CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

Trudno komentować...

Małgorzata Kaptur: 7.04.2013
Naszej władzy trzymają się żarty. Trudno bowiem traktować serio pismo, które posługuje się tytułem, do którego nie ma prawa, ma poważne kłopoty z liczeniem i działanie na szkodę gminy zbywa niefasobliwym stwierdzeniem: "O co tyle hałasu?"

PROTEST WĘDKARZY

Wypowiedzi burmistrz Zofii Springer:

"Podjęłam decyzję, że wycofamy się z przetargu, teren nie będzie sprzedawany, ale nikt się tym już nie interesował." - Teleskop 2.02.2013

Czyli ja sama - nikt mnie nie przymusił do odwołania, odwołałam jeszcze przed protestem - komentarz MK

"Niedawno odjechało nam 1,5 mln zł. za teren zalewowy nad Wartą. Przetarg odwołałam z powodu protestu wędkarzy gorąco wspieranych, a być może inspirowanych przez opozycję" - Kurier Mosiński - 28.03.2013

To wina opozycji, przez nich straciliśmy 1,5 mln zł - komentarz MK

CZAPURY: O CO TYLE HAŁASU?"


Działka 205 - łącznik ekologiczny 1,1 ha sprzedany za 90 tys. zł. Zdjęcie sprzed budowy osiedla."Działka, o której mowa znajduje się w Czapurach. Teraz zupełnie nie przypomina już miejsca sprzed lat. Wtedy to była skarpa, z dołami wykorzystywanymi jako dzikie wysypisko śmieci. Biegła przez nią również sieć elektroenergetyczna".

"Dwa tygodnie przed przetargiem, po trwających ponad dwa lata ustaleniach, Rada uchwaliła nowe studium, w którym wyznaczono nowe strefy, na których dopuszczono zabudowę mieszkaniową".

Przetarg nie został odwołany po uchwaleniu nowego studium.

"Powód jest prosty - w polskim prawie nie ma po prostu przepisów nakazujących odwołanie procedury przetargowej w przypadku zmiany studium".

Kurier Mosiński, Nowoczesna-mosina.pl str. 7 Artykuł "O co tyle hałasu?"Działka 205 - październik 2012, po cywilizacyjnych zmianach
 


KomentarzeJacek Fordon
2013-04-12 08:33:45
Nie odwołała przed protestem! Manipulacja faktami nastąpiła stąd wszystkim się wydaje, że było przed a de facto po.
ciekawy
2013-04-07 20:48:42
Burmistrz twierdzi, ze zmieniła zdanie i odwołała przetarg przed protestem. Czy burmistrz wyjaśniła, dlaczego postanowiła nie sprzedawać ziemi na pole golfowe? Jakiś sen, olśnienie, czy co?
the naturat
2013-04-07 19:33:35
Ciekawostka. W przypadku terenów nad Wartą niby dało się odwołać przetarg ( z naciskiem na niby, bo tylko idiota uwierzy, że przed huraganowym protestem wędkarzy ) ZS zmieniła zdanie. W przypadku Czapur, gdzie zamiast 1,5 mln do budżetu wpłynęło 90 tys. ta sama ZS nie znalazła przesłanek, żeby odwołać przetarg. Kto w to uwierzy?
Małgorzata Kaptur
2013-04-07 17:27:11
Po tym jak naczelny demokrata NRM zawyrokował, że Wilanowski, Kasprowicz i Kaptur nie lubią demokracji, być może przejdzie do przeforsowania wypędzenia z kraju, tzn. z terenu gminy, wszak demokracja ateńska stosowała ostracyzm. Nie ukrywam, że WW rozbawił mnie, próbując (co prawda nieudolnie, ale jednak) mnie zawstydzić - "jak ktoś, kto jest radnym, kiedyś był nauczycielem, może...". Panie Waligórski, nauczyciel TEŻ MOŻE wypowiadać swoje zdanie, a radny wręcz powinien.
Waldek
2013-04-07 16:08:10
Myślę że następstwem destrukcyjnych działań opozycji będzie ich wysiedlenie. Wystarczy przygotować dobra uchwałę i 11 sprawiedliwych wyśle - po uprzedniej umowie z Putinem całą Koalicję na Syberię. Marciniak wyjedzie w kibitce a reszta pójdzie pieszo. Wtedy w Mosinie zapanuje spokój i władza będzie uwielbiana.
Skryba
2013-04-07 15:38:40
Bo dzieci w Mosinie dzielą się na dziewczynki (174) i chłopcy (170) oraz „nowocześni” (65).