CZAS MOSINY
Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Mosińskiej

Kalendarz wydarzeń

Drukuj PDF Wyślij link

"Master Plan dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej"

Małgorzata Kaptur: 4.05.2013 r.
Stowarzyszenie Metropolia Poznań aplikuje o środki finansowe  na projekt pt. "Master Plan dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej" (PKM)

Stowarzyszenie Metropolia Poznań złożyło 19 kwietnia wniosek aplikacyjny dla projektu pt.. "Master Plan dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej" w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG)
Temat projektu wynika ze "Strategii Rozwoju Aglomeracji Poznańskiej. Metropolia Poznań 2020" i szeregu dokumentów strategicznych szczebla krajowego i wojewódzkiego.

Ideą Master Planu jest określenie koniecznych do spełnienia warunków dla funkcjonowania połączeń z gmin, będących partnerami projektu do stacji Poznań Główny z częstotliwością w godzinach szczytu co 30 minut.
Z założeniami projektu zapoznała się wcześniej Rada Metropolii. W partnerstwie samorządów uczestniczą również Samorząd Województwa Wielkopolskiego oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
Listy intencyjne w sprawie projektu podpisało 30 partnerów, w tym 24 jednostki samorządu terytorialnego.

Taki list intencyjny podpisał również Burmistrz Gminy Mosina.

Obszerne opracowania dotyczące tematu znajdziesz TUTAJ

Szczególnie interesująca jest DIAGNOZA SPOŁECZNEGO ZAPOTRZEBOWANIA NA USŁUGI TRANSPORTOWE POZNAŃSKIEJ KOLEI METROPOLITALNEJ.

Jeśli projekt uzyska dofinansowanie to będzie dla części naszej gminy w sąsiedztwie linii kolejowej wielka szansa.


KomentarzeMałgorzata Kaptur
2013-10-29 20:01:37
Mały krok do przodu - wniosek aplikacyjny przygotowany przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań uzyskał dofinansowanie. Planowane są nowe stacje. Na naszej trasie: Krosno, Niwka, Łęczyca i Luboń Lasek. Kolej ma kursować co 30 min. Kiedy to nastąpi nikt nie podaje. http://my-poznaniacy.org/poznanska-kolej-metropolitalna/