENIĆ! JA WIEM JAK (ale boję się pisać - bo Was zagadam i zanudzę).
uważam,że
2013-02-16 09:27:48
Zgadzam się z Naturatem. Ten portal to za mało. Nie wszyscy korzystają z Internetu, więc opublikowanie tej listy i wypowiedzi radnych jest konieczne w Czasie Mosiny. Wyborcy powinni wiedzieć, co myślą stronnicy burmistrza, kogo chronią, a czyj interes mają w nosie. Wykaz radnych z głosami poparcia od 75 do 338, którzy lekceważą zdanie 2 tysięcy.
Ferdynand K.
2013-02-16 08:57:09
Bardzo ciekawe.A ilu poparło radnych opozycji ?Marciniaka,Szeszułę itd.
Waldek
2013-02-16 08:54:34
A, zapomniałem o superradnym Falbierskim którego określę w jego dobrze znanym języku: farbowany lis !
Waldek
2013-02-16 08:52:42
Naturacie ! Nawołujesz do rewolty ! Toż to najtęższe głowy Mosiny ! Radny Karliński wykazał się proletariacką czujnością ale i to chyba na nic się nie zda.
the naturat
2013-02-16 07:33:53
W CM - ie kolejnym dziennikarski tytuł "CHCIELI SPRZEDAĆ BEZCENNĄ WARTĘ !!! " Tabelka jak wyżej + numer osiedla . Na pierwszą stronę , wytłuszczone. Niech ludzie wiedzą z imienia i z nazwiska, jakich mamy super asów w radzie i na kogo głosowali.
Jacek Fordon
2013-02-16 01:51:42
Co do radnych od 1-8 wcale mnie nie dziwi brak poparcia, ale trzech ostatnich radnych mnie nie miło zaskoczyło. Pod kątem przyszłych wyborów jednomandatowych jest to bardzo nie polityczne.