CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Czy to już definitywny koniec?

Małgorzata Kaptur: 11.03.2013 r.
Od 8 miesięcy w zachodniopomorskiej gminie Wierzchowo trwa procedura wydawania decyzji środowiskowej dla firmy Dudek&Kostek.
Trzy sprawy zwróciły moją uwagę:

 

 

1. Jawność działań wójta gminy Wierzchowo - informowanie mieszkańców o kolejnych etapach procedury.  Proszę koniecznie zajrzeć TUTAJ

W Mosinie informacja o złożeniu wniosku i wydaniu decyzji dla tej firmy została umieszczona  na BIP-ie dopiero kiedy upłynął czas na złożenie uwag i nie było już możliwości odwołania się od decyzji.

2. W odpowiedziach na pytania zadane firmie przez mieszkańców i organizacje jest mowa o Mosinie:


3. Drawski Inspektor Sanitarny po wnikliwym zapoznaniu się z przedstawioną dokumentacją odmówił wydania pozytywnej opinii dot. warunków środowiskowych dla zakładu wdrażającego innowacyjną technologię recyklingu zużytych opon samochodowych z uwagi na bliskość stacji uzdatniania wody, opór społeczny i doświadczalny charakter przedsięwzięcia.

 


KomentarzeŁukasz Kasprowicz-radny gminy
2013-03-11 21:46:24
a niech se dochodzą i do św. Piotra. Ich roszczenia są moim zdaniem bezprzedmiotowe. rozporządzenia nie wydał burmistrz. jak chcą kase niech idą do RZGW lub Aquanetu
Orwell
2013-03-11 12:20:44
Nie mam gdzie złożyć życzeń Sołtysom z okazji ich swięta, o którym nie miałem zielonego pojęcia. A tak na marginesie, gdzie święto przewodniczących Osiedli ? Oni też stoją na czele jednostki pomocniczej, jak sołtysi. Ale przjdźmy do życzeń: Sołtysom i przewodniczącym Osiedli życzę odwagi w organizowaniu dla mieszkańców spotkań z opozycja mosińską. Jeżeli chodź jedno takie spotkanie zostanie w bieżącym roku zorganizowane to powiem : coś się zmienia(na korzyść).