CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Spacer fotograficzny "ROGALIŃSKIE PTAKI"

Piotr Wilanowski: 6.04.2013 r.
W dniu 06.04.2013.  odbył się spacer fotograficzny pod nazwą "Rogalińskie Ptaki" z ornitologami - doktorantami Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu Krystyną Stachura - Skierczyńską i Jakubem Szymkowiakiem.


Nic nam nie umknie. Fot. M. Wilanowska

         Zacne grono około trzydziestu miłośników natury miało szansę podziwiać ledwie rozbudzoną przyrodę rogalińskich łęgów pod przewodnictwem koordynatora projektu Tomasza Witczaka. Pomoc specjalistów okazała się bezcenna, gdyż na bieżąco wiedzieliśmy, na co patrzymy, co słyszymy i co udało się sfotografować. Mimo to rodziło się wiele pytań, np. dlaczego dzięcioła nie boli głowa? Dlaczego dzięcioły w mieście uderzają zamiast w drzewa to w słupy latarni ulicznych? Dlaczego w pieśniach godowych niektóre ptaki naśladują dźwięk pilarki mechanicznej lub sygnał dzwonka telefonu NOKIA? - Przyznacie Państwo, że autorytetom nie było łatwo. Wszystkich ciekawych odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy na kolejne spacery, o których w szczegółach dowiemy się na stronie www.surwiwal.org.pl
          Mimo ciągle zimowej aury i stosunkowo dużej grupy osób chrzęszczącej śniegiem udało się dostrzec zadziwiająco dużo: osłabionego chłodem bociana, sójki, kruki, wrony siwe, żurawie, śpiewające skowronki, łabędzie, dzięcioła dużego, dzięciołka, gągoła, kaczki krzyżówki, gila, sikorki, puszczyka śpiącego w wywietrzniku galerii obrazów pałacu w Rogalinie i niestety już martwego myszołowa.


Bezpiecznie śpiący puszczyk. Fot. M. Wilanowska


Komentarzeuważam, że
2013-04-08 17:04:23
Wyjątkowo głupi wpis z tym martwym myszołowem. Chyba, że chodzi o sprowadzenie dyskusji do poziomu "jak pada w Mosinie , to winna Springerowa". Za martwego myszołowa i deszcz nie odpowiada burmistrz, ale za sprzedaż ziemi po zaniżonej cenie odpowiada Z. Springer.
mamy winowajcę
2013-04-08 15:27:21
Za martwego myszołowa odpowiada Springerowa!